Home » Makaleler » Sponsorluk İçin SEO İçerik Pazarlama Strateji Hedefleri
İçerik Pazarlama ve SEO Hedeflerine Ulaşmak için Sponsorluk Nasıl Etkinleştirilir

Sponsorluk İçin SEO İçerik Pazarlama Strateji Hedefleri

İçerik Pazarlama ve SEO Hedeflerine Ulaşmak için Sponsorluk Nasıl Etkinleştirilir?

Makale Yazarı Tom Baker

Bu makalede bir sponsorluk yapmadan önce hazırlıklı olmanız gereken en iyi içerik pazarlama SEO hedeflerine ulaşmanız için püf noktaları ayrıntılı olarak ele alacağım. Bu bir içerik pazarlamacısının en kötü kabusu. Bir toplantıya davet edildiniz ve bir sponsorluk anlaşmasına katılmanız isteniyor. Gözleriniz yanıyor, ancak anlaşmanın yüzde 99 oranında tamamlandığı söylendiği gibi kayboluyor.

Haklara katkıda bulunma fırsatınız yoktur, ancak sponsor olunan mülkün web sitesine bir link eklemek için sadece bir anonim sözleşmeyi kontrol etmenize izin verilir.

İçerik pazarlaması ve SEO konusunda zamanınızın çoğunda karşılaşacağınız veya duyacağınızdan emin olduğum deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

Sponsorluk İçin SEO İçerik Pazarlama Strateji Hedefleri

Sponsorluk İçin SEO İçerik Pazarlama Strateji Hedefleri

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

İnternet Sitesi Kurma Rehberi

 

Bir sponsorluk ortağıyla çalışmak bundan daha fazlası olabilir ve olması gerekir; bu nedenle, içerik pazarlama ve SEO hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için sponsorlukları nasıl en üst düzeye çıkaracağımızı birlikte incelemeye alalım.

 

Sponsor Tarafın Varlıklarını ve Erişimini Araştırın

Adı geçen bir sponsor web sitesi bağlantısı minimum düzeydedir. Yetkili bir web sitesi olması muhtemel olan ve rakiplerinizin edinmesi imkansız olandan bir bağlantı alırsınız. Ancak içerik pazarlamacıları olarak, fırsat hakkında çok daha geniş kapsamlı düşünmemiz gerekiyor.

Sonuç olarak, bir sponsorluğu doğru bir şekilde etkinleştirmek, diğer birkaç etkinliğin rekabet edebileceği bir ölçekte sonuçlar sağlayacaktır.

Ayrıntılara girmeden önce, iyi düşünülmüş bir paket oluşturan ekibin bir parçası olmanın önemi, başarınızın ayrılmaz bir parçasıdır. Konuşmanın bir parçası değilseniz, size sağlanan varlıklar ve erişimler tarafından ele geçirilme olasılığınız düşüktür.

Başka bir adım geri atmak, görüşmenin bir parçası olmak, içerik pazarlamacılığının erdemlerini sürekli olarak değiştirmenizi gerektirir. Böylece karar vericiler faydalarından haberdar olurlar.

Bu makale, bunun nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi vermeyecek olsa da, neden değerinizi doğru insanlara tanıtmanız gerektiğini gösteren iyi bir zihin aydınlatma fişeğidir. Birçoğu için sadece bir fırsattan geçtiklerinde, işlerini teşvik etmenin değerli olduğunu anlarlar.

Varlıklar ve erişim, başarılı bir sponsorluk anlaşmasının temelidir. Bu, sponsorluğun türüne ve sponsor olduğunuz ortağa bağlı olarak birçok şey anlamına gelebilir, ancak genellikle;

Etkili insanlara erişim 
Web sitesi kapsamı
Sosyal medya tanıtımı
Bu aşamada büyük ölçüde tahmin edilemeyen faktörlerden biri, her bir varlığın ne kadarına ihtiyacınız olacağıdır. Tavsiyem, üç nedenden ötürü ihtiyaçlarınızı önemli ölçüde abartmaktır.

İstediğiniz şeyler, sözleşmenin özü olan adlandırma haklarıyla karşılaştırıldığında, nispeten düşük maliyetlidir ve toplam maliyeti düşüren talepleriniz için endişelenmeyin.
Sponsor olan taraf, istediklerinizden müzakere eder. Bu kaçınılmazdır.
Varlıkları pazarlama planınıza tahsis ettikten sonra geriye kalan her şey, personelin hediye vermesi, yardım bağışları veya diğer yarışmalar yoluyla olsun, her zaman iyi bir ev bulacak.
Bu maddi duran varlıkların yanı sıra, sponsor olan mülkün maddi olmayan duran varlıklarına, yani hedef kitle arasındaki algı ve kültürel duruşlarına erişebileceksiniz. Bu, konumlandırma stratejiniz ve ses tonunuz için temel olacaktır. 

 

Link Edinme Fırsatlarını En Üst Düzeye Nasıl Çıkarırsınız?

Birçoğunuz sadece markalı içerik üzerinde çalışmayacak, aynı zamanda SEO hedeflerinden de sorumlu olacaksınız. Bağlantı oluşturmak için sponsorluktan yararlanmanın daha pratik yollarına dalalım.

Büyük bir sponsorluğun temel SEO avantajı, sponsorluğun gerçekleşmeden ortaya çıkması ya da son derece zor olması için sosyal yardım fırsatları yaratmasıdır.

Yıldız gücüyle büyük bir sponsorluk üzerinde çalışıyorsanız, bağlantı kazanımını manuel erişimin asla başaramayacağı seviyelere ölçeklendirme olanağınız da vardır.

Basitçe söylemek gerekirse, bir sponsorluğu başarıyla destekleyen bir strateji göreceli olarak büyük miktarlarda yüksek değerli bağlantılar sağlayacaktır. Bunun, herhangi bir SEO pratisyeni için nihai durum olduğunu iddia ediyorum.

1. İçeriğin, Sponsorlu Mülkiyetten Genellikle Nasıl Yayıldığını Öğrenin
Spor takımı gibi büyük bir organizasyonla çalışmak, haberlerin internet üzerinden nasıl aktığını görmenizi sağlar. Amacınız içeriğin yayınlanmasının ve yayılmasının o kurum için nasıl çalıştığını anlamak ve ardından markalı içerik kampanyanızı dağıtırken bu modeli çoğaltmaya çalışmaktır.

Genellikle gazeteciler belirli kuruluşlara atanır. Bu insanların kim olduğunu bulun ve onları tanıyın.

Eşiniz bu insanlara erişim verebilmeli. Aynı ilke, ortağı çevreleyen fandom için de uygulanmalıdır.

Genellikle profesyonel veya yarı profesyonel topluluk etkileyicileri kuruluşun etrafında inşa edilmiş olacaktır.

İlişkiler çok önemlidir.

Muhtemelen ortak, tüm haberlerini web sitelerinde yayınlar ve böylece seyircinin ve medyanın yeni hikayeler alması için “gidilecek” bir yer haline gelir. Bu durumda, ortak web sitesi içeriğinizi yerleştirmek için harika bir yer haline gelir.

2. Üst Seviye Basın Yayınlarını Hedefleyin
Ulusal basın kapsamını güvenceye almak çok başarılı. Bu başlıklar içeriğe aç çünkü gelir modelleri buna güveniyor. Bu senin yararına.

Videoyu yayınlamak isteyeceklerdir, çünkü yayın öncesi reklamlar sunabilir ve standart görüntülü reklam yerleşimlerinden daha yüksek reklam oranları elde edebilirler.

Çoğu medya yayını kendi videosunu üretmediğinden, içerik üretmek ve paylaşmak için markalara güvenirler. Reklamları yayınlamalarına izin vermek için videoyu kendi video platformlarında barındırırlar.

Bunun videoyu paylaşmanıza engel olmasına izin vermeyin. Hedefleriniz üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacak. Bir şey varsa, tüm önemli bağlantıyı güvence altına almak için bunu kaldıraç olarak kullanabilirsiniz.

Son olarak, tohumlama içeriğinin üst düzey yayınlara aşamalı etkisini hafife almayın. Küçük web siteleri hızlıca hikayeler alır ve kendi sürümlerini yayınlar.

3. Medya Kapsamında Takip
Yayıncılardan sözlerini bağlantılara dönüştürmelerini istemek, iyi yürütülen bir SEO kampanyasının temel bir bileşenidir. Bu, özellikle sponsorluk aktivasyonları için geçerli olduğunu kanıtlayacaktır, çünkü ortaklığın kamuya duyurulduğu gibi marka sözleri de artacaktır.

İkincisi, içeriğiniz bir hit ise, doğal olarak gazeteciler tarafından toplanacaktır. Bu gazetecilere önceden haber vermeksizin, bir link sorma fırsatınız olmayacak.

Brandwatch veya Mention gibi pek çok hizmet var, tüm son markaların düzenli bir raporunu sunacak (markalı içerik kampanyanızın adını eklemeyi unutmayınız ve sponsoru, yayıncıların genellikle marka adını atlayacaktır).

Raporu düzenli aralıklarla çalıştırın ve daha fazla bağlantı değeri elde etmek için bu yeni tanıtım hattını düzenli süreçlerinize ekleyin.

Anahtar Paketler
Başarılı markalı içerik aktivasyonları, doğru marka ortağı konumlandırmasına ve akıllı bir dağıtım stratejisine dayanır. Her ikisini de alın ve hem marka hem de SEO hedeflerine ulaşacaksınız.

Sözleşme müzakeresinde merkezi olun. İhtiyacınız olan varlıklara ve erişime sahip olduğunuzdan emin olmak için önceden planlayın.
Talepleriniz konusunda iddialı olun. Düşük maliyetli ve yüksek etkili olacaklar.
İçerik mesajlaşmanın, markanız hakkında bir hikaye anlatmak için ortağın değerlerini ve kültürel duruşunu güçlendirdiğinden emin olun. Bunu “ozmoz markası” olarak düşünün.
Sponsoru olan tarafların izleyicisinin, promosyon amaçlı bir marka iletisiyle sonuçlanan içerik istememesi için içerik oluşturun. Editör, reklam değil.
Desteklenen tarafla ilgili içeriğin nasıl yayıldığını ve nerede tüketildiğini araştırın.
İçeriğinizi yerleştirmek için atanmış gazeteciler ve kilit topluluk içerik üreticileri ile ilişkiler kurun.
Sosyal başarı oranınızı artırmak için varlıklardan ve erişimden yararlanın.
Kampanya öncesi ve sonrası farkındalık ve duyarlılıktaki değişimi ölçün.
Bu listeyi üst düzey bir kontrol listesi olarak kullanarak, stratejinizin sponsorluk sözleşmesinden en iyisini çıkardığından emin olabilirsiniz ve size yüksek kaliteli, “paranın satın alamayacağı” kapsamını ve bağlantılarını güvence altına almanızı sağlar.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

İnternet Sitesi Kurma Rehberi

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*