En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Google Seo » WordPress Seo Ayarları

WordPress Seo Ayarları

WordPress Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

 

Wordpress Seo Ayarları

WordPress Seo Ayarları

WordPress seo link nasıl yapılır? WordPress seo link nasıl ayarlanır? Seo içerik sayfa düzenleme nasıl yapılır? WordPress uygulaması ile bir internet sitesi kurdunuz veya kurmak istiyorsunuz ve wordpress seo ayarları, seo uyumlu link ayarları, seo sayfa içerik oluşturma, site içi seo dostu link yapma, site içi seo uyumlu resim yükleme nasıl yapılır öğrenmek mi istiyorsunuz? sitenasilkurulur.net webmaster platformun ziyaretçileri için wordpress seo ayarları resimli ve videolu anlatımlı en açıklayıcı bir biçinde göreceğinizden emin olabilirsiniz. İşte ayrıntılar…

 

Worpress Seo Link Ayarları Nasıl Olmalı?

2018 Yılının En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

WordPress uygulaması ile internet sitesi yayınlayanlar için seo uyumlu sayfalarınız için seo link ayarları yapmak önemlidir. Google ve benzeri diğer arama motorların botları sayfanızın konusu ne ile alakalı olduğunu, arama motorları botların işini kolaylaştırmak, seo bakımından oldukça önemlidir. İster internet sitenizin ziyaretçilerine veya arama motorları botlarına sayfanızı daha kolay anlamasını ve okuması için ne kadar berraklaştırır sanız, o kadar çok önemlidir. Zira bu nedenle wp-admin içerisinde doğru olan seo link ayarlaması yapılması tavsiye edilir. WordPress seo link ayarları nedir ve nasıl yapılır?

Örnek Linkler;

1 – WordPress seo uyumlu olmayan “düz” ayarlı link yapısı örneği:  https://www.sitenasilkurulur.net/?p=10442367

2- WordPress seo dostu, “Yazı İsmi” şeklinde ayarlı link yapısı örneği; https://www.sitenasilkurulur.net/en-iyi-hosting-firmalari/

Yukarıda 1 nolu örnek olarak gösterilen sayfa URL link’ine dikkatli baktığımızda sayfa konusu ne ile alakalı olduğu konusunda anlaşılmıyor! Ancak 2 nolu örnekteki link’e baktığımızda sayfa içerik konusunun ne ile alakalı olduğu çok açık bir şekilde kolay anlaşılıyor. Yani 2 nolu örnek URL link’ine baktığımızda sayfa içerik konusu “En İyi Hosting Firmaları” odaklı içerik konulu olduğu hemen ilk bakışta anlaşılıyor. Bu 2 nolu link yapısı hem internet ziyaretçileri gözüyle ve en önemlisi, seo açısından arama motoru botların işini kolaylaştıran bir link yapısıdır.   

WordPress Seo Link Ayarları Nasıl Yapılır? 

Wordpress Seo Link Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress Seo Link Ayarları Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki örnek resimde olduğu gibi wordpress seo link ayarları yapmak için “Wp-Admin” paneline giriyoruz, >”Ayalar“> “Kalıcı Bağlantılar” tıkla. Ekranda, genel ayarları “Yazı İsmi” olarak ayarla ve (ekranın aşağısında mavi renkli) “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıkla. Hepsi bu kadar!

 

Bir İnternet Sitesinin Sayfa İçerik Seo Dostu Link Nasıl Olmalı?

Dikkat ederseniz çoğu internet sayfa içeriklerine bakıldığında site içi bağlantı veya site dışı linkler buluna bilmektedir. Sayfalarınızı oluştururken, ister site içi (bir sayfanızdan bir diğer sayfanıza) link olsun veya backlink amaçlı başka sitenize bağlantı link yapın, seo kalitesi bakımından en çok tavsiye edilen link, ilgili sayfa konusu ile en çok alakalı bir “anahtar kelime” üzerinden bağlantı yapılması tavsiye edilir.

Daha açık bir şekilde örnek verecek olursak: Web hosting sunucu yazılım ve donanım teknolojik konulu bir makale kaleme aldığımı var sayalım. Daha evvel kaleme alıp yayınlanmış olan “en iyi hosting firmaları” başlıklı sayfamıza da link vermek istediğimizde, en ideal seo uyumlu link şekli anahtar kelime üzerinden link verilmesi, seo açısından elzemdir. Örneğin; en ideal seo dostu bağlantı biçimi, “web hosting” anahtar kelimesi ile “en iyi hosting firmaları” başlıklı sayfamıza site içi link verebiliriz. Bu örnek, site dışı backlink için de geçerliliğini koruyor.

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

Eğitim Video Eşliğinde WordPress Seo Ayarları

WordPress uygulaması ile internet sitesi yayınlayan ziyaretçilerimiz için wp-admin seo ayarları ve seo dostu içerik sayfa düzenelme konulu, özenle hazırladığımız aşağıdaki paha biçilmez, uygulamalı eğitim videosu eşliğinde yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. 

2018 Yılının En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*