Home » Makaleler » Web Yöneticileri İçin En İyi SEO İpuçları
Daha İyi Arama Sonuçları İçin SEO Önerileri

Web Yöneticileri İçin En İyi SEO İpuçları

Webmasterlar 2019’da En Çok Nelere Odaklanmalı?

 

Makale Yazarı Brent Csutoras

Web geliştiricileri için 2019’un en iyi SEO ipuçları. Teknik ve geliştirme deneyimine sahip bir SEO’nun gerçekten gerekli olduğuna inandığınızdan emin değil misiniz? Peki şimdi SEO ipuçları için en önemli yönlerinden bazılarını düşünelim ve öğrenelim.

Webmasterlar 2019’da En Çok Nelere Odaklanmalı?

Webmasterlar 2019’da En Çok Hang SEO Çalışmasına Odaklanmalı?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

İlginçtir ki, cevap geçen yıl boyunca oldukça tutarlıydı: teknik bir SEO ya da genel bir SEO anlayışı olan bir web geliştiriciyi pazarlama ekibinize aktarın. Teknik ve geliştirme deneyimine sahip bir SEO’nun gerçekten gerekli olduğuna inandığınızdan emin değil misiniz? Peki şimdi SEO için en önemli yönlerinden bazılarını düşünelim ve öğrenelim.

 

İnternet Kullanıcıların Yarısından Fazla Mobil Kullanıcısı

Çok sayıda araştırma raporlarına göre on iki yıldır, tüm internet kullanımının yarısından fazlası mobil android cihazlardan geliyor ve bu sayı artmaya her geçen sürelerde artarak devam ediyor. Aslında mobil ceptelefonu kullanıcıların yüzdesi o kadar yüksek oldu ki, Google, AMP (hızlandırılmış mobil sayfalar) mobil üzerinden inretnet erişimi hızlandırmaya yönelik çalışmalarına büyük önem veriyor. Bu nedenle Google Search Console son sürümünde internet siteleri için AMP özelliği ekledi.

Tabii ki, mobil uyumlu bir siteye sahip olmanız gerekir. Tercihen, sitenin herhangi bir ekran boyutunu otomatik olarak göstermesini sağlayan bir kodlama stiline cevap verir. Tabii ki inanılmaz derecede hızlı yüklenen bir siteye ihtiyacınız var (Google AMP uyumlu sayfaların mobil cep telefonu üzerinden iki saniyenin altındaki hız ile yükleme yapması).

Yakın tarihli bir Google çalışması 11 milyondan fazla açılış sayfasını analiz ederek, yüzde 70’inin katın üzerindeki görsel içeriğin görünür olması ve tüm sayfanın yüklenmesi için 7 saniyeden uzun sürdüğünü tespit etti.

Yükleme süresinin büyük bir kısmı görüntü ve veri boyutundan kaynaklanmaktadır, analiz edilen sayfaların yüzde 79’u 1 megabitin üzerindedir (önerilen boyutun iki katı). Ancak görüntü ve veri boyutu çözülmüş olsa bile, analiz edilen sayfalar ilk görsel içerik için önerilen 1.3 saniyeye ve sayfayı tamamen yüklemek için üç saniyeye bile yakın değildi.

Bu tablo, teknik altyapıya sahip internet sitelerin süper önem taşıdığı yerdir, çünkü sayfalarınızın genel hızını ileriye doğru gitmek için gerekli önerilen zaman spesifikasyonlarına getirmek için görüntü ve veri boyutunu küçültmekten daha fazlasını gerektirir.

 

Javascript, HTML, CSS Kodlar Veya WordPress Autoptimize Eklentisi

Tarayıcınızda etkileşimli öğeler oluşturmak için kullanılan bir kodlama stili olan Javascript, CSS kodları ve HTML on yıldan beri bir SEO engeliydi ve Google, Javascript CSS kodları ve HTML kodlarını taramakta daha iyi hale gelse de, yine de sitenizden bilgileri ayrıştırırken bir dizi sorunla karşılaşılabilir.

Javascript CSS kodları ve HTML ile ilgili en büyük sorun, birçok büyük platformun SEO‘yu geliştirirken anlayamaması veya düşünmemesi ve pek çok geleneksel SEO’nun, SEO sorunlarını etkili bir şekilde çözmek için Javascript CSS kodları ve HTML ile aşina olmadığından, Javascript CSS kodları ve HTML sitenizi hurdaya çıkarmanızı ve yeni bir tane oluşturmanızı öneriyor, HTML veya PHP’de pahalı ve zaman alıcı olabilir. İnternet sayfalarınızın süper hızlı yüklenmesi ve Google dizinine eklemeyi hızlandırmak ve kolaylaştırmak için Javascript CSS kodları ve HTML kodlama konusunda bilgi sahibi değilseniz, farklı bir seçenek olarak bir worpdress Javascript CSS ve HTML eklentisi iyi bir seçenektir. Örneğin WordPress Autoptimize eklentisi fena bir seçenek sayılmaz. 

Ek olarak, Google, web sayfasını oluşturmak ve tam olarak dizine eklemek için ilk geçiş yalnızca HTML’ye bakıp ardından ikinci geçiş daha sonra bir veya iki günden birkaç hafta sonra geri gelecek şekilde iki geçişli bir dizin oluşturma işlemi kullanır. Kısacası, HTML içeriği Javascript içeriğinden daha hızlı dizine eklenir.

Teknik SEO katkısı için Javascript Javascript CSS kodları ve HTML kodlama ayarları yapmak veya  iyi bir wordpress Javascript CSS kodları ve HTML eklentisi sitenizin Google tarafından dizine eklenmesi için daha hızlı olabilir.

 

Verilerinizin Yapılandırıldığından Emin Olmanız Gerekir

Yapısal veri veya Schema Markup dediğiniz durumda bugün SEO’nun vazgeçilmez bir parçası. Arama motorlarının web sitenizin içeriğini daha iyi anlamasına yardımcı olmak için web sitenize belirli bir kod eklemenizi sağlar. WordPress kurulumu ile yayınlanmış internet siteniz için WordPress Schema eklentisi harika bir seçenektir. Google’ın, arama sonuçlarında görünürlüğü artırmak için Scema’nızı nasıl kullandığına ilişkin bazı örnekler:

Zengin snippet’ler: Google arama sonuçlarını derecelendirme yıldızları, çalışma saatleri ve fiyatlandırma ayrıntılarıyla daha önce gördüyseniz, Google’ın Zengin Snippet denilen şey budur.

Zengin Yanıtlar: Sık sık, Google’dan bir soru sormak, başka bir web sitesini ziyaret etmek zorunda kalmadan yanıtla sonuçlanır. Google’ın Zengin Yanıtlar’ı aradığı şey budur ve hem soru için iyi bir sıralamada bulunun hem de doğru şekilde şema uygulayın. Etkili insanları ve popüler şirketleri ararken gördüğünüz bilgi kutusu, Google’ın Bilgi Paneli olarak adlandırdığı ve ayrıntılarının çoğunu doğru şekilde uyguladığınız Schema’dan aldığınız şeydir. Herhangi bir web sitesi için çok sayıda uygun Schema biçimlendirme seçeneği vardır ve bunların hepsini düzgün şekilde uygulamak için teknik bir SEO gerekir.

Sonuç: SEO dünyası yıllar içinde biraz daha gelişti ve hala önemli olan bir takım unsurlar var, ancak yukarıda sıralanan teknik unsurlar 2019 ve sonrasında odaklanılacak en önemli şeyler. Kendinize Teknik SEO veya tanıdık ve SEO hedeflerinize doğru çalışmaya istekli bir geliştirici.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*