Home » Makaleler » Web Sitenizi reCAPTCHA V3 İle Kötü Amaçlı Botlardan Koruyun
Google rereCAPTCHA V3 Sürtünmesiz Kullanıcı Deneyimi Yaşatıyor

Web Sitenizi reCAPTCHA V3 İle Kötü Amaçlı Botlardan Koruyun

Sitemi Kötü Amaçlı Yazılımlardan Nasıl Korurum?

Kötü Amaçlı Botları Durdurmak İçin “Google reCAPTCHA v3” Kullanıma Sunuldu

Google reCAPTCHA V3 nedir ve reCAPTCHA V3 web sitenize kurmak için bağlantı URL adresine nasıl erişim sağlarsınız? İşter detaylar…

Sitemi Kötü Amaçlı Yazılımlardan Nasıl Korurum?

Sitemi Kötü Amaçlı Yazılımlardan Nasıl Korurum?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Hatırlanacağı üzere daha evvel google’ın web yöneticilerin hizmetine sunmak üzere Spam ile mücadelede yardımcı olmak için  sırasıyla CAPTCHA,  reCAPTCHA V1 ve  reCAPTCHA V2 programları sunmuştu.  Şimdi ise (29 Ekim de) Google,  reCAPTCHA V2 programın bir üst versiyonu olan “Google reCAPTCHA V3″ programı ile webmasterların hizmetine sunmak için web sitelerin kötü amaçlı botlardan korunmak için kullanıma sundu.

Google çalışanları, kullanıcı etkileşimi olmadan web sitenizdeki kötü amaçlı trafiği (spam botları) tespit etmenize yardımcı olan en yeni API anahtarınız olan Google reCAPTCHA v3‘ü kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyor. Bir Spam sorunu göstermek yerine, reCAPTCHA v3 bir puan döndürür, böylece web siteniz için en uygun eylemi seçebilirsiniz.

Google rereCAPTCHA V3 Sürtünmesiz Kullanıcı Deneyimi Yaşatıyor

Google rereCAPTCHA V3 Sürtünmesiz Kullanıcı Deneyimi Yaşatıyor

Google rereCAPTCHA V3 Sürtünmesiz Kullanıcı Deneyimi Yaşatıyor

Son on yılda, Google reCAPTCHA teknolojisini sürekli geliştirdi. ReCAPTCHA v1’de, her kullanıcının çarpık metinleri okuyarak ve bir kutuya yazarak bir zorluğu geçmesi istenmişti. Hem kullanıcı deneyimini hem de güvenliğini geliştirmek için Google ekibi, reCAPTCHA v2’yi kullanıma sunarak ve bir insan veya bottan gelen bir talebin olup olmadığını belirlemek için birçok başka sinyali kullanmaya başlamıştı. Bu reCAPTCHA web sitelerine yönelik kötü amaçlı yazılımların kullanımın tespit edilmesinde bir baskından ikincil bir role geçmeye zorlamasına izin vererek kullanıcıların yaklaşık yarısının tek bir tıklama ile geçmesine izin verdi.

Şimdi reCAPTCHA v3 ile, sitelerin nasıl etkileşime girdiğine dair bir şüpheye yer bırakmamak ve kullanıcıları zorluklarla uğraşma ihtiyacını ortadan kaldırmak için bir puan döndürerek sitelerin insan veya bot etkinliklerini nasıl test edebileceğini temel alarak ele alıyor. reCAPTCHA v3, şüpheli trafik konusunda sizi uyarmak için arka plandaki uyarlanabilir risk analizini çalıştırırken, Site ziyaretçileriniz, sitenizde sürtünmesiz bir deneyim yaşatmasına izin olanak sunar.

Google reCAPTCHA v3 Yazılımı Sayesinde İnsanlarla Bot  Algılama

Google, web yöneticilere yardımcı olmak için Google ReCAPTCHA v3 sunumu ile, web sitelerine kötü amaçlı bot yolculuğunuzun temel adımlarını tanımlamak için kullanabileceğiniz ve risk analizini bağlamında çalıştırmak için reCAPTCHA’yı etkinleştirebileceğiniz bir etiket olan “Eylem” adlı yeni bir konsept sunuyor.

ReCAPTCHA v2 kötü amaçlı bot yazılımları yeterince durdurmadığından, reCAPTCHA v3’ün kodunu birden fazla sayfaya eklemenizi öneririz. Bu şekilde, reCAPTCHA v3 sayesinde uyarlanabilir risk analizi motoru, web sitenizdeki farklı sayfalardaki etkinliklere bakarak saldırganların modelini daha doğru bir şekilde tanımlayabilir. ReCAPTCHA yönetici konsolunda, hangi tam sayfaların botlar tarafından hedeflendiğini ve trafiğin ne kadar şüpheli olduğunu tespit etmenize yardımcı olmak için, reCAPTCHA v3 puan dağılımına ve sitenizdeki en iyi 10 işlemin istatistiklerine ilişkin bir dökümün tamamına genel bir bakış elde edebilirsiniz. bu sayfalar.

Kötü Amaçlı Botlarla Mücadele Etmenin En Yeni Yolu; reCAPTCHA v3

ReCAPTCHA v3’ten alacağınız bir başka büyük avantaj da, web sitenize en uygun şekilde spam ve kötüye kullanımı önlemenin esnekliğidir. Daha önce, reCAPTCHA sistemi çoğunlukla CAPTCHA’ların kullanıcılara ne zaman sunulacağına karar vererek, web sitenizin kullanıcı deneyimine sınırlı bir etki bırakıyordu. Şimdi reCAPTCHA v3 ise, size bir etkileşimin ne kadar şüpheli olduğunu söyleyen bir puan sağlayacaktır. Skoru kullanmanın üç potansiyel yolu vardır.

Öncelikle, bir kullanıcının ne zaman izin vereceğini veya daha fazla doğrulama yapılması gerektiğinde belirleyen bir eşik ayarlayabilirsiniz.

• Örneğin, iki faktörlü kimlik doğrulama ve telefon ile doğrulama şeklinde ayarlayabilirsiniz. 

• Puanı, kullanıcı profilleri veya işlem geçmişleri gibi reCAPTCHA’nın erişemediği kendi sinyallerinizle birleştirebilirsiniz. 

•  ReCAPTCHA skorunu, kötüye kullanımla mücadele için makine öğrenim modelinizi eğitecek sinyallerden biri olarak kullanabilirsiniz.

Farklı trafik türleri için gerçekleşen eylemleri özelleştirmek için bu yeni yöntemleri sağlayarak, bu yeni sürüm, sitenizi kötü amaçlı botlara karşı korumanıza ve web sitenizin özel ihtiyaçlarına göre kullanıcı deneyiminizi geliştirmenize olanak tanır. Kısacası, reCAPTCHA v3, sitelerinizi kullanıcı sürtünmesi olmadan korumanıza yardımcı olur ve riskli durumlarda ne yapacağınıza karar vermek için size daha fazla seçenekler sağlar. 

Google ReCAPTCHA v3 Hesabı Nasıl Açarım? 
Google reCAPTCA V3 Nedir?

Web Sitemi Kötü Amaçlı Yazılımlardan Nasıl Korurum?

Eğer sizde bir web yöneticisi iseniz, web sitenizde ReCAPTCHA v3 deneyimi yaşamak için öncelikle bir gmail e-posta adresine sahip olmanız gerektiği unutmayın! Eğer hazırsanız, Web siteniz için Google ReCAPTCHA v3 hesabı açmak, API anahtarı almak için Buraya Tıkla.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olun lütfen!

, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*