WEB BARINDIRMA

‘Web hosting Sunucu Barındırma’

Web hosting

Web hosting

Web hosting, hosting sunucu hizmeti veya web hosting barındırma sağlayıcısı, İnternet ziyaretçileri tarafında arama motorunda arama yapılırken İnternet’te karşımıza çıkan istisnasız her şey, internet sitelerinde yayınlanmak üzere metin sayfalar, dokümanlar, videolar, resimler vb. bir web sitesi veya blog olduğu unutmamak gerek. Her bir web sitesi ve blog var olabilmesi için veri tabanı da mutlaka bir web hosting hizmet sağlayıcısı tarafından sağlanmaktadır.

 

 

 

( Dünyanın En İyi İlk 5 Web Hosting Firmaları Hangisi? )

( Web Sitesi Kurma Eğitim Rehberi İle Site Kur )

‘Web Hosting Barındırma ve İnternet Sitesi İlişkisi Nedir?’

 

İnternet sitesi kurmak, birçok insan için oldukça zor bir işlemdir. Çünkü bu konuda bilgi sahibi olmadıklarını düşünür ve bunun için yapılması gereken aşamalar ile alakalı yapmaları gereken işlemler onlar için çok karışıktır. Halbuki internet tahmin edilenden çok daha kolay bir şekilde insanların bu sanal internet dünyasına giriş yapmalarını sağlayabilirler. Ne amaçla olduğu hiç fark etmez, internet sitesinin hazırlanması aşamasında pek çok farklı dosyanın kullanılması gerekmektedir. Web hosting ile birlikte tüm bu dosyalar tek bir bilgisayarda bulunuyor. Ancak bu bilgisayarlar herkesin evinde bulunan klasik tarzdaki bilgisayarlar gibi değildir. İnternet siteleri adına özel olarak hazırlanan bu bilgisayarlar (web hosting veri tabanları) siteleri yayınlamak ve içerilerinde yer alan verileri koruyup saklama görevini üstlenirler.

( Dünyanın En İyi İlk 5 Web Hosting Firmaları Hangisi? )

( Web Sitesi Kurma Eğitim Rehberi İle Site Kur )

Sitelerin onlarca ve hatta binlerce kişiye aynı anda erişmesini sağlamak adına hazırlanan bu bilgisayarların ismi web hosting sunucusudur. Bu sunucular tarafından yapılan verileri saklama, yayınlama ve web sitelerine ev sahipliği yapma işlemlerine ise web hosting adı verilmektedir. Hangi amaçla hazırlandığı hiç fark etmez, internet sitesi kurmak isteyen kişilerin öncesinde mutlaka hosting hizmeti satın alın alırken bazı noktalara dikkat etmesi gerekecektir. Bunların başında ise internet sitesinin gereksinimlerinin önceden belirlenmesi geliyor. Aylık ne kadar trafik ihtiyacının olduğu ya da disk alanının bilinmesi sonrasında buna en uygun hosting hizmeti satın alınabilecektir. Ayrıca internet sitesinde kullanılacak ya da programlama diline uygun bir hosting alanı alınmalıdır.

‘Web Hosting, Html, PHP ve MySQL’

İstenilen dillerin çalıştığı web sunucularından web hosting hizmeti alınır. ASP ise Windows hosting, PHP ise Unix kullanılması tavsiye edilir. HTML dilinde ise hem Windows hosting hem de Unix kullanılabilmektedir. Diğer bir nokra ise MySQL tarzı veri tabanı yönetim sistemlerine olan gereksinim belirlenmektedir. Çünkü MySQL gerekiyorsa, bu Unix hostingler içerisinde PHP ile çok daha hızlı ve uyumlu bir şekilde çalışır. Hazırlanacak olan internet sitesinin ziyaretçi profili Türkiye ağırlıklı olacaksa, sunucuların Türkiye içerisinde bulunması; yurt dışı ağırlıklı ziyaretçiler olacaksa da yurtdışında yer alan bir firmadan hosting satın alınması gerekecektir. Böylece internet sitesinin çalışma performansı gözle görülür bir şekilde hızlanacaktır.

‘Hosting Firması Seçimi’

 

Yardıma mı İhtiyacınız Var? Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha öncesinde web hosting ile alakalı bilgisi olmayan kişilerin bu konuda yapmaları gereken şeylerden bir tanesi de hosting sitelerinin yeterli sayıda kalifiye teknik personelinin bulunup bulunmadığı ve sorun çözme kabiliyetleri. Çünkü meydana gelebilecek olan bir sorunda personelin yeterli yardımı yapamaması demek, sitenin bu süre zarfında ziyaretçi trafiğinden mahrum bırakılması demektir. Böylesi durumların ortaya çıkmasını engellemek adına mutlaka web hosting hizmeti satın alınırken, firmanın elemanları kalifiye teknik sorunları çözme kabiliyeti, teknisyen destek ekibi deneyimli olup olmadığı ve istenilen yardımı sunup sunmadığının belirlenmesi oldukça önemlidir. Daha sonraki adımda ise firmanın daha öncesinde vermiş olduğu hizmetlerdir. Yeterli deneyime ve referanslara sahip olan hosting firmaları; daha sonrasında verilecek olan hizmetler ile alakalı çok daha iyi bilgi sahibi olunacaktır. İnsanların büyük bir kısmının web hosting hizmetleri ile alakalı en büyük şikayetlerinden bir tanesi, hizmetin yeterli altyapısının olmaması.

( Web Sitesi Kurma Eğitim Rehberi İle Site Kur )

( Dünyanın En İyi İlk 5 Web Hosting Firmaları Hangisi? )

 

Web Hosting Sunucunuz, Web sitenizin Yükselişi Önünde Takoz Olabilir ve Web Sitesi Kurma Keyfinizi Kabusa Dönüştürebilir, UNUTMAYIN!

Web Hosting Sunucunuz, Site Kurma Keyfinizi Kabusa Dönüştürebilir!

Böylesi durumlarda herhangi bir sorunun ortaya çıkması anında web hosting hizmeti alınan site bunu kısa sürelerde telafi edebilmelidir. Telafi edilemediği durumlarda ise ne yazık ki internet sitelerinin yayınlarında ciddi sıkıntılar meydana gelecektir. En iyi web hosting firmaları içerisinde bu sorunların meydana gelme oranı çok düşüktür. Böylece siz de dilediğiniz her an internet siteniz üzerinden yayınlarınızı başarılı bir şekilde yapabileceksiniz. İnternet sitesinin yayını esnasında akla takılan her türlü sorunda ise, yetkili kişiler mümkün olan en kısa sürede problemi ortadan kaldırılacaktır. Böylece internet siteleri hızlı bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

 

 

 

 

 

 

 

( Web Sitesi Kurma Eğitim Rehberi İle Site Kur )
( Dünyanın En İyi İlk 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*