En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Makaleler » WordPress Eklentileri Sorunları

WordPress Eklentileri Sorunları

WordPress Eklentileri Ve Olası Problemler Neler Olabilir?

WordPress eklenti sorunları. Bir web sitesi veya blog açmak ve internette yayımlamak için  400 den fazla uygulama seçeneği var. Hiç kuşkusuz uygulamalar içerisinde en zengin içeriğe, en kullanışlı ve en çok indirilen uygulama, wordpress uygulamasıdır. WordPress uygulamasının binlerce eklenti seçeneği sunduğu için wp-admin panelini aklınıza gelebilecek her türlü geliştirici özellikler katarak internet sitenizi dilediğiniz kategoriye uyumlu hale getirebilirsiniz. WordPress uygulaması ile internet sitesi yayınlayanlar dilerse internet sitesini bir emlak sitesi yapabilir, bir internet haber sitesi yapabilir veya bir e-ticaret sitesi yapabilecektir.  

2018 Yılının En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

WordPress Eklentisi Wp-Admin Paneli Kilitleyebilir Mi?

Wordpress Eklentisi Wp-Admin Paneli Kilitleyebilir Mi?

WordPress Eklentisi Wp-Admin Paneli Kilitleyebilir Mi?

WordPress eklentileri, gönüllü program yazılımcılar tarafından tasarlanır ve wordpress uygulaması güncellendiği zaman, eklentilerde wordpress’e uyum sağlaması için güncellenmesi gerek. Zira wordpress uygulaması güncellendiği zaman eğer gönüllü eklenti tasarımcılarda kendi tasarladıkları eklentiyi güncellemezse, hemen uyumsuzluk meydana gelir. Bu nedenle her bir wordpress eklenti yazılımcıları daima wordpress uygulamasının güncellemesini takip etmesi gerek. Hatta bazı wp eklenti yazılım tasarımcıları wordpress uygulaması ile paralelinde zamanında eklentisini güncellenmediği de bilinmektedir ve zamanında güncellenmeyen bir eklenti kullandıysanız wp-admin paneli kilitleyebilmektedir. Zira bu nedenle gerekli olmadıkça  keyfi olarak bol bol wordpress eklentileri kullanmanızı önermiyorum. Bu demek değil ki, hiç wordpress eklentisi kullanmayın. Mutlak çokça ihtiyaçtan gerekli gördüğünüz minimum sayıda wordpress eklentileri kullanılması tavsiye edilir. 

2018 Yılının En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

internet sitenizin wp-admin panel içerisinde bir eklentinin uyumsuzluğu nedeniyle, sayfa veya yazı (ana sayfa) düzenleme bölümüne girmeyi engelleyebilir, görünüm (tema ekleme) bölümüne girme hatası oluşturabilir veya eklenti yeni ekle bölümüne girip yeni eklenti eklemeyi hata nedeniyle engelleyebilme olasılıkları var olduğunu unutmamak gerek. Genelikle bu tür wp-admin içerisinde yaşanan hatalar nedeniyle çoğu webmasterlar ilk olarak hosting firmasının sunucu kaynaklı olduğunu düşünür.  Aslında wp-admin panel içerisinde bu tür kilitleme problemi yaşadığınızda %90, mutlaka bir eklenti uyumsuzluğu olma olasılığı yaşanan deneyimler ile görülmüştür. 

Wp Eklentisi Hataları Nasıl Giderilir? 

Wp-admin paneli içerisinde wordpress eklenti hatası nedeniyle kilitleme meydana geldiğinde, çözüm için hangi eklenti kaynaklı olduğunu tespit etmek için ilk etapta tüm wordpress eklentileri pasif hale getirmelisiniz. Daha sonra tek tek, her bir wp eklentisini aktif hale getirmelisiniz ve her seferinde wp-admin için hata görünen butonları kontrol ederek, hangi wordpress eklentisi/eklentiler uyumsuzluk yaşamasına neden olduğunu tespit edebileceksiniz. Wp-admin hata kaynaklı tespit etmiş olduğunuz eklentisi veya eklentileri ya pasif halde tutmalısınız veya tamamen silebilirsiniz.  Ancak bu demek değildir, hata kaynaklı tespit etmiş olduğunuz wordpress eklentisi daimi olarak uyumsuz kalacaktır, unutmayın! Zira ilgili uyumsuzluk tespiti yapmış olduğunuz wordpress eklentisinin tasarımcısı bu hatayı fark ettiğinde, kuvvetle muhtemel, bu problemi giderecektir. Böylece pasif halde tuttuğunuz wordpress eklentisini haftada bir kontrol edebilir ve hatanın giderildiğini tespit ettiğinizde, mutlak zaruri ihtiyaç görmeniz halinde ilgili wordpress eklentisini aktif halde tutabilirsiniz.

2018 Yılının En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*