Home » Makaleler » WordPress Uygulaması Kaldırmak İçin Adım Adım Tarifi

WordPress Uygulaması Kaldırmak İçin Adım Adım Tarifi

WordPress Uygulaması Nasıl Kaldırılır?

WordPress Uygulaması Nasıl Kaldırılır?

Wp uygulaması nasıl kaldırılır? Halihazırda kurulu olan wp uygulaması kaldırdığınızda, sitenizin tüm içerik bilgileriniz silinir unutmayın! WordPress uygulaması konusu alan bu tarif-namenin gayesi, bazı web sitesi yöneticileri worpress uygulaması kurarken adresin sonuna wp gelmeyince, siteye etişim olunamıyor. Bu nedenle wordpress uygulaması kaldırma ve yeniden düzgün bir biçimde wp kurulumu nasıl yapıldığının adım adım tarifini veriyoruz.

En İyi Hosting Firmaları Tavsiyesi

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

“CPANEL” içerisinde;

Software and services” altında “softaculous” butonuna tıkla > “wordpress” logosuna tıkla veya “sotfaculous upps installer” altında “wordpress” ( w ) logosuna tıkla; (iki seçenek de seni aynı yere götürecektir)!

sonra sayfanın altında site (URL) adı karşısında (sağ tarafında çarpı (x) işaretine tıkla > yine sayfanın altında (ortada) “remove installation” butonuna tıkla”,. Böylece bir dakika içerisinde worddpress uygulaması kaldırmış olacaksın.

Tekrar sitenizin kurulumu yapmak için “BURAYA TIKLA” ve karşınıza çıkan eğitim videosunun 19’ncu dakikası 43’uncu saniyesinde  bahsedilen “İN DİRECTORY” karşısındaki kutuda “WP” var, “wp” ibaresini siliyorsun (“In Directory” karşısındaki kutuyu boş bırakıyorsun) ve dikkatli bir şekilde eğitim vedeo eşliğinde devam ederek tekrar wordpress kurulumu yapıyorsun.

NOT: wordpress uygulamasını tekrar kurulum yaptığında hata verirse şayet, hata gerekçesinin altında “dosya/klasör üzerinde yazdırılsın mı” benzeri açıklamanın başındaki kutuya (√) işaretliyorsun ve tekrar kurulum butonuna tıkladığında, kurulum tamamlanır ve web siteniz yayınlanmış olacaktır.  Hepsi bu kadar!

En İyi Hosting Firmaları Tavsiye

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma RehberiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*