Home » Makaleler » Web Sitemiz İçin Kaliteli Bir Web Host Seçmek Neden Önemli?
İnternet Sitenize Kaliteli Bir Hosting Seçimi

Web Sitemiz İçin Kaliteli Bir Web Host Seçmek Neden Önemli?

İnternet Sitenize Kaliteli Bir Hosting Seçimi Konusunda Öğütler

Web siteniz için iyi bir hosting firması seçimi yapmak önemlidir. Bir web sitesi kurmanın önemli bir parçası güvenilir bir web barındırma hizmeti bulmaktır. Dışarıda birçok farklı servis var ve farklı web sitelerinin farklı ihtiyaçları olacağından, hangi hosting firması tercih edeceğini bilmek zor olabilir.

Aşağıdaki tavsiyeler seçim sürecini biraz daha kolay hale getirmelidir.

Web Sitemiz İçin Kaliteli Bir Web Host Seçmek Neden Önemli?

İşinizin Web Sitesi Kurmak İçin Kaliteli Bir Web Host Seçmek Neden Önemli?

 

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Seçtiğiniz ana bilgisayarın hiç durma süresi olmamasına dikkat edin. Sitenize giriş yapmaya çalışırsanız ve sunucu kapalıysa, sinir bozucu olur. Satış için internete dayanan bir işiniz varsa, bu, sitenizin işletilemediği için çok para kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Ev sahibi siteniz veya web siteniz 24 saatten daha uzun bir süre devam ederse endişelenmeye başlayın. Genellikle kesintiler bu kadar uzun sürmez, bu yüzden web hosting sunucunuzda daha büyük sorunların olduğu hakkında bir ipucu olabilir. Ana sitenizin kesintileri ve kesintinin nedenini öğrenmek için diğer web sitelerini kontrol edebilirsiniz.

Bir hosting firması konusunda kararınızı verirken, ikinci bir seçim aklınızda bulundurun. Sorun kendini kolay bir şekilde düzeltmezse, yeni bir ana bilgisayara geçmeye hazır olursunuz. İlk problemin sebebini ne olursa olsun, aksama süresinden ve sitenize gelen trafiği kaybedersiniz.

Bir kesinti bir günden fazla sürerse web ana bilgisayarlarını değiştirin. Web sitenize ev sahipliği yapacak hosting firması, sunucunun neden kapalı olduğunu açıklasa bile, en olası sebep, ev sahibinin kesintiler söz konusu olduğunda planları yedekleyecek kadar yatırım yapmamasıdır. Gerçekten profesyonel web sunucuları, sadece periyodik bakım veya güncelleme nedeniyle kesintilerin çok kısa ve seyrek olmasını sağlayacaktır.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Bir web barındırma hizmeti seçerken, daima kayıt zamanını kontrol edin. Web siteniz üzerinden iş yapıyorsanız, web sitenize her zaman, gündüz veya gece internet ziyaretçileri uzun aralıklarla erişime kapalıysa, müşterileri kaybedersiniz. Haftada kaç kez kesintileri olduğunu değil, bu kesintilerin süresinin ne olduğunu kontrol edin.

Ücretsiz bir web barındırıcısından sunucu tedarik ettiğinizde, sitenize ait tüm verileri, dosyaları ve klasörleri korunaksız ve yedekleme özelliğinden mahrum kalacaktır. Ücretsiz web barındırıcıları genellikle verilerinizi yedeklemeyle ilgili herhangi bir garanti sunmadığından, bir şey kaybolursa, o zamana kadar yaptığınız tüm çaba ve arama motoru sıralamasındaki kazanımlarınız tamamen heba olursa şaşırmayın, sadece üzülün!

Ayrıca tamamen ücretsiz hosting sunucu hizmetleri ile domain tescili değil, subdomain (alt alan adı) ile site açılır ve böylece sitenizin yönetim paneli çok kısıtlı özellikler sunulur.

Mümkünse, telefonla 24 saat müşteri hizmetleri sunan bir web barındırma seçin. Daha büyük barındırma hizmetleri genellikle bu değerli hizmeti sağlar. Gecenin geç saatlerinde çalışmak istemiyorsunuz ve teknik zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Kaydolmadan önce bunları arayın ve aracıların uzmanlık düzeyini test edin ve anlaşılması kolay basit talimatlar verilsin veya vermesin.

Web barındırıcısını ne zaman arayacağınızı düşünün. Bu aksama süreleri% 10 ile% 1000001 arasında değişmektedir. Bu, haftada bir veya birkaç saniye gibi bir kesinti süresinin olabileceği anlamına gelir. En düşük kesinti süresine sahip bir ana makine seçin.

Bir CPanel ile bir web barındırma seçin. Bu özellik, birkaç tıklamayla birçok farklı eklentiyi kurmanıza izin verir. Örneğin, çoğu blog platformunun CPanel özelliği olmadan kurulumu zor. Bu tür bir özellik, herhangi bir teknik beceri edinmeden sitenizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi, doğru web barındırma hizmeti seçmek, web siteniz için başarı ve başarısızlık arasındaki farkı ifade edebilir. Bu önemli seçimi yapmadan önce, araştırmanızı yapmanız ve web barındırma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Bu makalede dile getirilen özellikleri hatırlayın, site kurma yolunda süreç daha sorunsuz ilerleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*