Home » Makaleler » WordPress Kullanıcı Adı Değiştirme
DERSİMİZ: Wordpress Kullanıcı Adı Değiştirme

WordPress Kullanıcı Adı Değiştirme

WordPress Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

DERSİMİZ: WordPress Kullanıcı Adı Değiştirme

DERSİMİZ: WordPress Kullanıcı Adı Değiştirme

WordPress kullanıcı adı değiştirmek. Wp uygulaması ile internet sitesi açtığımızda, bir kullanıcı adı ve şifre seçiyoruz. Bazen “wp-admin” giriş bilgilerimizin hackerlar tarafından elegeçirdiğinden şüphe ediyoruz veya web sitenizin dosyalarına virüs bulaştığına şahit oluyoruz. WordPress şifremizi (kullanıcılar> düzenler>şifre değiştir) değiştirebiliyoruz ancak, kullanıcı adı değiştirilemez açıklamasını görüyoruz, wp-admin panelinde… Böylce hackerlar tarafından ele geçirilmiş olabileceği ihtimaline binaen wordpress kullanıcı adı değiştirmek zarririyet haline geliyor. İşte bu nedenle wordpress uygulamasını kaldırmadan ve web sitemizin içerik bilgilerinden hiç bir kayıp yaşamadan wordpress kullanıcı adı değiştirmek isteyenler için woprdpress kullanıcı adı değiştirme adım adım tarifi yapma ihtiyacı duydum. WordPress kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır, adım adım tarifi. Yani wordpress uygulaması tamamen kaldırmadan wordpress kullanıcı adı değiştirmeyi yapacağız. Aslında wordpress birincil kullanıcı adı değiştirilemez dense de, wp admin giriş kullanıcı adı değiştirmenin imkansız olmadığına şahit olacaksınız. WordPress kullanıcı adı değiştirmek konusunda, aşağıdaki adımları takip ederek değiştireceğiz:

En İyi İlk 5 Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

1. cPanel’e giriş yapın.
2. phpMyAdmin’in ikonuna tıklayın.
3. “phpMyAdmin”‘de sol taraftaki listeden WordPress kurulumunuzun kullandığı veri tabanına gidin. Sitenizin kullandığı veri tabanının ismini site dosyalarınız arasındaki wp-config.php dosyasında bulabilirsiniz. Site dosyalarınıza cPanel’deki File Manager (Dosya Yöneticisi) veya bir FTP programı (mesela FileZilla) üzerinden ulaşabilirsiniz.
4. phpMyAdmin’de veri tabanını açtıktan sonra soldaki panelden “wp_users” tablosuna tıklayın. Sağ panelde tablo içeriği açılacaktır.
5. Tablo içeriğinde ilk sırada birincil kullanıcı adınız, yani admin kullanıcı adını göreceksiniz. Satırın sol tarafindaki “Edit” e (ayarla) tıklayın.
6. Bir form çıkacak. Bu formda “user_nicename” ve “user_login” alanlarını güncelleyerek kullanıcının adını değiştirebilirsiniz.
7. Yaptığınız değişiklikleri formun altındaki Go’ya (Git) tıklayarak kaydedebilirsiniz.

En İyi İlk 5 Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Ayrıca dilerseniz aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde de, uygulamalı olarak wordpress kullanıcı adı değiştire bileceksiniz.

En İyi İlk 5 Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*