Home » Wordpress » Web Siteniz İçin En İyi 11 WordPress Eklentisi

Web Siteniz İçin En İyi 11 WordPress Eklentisi

2019’da Web Siteniz İçin En İyi 11 WordPress Eklentisi

Web siteniz için kullanabileceğiniz tavsiye en iyi 11 wp eklentileri. WordPress uygulaması ile internet sitesi yayınlayanlar için wp admin panelini zenginleştirme seçeneği sunan harika wordPress eklentileri olduğu gibi, web sitenizin performansını olumsuz etkileyen wp eklentileri de olduğunu unutmayın! İsabetli WordPress eklentileri kullandığınızda dijital pazarlama kampanyalarınızda büyük bir fark yaratabilir.

İşte En İyi WordPress Eklentisi

2019’da Web Siteniz İçin En İyi 11 WordPress Eklentisi

_____________________________________________________

İlginizi Çekebilecek Bir Kaç Konu Başlıkları;

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi

_____________________________________________________

İçerik stratejisi, SEO, site güvenliği ve hatta sosyal medya pazarlaması konusunda yardımcı olabilecek sayısız yıldızlı eklentiler var. Halihazırda 30.000’den fazla wordpress eklentileri olduğunu biliyor muydun? Ancak 30.000’den fazla WordpPress eklentisi içerisinden pirincin taşını ayıklamak gibi hiçte kolay değil. Her bir internet sitesi için zenginleştirebilecek veya ihtiyaç duyabileceğiniz tavsiye 11 en iyi wordPress eklentileri isimleri ile bir araya getirdim. Aşağıda web sitenize 2019 yılında eklemek için en iyi 11 WordPress eklentisini topladım.

 

 Tavsiye En İyi WordPress Eklentisi

 

1 Better AMP

Better AMP wordpress eklentisi, Google Search Console destekli bir “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” eklentisidir. Yani daha açık bir ifadeyle Better AMP eklenti sayesinde internet ziyaretçileri mobil android cihazlardan sayfalarınızın çok hızlı yüklenmesini sağlar.  

2. WP-Chatbot
Eklentinin geliştiricisi MobileMonkey’den  WP-Chatbot eklentisi İşletmenizi Facebook Messenger’daki 1,3 milyar + kullanım alanıyla bağlamak ister misiniz? Sonra sitenizi WP-Chatbot eklentisi kullanarak güçlendirin. Aynı, kullanıcıların bir destek ekibiyle sohbet edebileceği veya sorulara cevap alabileceği geleneksel bir web sitesi sohbeti gibi, ancak bu kullanıcıların her biri hakkında bilgi edinmenin yararı. Geliştirici MobileMonkey destekli bu “Wp Chatbot” eklenti sayesinde bir site chat sohbetiyle canlı sohbet ettiğinde, yaptıkları konuşma Facebook Messenger aracılığıyla kolaylaştırılmaktadır. Bu wordpress eklenti sayesinde chatbot konuşmasının bir geçmişinin olacağı anlamına gelir. Daha da önemlisi, kullanıcıların bilgilerini otomatik olarak ekleyebileceği formlar ekleyerek müşterileriniz hakkında veri toplamanızı ve takip etmenizi kolaylaştırır.

3. Google XML SiteMaps
Google XML site haritaları ayarlamak ve onları doğru bir şekilde elde etmek sıkıcı olabilir. Bu Google XML SiteMaps wp eklentisi sizin için XML site haritanızı oluşturur ve web sitenizin tüm büyük arama motorları tarafından dizine eklenmesini sağlar. Bu Google XML SiteMaps eklentisi ile web sitenizin SEO başlangıç ​​kurulumunda zamandan ve emekten tasarruf edin.

4. Yoast SEO
Bu, WordPress siteleri için sayfadaki en iyi SEO eklentilerinden biri “Yoast SEO” wordpress eklentisidir. Yoast SEO, yazınızın ne kadar SEO dostu olduğunu gösterir ve onu nasıl iyileştirmeye dair önerilerde bulunan harika bir wordpress SEO eklentisi. Yoast SEO eklentisi, Diğer şeylerin yanı sıra, odak anahtar kelime kullanmanızı, meta verilerinizi ve sayfa içeriğin okunabilirliğini analiz eder.

5. Jetpack
WordPress ekibi tarafından hazırlanan her WordPress sitesi için hepsi bir arada özellik paketidir.Wordpress Jetpack, eklentisi sahip olunması gereken harika bir eklentidir, WordPress kullanıcılarına sayısız faydalı özellikler sunar. Web sitesi güvenliği, performansı, trafik artışı, görüntü optimizasyonu, tasarım vb. İle ilgili özellikler.

6. Akismet Anti-Spam
Bu Akismet Anti-Spam eklentisi, WordPress ile birlikte otomatik olarak yüklenme eğilimindedir. Akismet, WordPress sitenizdeki spam yorumlarına karşı temel güvencenizdir. Yasa dışı ve spam linklerle, uygunsuz mesajlarla ve benzeri istenmeyen posta ile yapılan yorumları filtreleme görevi yerine getirir. Ayrıca her yorum için bir durum geçmişi de görebilirsiniz, böylece nereden geldiklerini bilebilirsiniz. Ticari bir web sitesi için daha güçlü özelliklere ihtiyacınız varsa, premium özelliklerini satın alabilirsiniz.

7. WooCommerce
Bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı düşünüyorsanız, o zaman WooCommerce eklentisi yüklemeniz gereken WordPress eklentisidir. WooCommerce, WordPress’teki e-ticaret altyapısı için başarılı bir eklentidir. Web sitenize ürün listeleri ve alışveriş sepeti eklemek için kolayca kullanabileceğiniz bir e-ticaret eklentisidir. Müşterilere nakliye, ödeme yöntemleri vb. gibi birçok seçenek sunma özelliklerine sahiptir. Ayrıca dünya çapında etkileşime girebileceğiniz WooCommerce kullanıcılarının çevrimiçi bir topluluğu var.

8. Wordfence Security
Web sitesi güvenliği çoğu insanın alması gereken bir şeydir; Onlar saldırıya uğrayana kadar. Bu Wordfence Security  eklentisi, gerçek zamanlı izleme ve koruma ile dış saldırıya karşı web sitenize koruma kalkanı sağlar. Ayrıca güvenlik duvarı koruması, kötü amaçlı yazılım taraması, engelleme, giriş güvenliği ve diğer birçok özelliğe sahiptir. Wordfence Security ayrıca web sitenize gerçek zamanlı aktiviteler kaydeder, böylece her zaman bir şeylere göz kulak olabilirsiniz.

9. WPForms
Yazılara ve sayfalara form eklemeniz gerekirse, WPForms eklentisi en iyi seçenektir. WPFormas, wordpress eklentisi, iyi bir iletişim sayfası formu oluşturma imkanı size verir. WordPress’te form oluşturma için en yeni başlayanlar için harika bir iletişim eklentisidir. WPForms, kolayca bir iletişim formu oluşturmanıza olanak sağlayan sürükle ve bırak arabirimine sahiptir. Bu eklenti deneyebileceğiniz ve ihtiyaçlarınızı karşılarsa ücretsiz kullanmaya devam edebilecek bir lite versiyonuna sahiptir. Daha fazla özellik istiyorsanız, bu WPForms pro sürümü satın alma seçeneğidir. Bu WPForms eklentinin ücretli sürümü, ödemeleri toplamanıza, anketler formu oluşturmanıza, iş başvurusu yapmanıza vb. olanaklar sunar.

10. MonsterInsights
Bu eklenti Google Analytics’inizi WordPress (Wp-admin) panonuzdan görülebilir kılar. Google Analytics’e bağlanmak hızlı ve kolaydır ve bir kez ayarlandıktan sonra, verilerinizi WordPress içinde görmek çok kolaydır. Yayıncı ve e-ticaret siteleri için daha güçlü ölçümlere sahip bir profesyonel sürümün yanı sıra yüzde 100 ücretsiz lite sürümü vardır.

11. Redirection 
Yayınlarınızın veya sayfalarınızın kalıcı bağlantılarını değiştirmeniz gereken zamanlar olabilir. Fakat her seferinde ve sonrasında, onları oldukça sıkıcı hale gelebileceği için yönlendirmeyi unutuyorsunuz. Uygun şekilde adlandırılan bu Redirection wordpress eklentisi, sitenizdeki tüm 301 yönlendirmeleri ve 404 hataları yönetmenizi sağlar. Ardından tüm bu hatalı URL’leri yönlendirebilir ve tüm yönlendirmelerin tam kayıtlarını tutabilirsiniz. Redirection eklentisi, WordPress sitenizde büyük değişiklikler yaptığınızda özellikle yararlıdır.

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*