En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Google » Yeni Web Siteleri İçin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Yeni Web Siteleri İçin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Yeni Web Sitesi Sahipleri İçin SEO Rehberi

Makale Yazarı: Machielle Thomas

İlk web sitenizi yakın zamanda mı açtınız? Web Siteniz hayırlı ve uğurlu olsun. En Önemli Soru; İnternet ziyaretçileri nerede ve nasıl web sitenizi bulacak? Web sitenize hiç kimse akın etmiyor veya web sitenizin trafiği neden bu kadar düşük? Problem, web sitenizi çevrimiçi olarak kimse bulamıyor.

Web sitenizin hedeflerini gerçekleştirmek için, doğru kitleyi web sitenize yönlendirmek için çalışmalısınız. Bunu başarmanın en iyi yollarından biri arama motoru optimizasyonu (SEO)…

Yeni Web Siteleri İçin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Yeni Web Siteleri İçin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

SEO nedir?

Moz, arama motoru optimizasyonu “organik arama motoru sonuçlarında büyüyen görünürlük odaklı bir pazarlama disiplini” şeklinde tanımlar. SEO, arama motoru sayfa sıralamalarını iyileştirmek, organik trafik çekmek ve arama motorlarındaki farkındalığı artırmak için gerekli olan teknik ve yaratıcı ögeleri kapsamıdır.

Search Engine Land’in SEO’daki tanımı, arama motorlarında ücretsiz, organik editör veya doğal arama sonuçlarından trafik alma sürecidir.

Çevrimçi olarak cevapları ve bilgileri bulmak için arama motorlarını kullanıyoruz. SEO, web sitenizin alakalı sorgularda daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur ve sonuçta ilginizi çeken kullanıcıları yeni web sitenize getirir.

Unutmayın, bu taktikler arama motorlarında ücretli reklamlar kullanmayı içermez. Bu, tıklama başına ödeme reklamı olarak bilinir ve tamamen farklı bir arama motoru pazarlaması segmentidir.

 

SEO Neden Önemlidir?

Bir günde yaklaşık 3,5 milyar Google araması gerçekleştirildiğini biliyor muydunuz? 2006 Forrester çalışması da çevrimiçi deneyimlerin% 93’ünün bir arama ile başladığını bulmuştur. Başka bir çalışma, Google’daki ilk konumdaki içeriğin, söz konusu sorgu için toplam arama trafiğinin% 33’ünü aldığını keşfetti.

Arama motoru optimizasyonu, web sitenize trafik oluşturmanın etkili ve hesaplı bir yolu olduğundan önemlidir. Web siteniz arama sonuçlarında görünmüyorsa, içeriğiniz için yüksek oranda nitelikli trafik kaçırıyorsunuz demektir. Buna ek olarak, kitleniz web sitenizi arama sıralamasında bulamazsa, bir rakibin web sitesine tıklarlar!

Yeni web sitenizin arama sonuçlarında görünmesini sağlamak için birkaç önemli adımla başlamanız gerekir.

 

1. Anahtar Kelime Araştırması

Herhangi bir SEO taktiğini uygulayabilmeniz için, kitlenizin ne aradığını bilmeniz gerekir. Bu sorgular anahtar kelimeler olarak bilinir. Kitlenizin kullandığı en yaygın ve en yüksek kaliteli anahtar kelimeleri araştırmak ve kullanmak, arama sonuçlarında yükselmek için çok önemlidir.

Moz, SEO’nun Başlangıç ​​rehberinde bu anahtar kelime araştırmasının yalnızca kitlenizin davranışları ile ilgili bilgileri yalnızca bir bakış açısı değil, aynı zamanda bir bütün olarak ihtiyaçları hakkında da bilgilendirdiğini belirtmektedir. Tüketicinin sorularını, alışkanlıklarını ve daha fazlasını, bunların arama motoru davranışlarından öğrenebilirsiniz.

Hangi anahtar kelimelerin çabalarınız için ideal olduğunu belirlemek için biraz araştırma yapmanız gerekir. Anahtar kelime araştırma araçları, aşağıdakileri içeren zengin bir bilgi sağlar:

En iyi arama ifadeleri
Arama hacmi
Benzer anahtar kelimeler ve ifadeler
Tıklama başına maliyet (PPC reklamcılığı için)
Rekabet seviyesi
Ve bu sadece yüzeyi çiziyor. SEO stratejileri için doğru anahtar kelimeleri bulmak için, bu anahtar kelime araçlarından yararlanın:

Google Anahtar Kelime Planlayıcı
WordStream’den Ücretsiz Anahtar Kelime Aracı
KWFinder
Moz’nın Anahtar Kelime Gezgini
SEMRush
İdeal olarak, web sitesi kopyanızı ve içeriğinizi oluşturmadan önce anahtar kelime araştırmanızı gerçekleştirmelisiniz. Kitlenizin aradığı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini daha iyi anlamak, ilgi çekici ve optimize edilmiş web sitesi içeriği oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, içerik her zaman değiştirilebilir ve optimize edilebilir, bu yüzden endişelenmeyin!

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Anahtar kelimelerinizi hedeflemek için sonlandırdıktan sonra, bunları web sitenizde ve içeriğinizdeki yerlerde uygulayın:

Başlıkları
Başlık Etiketleri
Meta Tanımları
Web sitesi içeriği
Resim Alt Metni
Paragraf Kopyası
Düğmeler
URL Yapısı

2. İç Bağlantılar

Önceki bir makalede, bir web sitesinin dahili bağlantı yapısının önemini tartıştık. Dahili bağlantılar, web sitesi ziyaretçilerini sitenizdeki diğer alakalı içerik veya sayfalara yönlendirir. Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız (ve siz), sağlam bir iç bağlantı stratejisi zorunludur.

Arama motorları bir web sitesini incelediğinde veya tararken, içeriğin ve içeriğin iç bağlantılar tarafından tanımlanan içeriğin analiz edilmesi için botlar kullanırlar. Botlar, bir web sitesindeki içerikler arasındaki ilişkileri belirlemek için bağlantıları inceler. Bu bağlantılar, botlara, web sitesi içeriğinin içeriği hakkında daha fazla bilgi sağlar ve daha sonra buna göre sıralamak için (diğer birkaç faktörle birlikte) kullanılır.

Ayrıca, iç bağlantılar web sitenizdeki bağlantı değerini veya yetkilerini dağıtır. Bir arama motoru botunun “gözünde”, ana sayfanız en fazla yetki veya değere sahiptir. Ana sayfanız sitenizdeki diğer sayfalara ve içeriğe bağlandığında, bu değer de bu sayfalara yayılır. Bot, web sitenizi tararken, bu dahili bağlantı yapısı, her sayfanın ve içerik parçasının değerlerini belirlemesine yardımcı olur.

Bunu akılda tutarak, birkaç iç bağlantıya sahip olan web sitelerinin, içerik arasındaki ilişkilerin eksikliğinden dolayı arama motorları botları tarafından daha az değerli görüldüklerinden neden sıralanmadıklarını görmek kolaydır.

Web sitenizin dahili bağlantı yapısını iyileştirmek için, takip edebileceğiniz çeşitli stratejiler vardır:

Köşe taşı içeriğine ve bunlardan bağlantı.
Mantıksal veya alakalı olan içeriklere bağlantılar kullanmak.
Linkler içinde doğal çapa metni dahil.
Geçerli bağlantılarla kaynak veya SSS sayfaları oluşturma.

3. Dış Bağlantılar

Dış bağlantılar, sitenizin içeriğine giden diğer web sitelerinin bağlantılarıdır. İç bağlantılar, web sitenizdeki içerikler arasında bağlantı kurarken, harici bağlantılar, web sitenizin İnternet’teki en iyi web siteleriyle ilişkilerinin olduğu arama motoru botlarını gösterir.

İlk düşünceniz olabildiğince çok dış bağlantı elde etmek ve arama sonuçlarının üstüne çıkmak olsa da, durum böyle değildir.

Botlar dış bağlantıların miktarını dikkate alırken, bağlantılarınızın kalitesi daha önemlidir. Bu, harici bağlantı stratejinizin yetkili web sitelerinden bağlantılar kazanmaya odaklanması gerektiği anlamına gelir.

Örneğin, web siteniz kullanıcıları kahve hakkında eğitmeye adanmışsa, Counter Culture Coffee gibi iyi bilinen bir kaynaktan bir bağlantı almak, yeni bir yiyecek ve içecek blogunun bağlantısından çok daha değerlidir.

Ancak, arkanıza yaslanıp büyülü görünecek harici bağlantılar için bekleyemezsiniz. Onları almalısın! Birkaç önemli harici bağlantı taktiği şunları içerir:

Markanız için çevrimiçi dizinler oluşturun.
Okuyucuların içeriğinizi neden değerli bulacağını belirten blog yazarlarına, web sitesi sahiplerine ve markalara e-posta göndermek.
Diğer blog içeriğinin yazarın izniyle yeniden yayınlanması.
İçeriğinizdeki diğer uzmanlara / otorite rakamlarına bağlantı.
İçeriğinizi en iyi sosyal medya ağlarına, forumlara ve topluluklara dağıtma.
Bu basit tekniklerle başlayın ve kaliteli kaynaklardan sağlam bir dış bağlantı portföyü oluşturun.

 

4. SEO Eklentileri ve Araçları’ndan Yararlanma

SEO çabalarında yardımcı olmak için çeşitli WordPress eklentileri ve araçları mevcuttur. Bu varlıklar, site haritalarınızı oluştururken içerik optimizasyonu fırsatlarını tanımlamak için her şeye yardımcı olabilir.

Sıralamanızı ve web sitenizin görünürlüğünü yükseltmek için bu popüler SEO eklentileri ve araçlarından herhangi birini kullanmayı düşünün:

 

• Google Analytics
• Google Web Yöneticisi Araçları
• WordPress Yoast SEO Eklentisi
• WordPress ‘All İn One SEO’ Eklentisi
• SEMRush
• WordPress ‘Platinum Seo Pack’ Eklentisi
• Google Search Console (Google Web Yönetici Araçları)
• WordPress ‘Wp Fastest Cache’ Eklentisi

Anahtar kelimeleriniz, dahili ve harici bağlantılarınız, SEO araçlarınız ve eklentilerinizle donatılan yeni web siteniz için güçlü bir arama motoru optimizasyonu stratejileri uygulamaya hazırsınız.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Yeni web sitesi sahiplerinin SEO hakkında ne bilmesi gerektiğini düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarınızla bizimle paylaşın.

NOT: Ayrıca makaleyi beğendiyseniz, lütfen sosyal paylaşım hesaplarınızda paylaşmayı UNUTMAYIN!
About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*