Home » Öne Çıkan Başlıklar » Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım İnternet Sitesi Kurma Rehberi
Web Sitesi kurma Kılavuzu

Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım İnternet Sitesi Kurma Rehberi

Sıfırdan Başlayanlar İçin Bir İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Adım Adım Web Sitesi Açma Ve Kurma Rehberi

Kendi kendine bir internet sitesi kurmak isteme cesareti bulunanlar için izlenecek adımlardan bahsedeceğim. Yeni başlayanlar için web sitesi nasıl yapılır? Bu rehber, profesyonel nitelikte bir web sitesi yapmak istiyorum, fakat nasıl ve nereden başlamalıyım, en kolay bir yöntem ile bir web sitesi nasıl kurulur, bir internet sitesi nasıl yapılır, hiç bir bilgim yok ve adım adım kaliteli bir internet sitesi kurmak için nereden başlamalıyım? diyenler içindir.

Bir internet sitesi kurmak için hangi araçlara ihtiyacım var, site yapmak gerçekten çok zor mu, hiç bir teknik bilgi sahibi olmayan biri olarak ben kendi başıma bir site yapabilir miyim? Aslında internet sitesi kurma konusuna yabancı olanlar zannediyorlar ki, bir web sitesi kurmak için teknik bilgi, kodlama veya web tasarım bilme zorunluluğu olması gerektiğini düşündüğü için kendi başına bir site kurmamaktan ve yayınla yamamaktan çekiniyor! 

Site kurmak konusunda hiç bir temel bilgisi olmayan biri olarak, sıfırdan başlayarak ve hiç bir ayrıntıyı atlamadan kaliteli bir internet sitesi kurmak mümkün mü? Hiç bir kodlama veya HTML yazılım dili ile uğraşmadan sade bir dil ile bana kılavuzluk yapacak bir rehber arıyorum diyorsanız, Evet! Hakikatten profesyonel görünümlü bir internet sitesi sahibi olmak için olması gereken en doğru yerdesiniz.  

 

web sitesi nasıl kurulur?

Hiç Bilmeyenlere, Resimdeki Gibi Profesyonel Görünümlü Ve Kaliteli Bir İnternet Sitesi Kurmak

 

Çünkü bu internet sitesi kurma rehberi öyle bir rehber ki, internet sitesi yapma ve yayınlama konusunda tamamen kendini yabancı, uzak veya imkansız görenler için hiç bir teknik bilgi, kodlama veya site teması/şablonu için web tasarım bilmeniz veya öğrenmeniz kesinlikle gerekmez, unutmayın! Zira bu internet sitesi kurma rehberi öyle bir rehberi ki, her bir şeyi hazır ve web hosting sunucu hizmeti alımı sonrasında sadece tek bir tıklama ile bir dakikadan daha kısa bir süre içerisinde gayet profesyonel görünümlü internet sitenizi kendi başınıza internet’te yayınlama yöntemini size öğretiyor. Unutmayın!

O nedenle telaş yok! Panik yok, bir şeyi yapmaktan korkmayın! Rahat olun! Site yapmak konusunda hiç bir bilgisi olmayanlara sıfırdan başlamak için ve yönetimi tamamen sizin tasarrufunuzda olacak kaliteli ve gayet profesyonel bir internet sitesi sahibi yapmaya size sözüm ve taahhüdümdür. Unutmayın!

Bu site yapma rehberi 3 sayfadan oluşan bir rehberdir. İlk 2 sayfası yazılıdır  ve ikinci sayfanın sonunda web  sitenizi tek tıklama ile tüm internet ziyaretçilerin erişimine açık olmak üzere web sitenizi internet’te yayınlamış olacaksınız. Rehberin son sayfası ise, bir site kurmaktan çok daha fazlası yapmanız için bilgilendirme amaçlı eğitim videoları hazırladım. 

   Ayrıca sitemizin ziyaretçileri için resimli anlatımlı ve uygulamalı eğitim videolar kapsamında özenle hazırladığım bu kılavuz ücretsizdir! Sitemizin ziyaretçileri önemsediğim için bu rehber için şahsıma hiç bir ücret ödemiyorsunuz, bu nedenle şifresiz ve herkese açık yayınlatıyorum. Site kurmaya yeni başlayanlara tekrar sesleniyorum, telaş yok, panik yok, gözünüz hiç korkmasın! Bu rehber, size dünyanın en kolay ve en hızlı bir yöntem ile bir internet sitesi açmayı öğretiyor olacak. Yapmanız gereken tek şey, bu site kurma rehberini sabır ile okumaya devam etmek!  

Peki, O halde neden bu internet sitesi kurma kılavuzu ile site kurmaya başlamalısınız? İşte bu site yapma rehberi eşliğinde kaliteli ve profesyonelce bir site kurma yolunda aşağıda size 10 taahhüdüm şunlardır: 

  1. Hiç bir teknik kodlama işlemine girmeden, dünyanın en kolay yöntemiyle profesyonel bir internet sitesi kurmayı size öğretmeyi garanti ediyorum. 
  2. İnternet sitenizin yönetim paneli içerisinde her kategoriye hitap eden 6000’den fazla ücretsiz tema bulacaksınız. Ve her bir temayı sitenize indirmek için sadece 2 tıklama yeterli olacak bir yöntem öğreteceğim. (Böylece tema/şablon tasarımı için bir web tasarımcıya binlerce TL ödemek zorunda kalmayacaksınız).
  3. Site kurma rehberimiz de paha biçilmez ve özenle hazırlanan ücretsiz 9 adet eğitim videoları.
  4. Sitemizin ziyaretçilerine anlaşılması kolay en kaliteli bir rehber hazırlamak için sayısız yerli ve yabancı kaynakları inceledikten sonra bu rehberi hazırladım.
  5. Kendi (sitenasilkurulur.net) internet sitem için tercih etmiş olduğun en kaliteli web hosting sunucu tavsiyesi size de yapacağım.
  6. Web hosting sunucu hizmeti sonrası hazırladığım eğitim video eşliğinde sadece tek tıklama ile sitenizi internet’te yayınlama metodu size öğretmeyi garanti ediyorum. 
  7. Mobil uyumlu ve AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) uyumlu bir internet sitesi nasıl kurulur, öğretmeyi garanti ediyorum.
  8. Takıldığınız veya anlayamadığınız her aşamasında sorularınız için  e-posta ve telefon ile ücretsiz olarak destek alacağınızdan emin olabilirsiniz.
  9. Dinamik ve dünyanın en kolay kullanıma sahip yönetim paneli barındıran bir internet sitesi kuracağınızı garanti ediyorum.
  10. Güncellenen arama motoru algoritmaları paralelinde bu eğitim rehberi güncel tutulacaktır.

Sıfırdan internet sitesi yapmaya başlayanlar için özenle hazırladığım bu rehber sayesinde, artık bir site oluşturmak için teknik bilgi, web tasarım, kodlama ve hosting sunucuları bilmeniz ve yönetmeniz gerekmez. Evet, yanlış duymadınız! Burada web sitesi açmak isteyenler için hiç bir uzmanlık gerektirmez. O nedenle burada bir web sitesi kurmak için hiç endişeye ve paniğe mahal yok, rahat olun.

Çünkü, Tamamen size ait ve tamamen sizin yönetiminizde olacak şekilde ve dünyanın en kolay yönetim paneline sahip bir yöntem ile başarılı ve profesyonel bir web sitesine sahip olacaksınız. Bir site sahibi olmak için çok fazla paraya ihtiyacınız da olmayacak. Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, sadece nereden başlayacağınızı bilmek zorundasınız. 

Adım adım site kurma bu ücretsiz eğitim kılavuzumuzu okumaya devam etmeniz kafidir. Kişisel bir web sitesi kurmak veya işletmeniz için bir site kurmak istiyorsanız, her detayı ayrıntılı olarak resimli ve eğitim videolar ile uygulamalı olarak anlatılmış bu site kurma rehberi sizin için en doğru yoldur. 

 

Burada Ne Tür Bir İnternet Sitesi Kurabilirsiniz?

İnternet Sitesi Kurmaya Hazır mısınız?

Kaliteli ve Profesyonel Bir İnternet Sitesi Kurmaya Hazır mısınız?

Eğitim rehberlerimiz eşliğinde hangi kategorilerde internet sitesi açabileceksiniz? Sitemizin ziyaretçilerin ihtiyaçlarını öngörerek çok yönlü olarak pek çok kategorileri kapsayan eğitimler hazırladık.

Aşağıda kategorileri açıkladığım türden internet sitesi açabilirsiniz: 

Kişisel veya kurusal bir haber sitesi açmak istiyorsanız şayet haber sitesi kurma rehberimiz için buraya tıkla.

Kişisel veya kurusal bir Forum sitesi kurmak arzu ediyorsanız şayet kaliteli bir forum sitesi açma rehberimiz için buraya tıkla.

Eğer muradınız kişisel oyun sitesi kurmak ise şayet, yüzlerce kodlanmış ve yüzlerce hazır flaş oyunları temin edebileceğiniz ve başarılı bir oyun sitesi açmak için buraya tıkla.

Okulunuz için Kaliteli, başarılı ve profesyonel kurumsal anlamda bir okul kurmak amacı taşıyorsanız şayet, bu eğitim rehberi okumaya devam et, sadece birkaç dakika sonra okulunuz için gayet profesyonel görünümlü bir okul sitesi yayınlamış olacaksınız.

Kaliteli, başarılı ve profesyonel kurumsal anlamda veya bireysel bir blog kurmak amacı taşıyorsanız şayet, bu eğitim rehberi okumaya devam et.

Emlak işi yapıyor ve emlak firmanız için kaliteli, başarılı ve profesyonel emlak sitesi kurmak istiyorsanız şayet, bu eğitim rehberi okumaya devam et.

Firmanız/şirketinizin ürün veya hizmetleri internet ortamında yayınlamak için kurumsal bir firma sitesi kurmak istiyorsanız, eğitim rehberine devam ediniz. Firmanızın ihtiyaçlar karşılayacak ürün veya hizmetleriniz ne olursa olsun, sadece bir kaç dakika sonra gayet kaliteli bir firma sitesi kurmuş olacağınızdan hiç endişeniz olmasın!

Ayrıca yukarıda kategorileri saydıklarım konular dışında ister firma sitesi açmak, kişisel veya başka amaçlı internet sitesi kurmak için eğitim rehberine devam etmeniz kafidir.

Peki!

Neden Bu Web Sitesi Kurma Kılavuzu Yazmaya Karar Verdim, Biliyor musunuz?

Aslında bu site kurma rehberi yazmadan önce Türkiye de (Türkçe) yayın yapan siteleri ve İngilizce yayın yapan sayısız yabancı kaynakları inceleme fırsatı buldum. İnternet sitesi kurma rehberi adı altında gerek Türkçe ve gerek İngilizce yayın yapan kaynaklarda şu eksikleri gördüm:

Yerli ve yabancı kaynaklarda site kurma rehberleri genellikle “site açma ve yayınlama evresine kadar devam ettiklerine şahit oldum!

Doğrusu 2008’den beri bendeki bu aşırı merak nedeniyle arama motoru algoritmaları ve internet siteleri üzerinde araştırma ve inceleme konusundaki tecrübelerime göre, sadece site açmak ve yayınlamayı öğretmek, sıfırdan başlayanlar için çok yetersiz! Yani daha açık bir dil ile, O’dan site kurmaya başlayanlara hiç bir şeyi öğretmemek, baştan savmak olarak değerlendiriyorum.

İşte bu nedenle, kaliteli bir internet sitesi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için bu internet sitesi kurma rehberi yazmaya karar verdim. Çünkü bu güne değin elde ettiğim tecrübelerime göre, site açmak ve yayınlamak ile arama motorlarında başarılı, kaliteli ve profesyonel görünümlü bir internet sitesi sahibi olmak aynı şey değil. Zira internet dünyasında, sahibinden başka hiç kimsenin organik arama moru sonuçlarında bulamadığı, “çöp niteliğinde” milyonlarca internet siteler var olduğu kuşkusuz. Eminim siz de bu söylediklerime hak verirsiniz.

Şimdi aşağıda anlatacağım özellikleri barındıran bir web sitesi kurma adımları, herkesin yapamayacağı çok teknik konular mıdır? Aslında aşağıda öğreteceğim şeylerin hepsi çocuk oyuncağı kadar çok basit ve kolay yapılabilen şeylerdir ancak, birileri hepsini bir araya getirip adım adım anlatmazsa, sadece bilmiyor olacaksın.

 

Bu İnternet Sitesi Yapma Rehberi İle Başka Neleri Öğreneceksiniz?

Yani daha açık bir ifadeyle bu rehberde sadece bir site açmayı mı öğreteceğim?

Kesinlikle hayır!

Bu web sitesi yapma eğitim rehberi sayesinde aşağıda açıkladığım her şeyi yapmayı öğreneceksiniz:

Sitenizin sayfalar oluşturmayı öğreneceksiniz.

Sitenizde makale yayınlamayı öğreneceksiniz.

Sayfa veya makalelerinizde resimler eklemeyi, resim boyutları ayarlamayı, videolar yüklemeyi, PDF formatı dosyalar yüklemeyi ve aklınıza gelebilecek her şeyi yapmayı öğreteceğim. (Örneğin: sayfada bağlantı link yapmak, başlıklar, renkli başlıklar atmayı vb.).

Sitenizde (internet haber siteler gibi) kategoriler oluşturmayı, her bir yazınızı dilediğin kategori/kategorilerde yayınlamayı öğreteceğim.

Firmanızın çeşitli departmanları için sınırsız sayıda webmail (site e-posta) adresleri oluşturmayın öğreneceksiniz.

 Ziyaretçilerin size mesaj göndermeleri için “iletişim sayfası” uyumlu en popüler eklenti kurmayı öğreneceksiniz.

 Sitenizin iletişim sayfanıza online Google map/harita eklemeyi öğreteceğim.

 Sitenizi için “Google search console” (google Web yöneticisi araçları) kayıt, site doğrulama ve site haritası bildirimi yapmayı öğreteceğim. (bu çok önemli!)

• Sitenizi Google AMP (“hızlandırılmış mobil sayfalar”) ayarları yapmayı öğreteceğim. Böylece mobil android kullanıcıları internet sayfalarınızı masaüstü bilgisayarlardan daha hızlı erişim yapabilecek.

Masaüstü Görünüm Örnek: https://www.sitenasilkurulur.net/ 

Google AMP Görünüm Örneği: https://www.sitenasilkurulur.net/amp/

• Siteniz için Google anahtar kelime analizi yapmayı öğreteceğim.

• Sayfalarınızda ve yazılarınızda SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)  yapmayı öğreteceğim. Bu, sitenizin arama motorunda organik/ücretsiz görünürlüğü artırması bakımından çok, çok, çok önemli!)

 

Say, say, bitmiyor! Ve daha fazlası. Yani bu internet sitesi kurma eğitim rehberinde size öğreteceğim şeyler konusunda yukarıda sıraladıklarım, sadece belli bazı çok özet konulardır. Yani sözün özü kaliteli, başarılı ve profesyonel görünümlü bir internet sitesi yapmanız için için araç ve gereçler konusunda A’dan Z’ye ihtiyaç duyulacak ne varsa, hepsini bir arada topladım.

Özetle, yukarıda konu başlıkları özetlediğim bilgiler ve daha fazlası, bu site kurma rehberin üçüncü bölümde öğretmeyi garanti ediyorum!  Bu site kurma rehberi, özellikle sıfırdan ve yeni başlayanların kolay kavraması için çocuk oyuncağı kadar kolay ve çok sade bir dil ile anlattım. Şimdi web sitenizi internet’te yayınlama sayfasına devam etmek için rehberin ikinci sayfasına devam et. 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*