Home » Wordpress » WordPress 5.1 Sürümü Güncellendi
WordPress 5.1 Sürümünde Neler Yenilendi

WordPress 5.1 Sürümü Güncellendi

WordPress 5.1 Sürümünde Neler Yenilendi?

 

Nihayet WordPress 5.0 sürümünden sonra web yöneticilerin merakla bekledikleri WordPress 5.1 sürümü bugün itibariyle kullanıma hazır olmak üzere güncellendi. Artık wp-admin paneline girdiğinizde, hiç geciktirmeksizin WordPress 5.1 Peki O halde webmaster’ların büyük bir heyecan ve merakla dört gözle beklediği WordPress 5.1 sürümünde ne var ve neler yenilendi? İşte ayrıntılar… 

WordPress 5.1 Sürümünde Neler Yenilendi

WordPress 5.1 Sürümünde Neler Yenilendi?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

WordPress Yeni Sürümleri İle Her Gün Biraz Daha İyiye

Başarıyla WordPress 5.1’e yükselttiniz! Yeni blok düzenleyiciyi tanıtan büyük bir sürüm olan WordPress 5.0 sürümün ardından 5.1, özellikle editörün genel performansını artırarak cilaya odaklanır. Ayrıca, bu sürüm site yöneticileri ve geliştiricileri için bazı önemli araçlarla daha iyi, daha hızlı ve daha güvenli bir WordPress’in yolunu açıyor.

 

WordPress 5.1 Sürümü Site Sağlığı Özellikleri

Güvenlik ve hız dikkate alınarak, WordPress 5.1 sürümü, WordPress’in ilk Site Sağlığı özelliklerini tanıtıyor. WordPress, WordPress’e güç veren programlama dili olan PHP’nin eski moda sürümlerini çalıştıran sitelerin yöneticilerine bildirimler vermeye başlayacaktır.

Yeni eklentiler yüklerken, WordPress’in Site Sağlık özellikleri, bir eklentinin sitenizle uyumlu olmayan bir PHP sürümü gerektirip gerektirmediğini kontrol eder. Öyleyse, WordPress bu eklentiyi yüklemenizi önleyecektir.

 

WordPress 5.1 Sürümünde Sertleştirilmiş PHP İle Daha Güvenli

İnternet sitenizin güvenli olduğundan emin olun! WordPress, herkesin PHP sürümlerini güncellemesini önerir, ancak bu genellikle mümkün değildir. Sitenizin CloudLinux tarafından Sertleştirilmiş PHP kullanmasının nedeni budur. Sertleştirilmiş PHP, güvenlikten ödün vermeden PHP’nin eski sürümlerini desteklemenin bir yoludur. Buraya WordPress’in PHP güncelleme uyarıları tarafından getirilmişseniz, yapmanız gereken hiçbir şey yoktur.
Sertleştirilmiş PHP, PHP’nin eski ve desteklenmeyen sürümlerini güvence altına alır. Yaygın olarak kullanılan 5.2, 5.3, 5.4 ve (Haziran 2016’dan itibaren) 5.5 dahil olmak üzere eski sürümlerde 5.5, keşfedilse bile güvenlik açıkları PHP.net topluluğu tarafından düzeltilmez. Sertleştirilmiş PHP bunlarla ilgilenir.

WordPress 5.1 Yazı Editörün Performansı

WordPress 5.0’da tanıtılan yeni blok editörü gelişmeye devam ediyor. En önemlisi, WordPress 5.1 editör içinde sağlam performans geliştirmeleri içerir. Editör başlamak için biraz daha hızlı hissetmeli ve yazma işlemi daha yumuşak olmalı. Bununla birlikte, gelecek sürümlerde daha fazla performans iyileştirmesi bekliyoruz. WordPress 5.0 sürümün güncellemesi ile fiili olarak otomatik olarak hayata Gutenberg yazı editörünü sevmeyecek olup, klasik yazı editör ile devam etmek isterseniz şayet, buradan WordPress klasik yazı editörü geri getirebilirsiniz. Unutmayın!

WordPress 5.1 Sürümünde Çok Yönlü Meta Veriler

Çok Bölgeli Meta Veriler. WordPress 5.1, sitelerle ilişkili meta verileri depolamak için yeni bir veritabanı tablosu sunar ve çok alanlı / ağ bağlamında ilgili rastgele site verilerinin depolanmasına izin verir.

Cron API
Cron API, verileri döndürmeye yardımcı olmak için yeni işlevlerle güncellendi ve cron depolamasını değiştirmek için yeni filtreler içeriyor. Davranıştaki diğer değişiklikler, FastCGI ve PHP-FPM sürüm 7.0.16 ve üstünü çalıştıran sunucularda ortaya çıkan kron oluşumunu etkiler.

Yeni Java Sctript Oluşturma İşlemleri
WordPress 5.1, 5.0 sürümünde başlatılan büyük kod yeniden düzenlemesini takiben yeni bir JavaScript oluşturma seçeneği sunar.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*