ÜCRETSİZ Site Yapma Rehberi

WEB SİTESİ KURMA EĞİTİM REHBERİ İLE SİTE KUR

Başarılı Bir İnternet Sitesi Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı, Artık Herkes Burada Profesyonel Bir Web Sitesi Kurabilecek

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici
Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

Başarılı ve profesyonel bir web sitesi yapmak istiyorsunuz, fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bu web sitesi kurma programı ile aradığınızdan fazlasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu internet sitesi yapma rehberi eşliğinde hiçbir tasarım kodlama ve teknik bilgiye sahip olmanız gerekmez. İstediğiniz her kategoride başarılı ve profesyonel web sitesi açmak ve kurmak çok basite indirgendi. Sıradan bilgisayar kullanıcılarına tasarlandığı için artık herkes site açma ve kurma eğitim rehberimiz eşliğinde burada bir kaç dakika içerisinde web sitenizi yayınlamış olacaksınız.

 

İNTERNET SİTESİ AÇMAK MI İSTİYORSUNUZ?

DERSİMİZİN KONUSU: Kaliteli Bir Site Nasıl Kurulur?
DERSİMİZİN KONUSU: Kaliteli Bir Site Nasıl Kurulur?

Hiç şüphesiz bir site kurmanın tek yolu ve ilk adımı bir web hosting sitesine bir domain yüklemek ile başlanır. Herkes bir domain adı (alan adı) tescil yapıp hosting hizmeti satın alıp bir site açabilir ancak, herkes seo (Arama Motoru Optimizasyonu) dostu, üstün teknoloji ürünü yazılıma sahip dünyanın en iyi hosting şirketini bulup, arama motorları optimizasyonu içeren kaliteli bir site kuramaz! Site kurmanın çok alternatif yolları vardır. Kimileri aylarını ve hatta yıllarını verip web sitesi kurma kodları, seo ve tasarım öğrenip site açar, kimileri de bir web tasarımcıya (site teması/şablonu için) binlerce TL ödeyerek, “hazır site” satın alır. Ancak sitemizin ziyaretçileri için çok büyük özenle hazırlandığımız bu “ÜCRETSİZ eğitim rehberi” sayesinde web sitesi teması/şablonu için ek bir masraf yapmadan, birazdan burada tamamen sizin tasarrufunuzda (size ait) bir web sitesi açacak ve hiç bir teknik sorun yaşamadan “tek tıklama” ile hemen web sitenizi İnternet’ten yayınlanacağından emin olabilirsin. Ancak web sitenizi açmanın öncesinde “üşenmeden ve sabırla” mutlaka bu eğitim rehberi okumanızı önemle tavsiye ediyoruz. Çünkü gayemiz sadece internet sitesi açma ve yayınlamayı değil, emeğinizin boşa harcanmaması için kaliteli ve profesyonel bir site nasıl kurulur? cevaplarını öğretiyoruz. Unutmayın!

GOOGLE İLK SAYFASINA YÜKSELEN BİR SİTE KUR

Başarılı, kaliteli ve Google dostu bir web site kurmak için gerekli verileri, araçları ve teşhisleri yapmaya ihtiyacınız var!
Başarılı, kaliteli ve Google dostu bir web site kurmak için gerekli verileri, araçları ve teşhisleri yapmaya ihtiyacınız var!

Başarılı, kaliteli ve Google dostu bir web site kurmak için gerekli verileri, araçları ve teşhisleri yapmaya ihtiyacınız var! Google botları web sitenizi daha iyi anlaması ve teşhis etmesine yardımcı olabilecek site içi ve site dışı arama motoru optimizasyonu öğrenmelisiniz! İşte bu nedenle bu site kurma ücretsiz eğitim rehberimize ihtiyacınız var! Çünkü burada google arama motorunda yükselmenin sırrını, yani google sırrı “sitemizin ziyaretçilerine” ücretsiz öğretiyoruz…

NEDEN BU WEB SİTESİ KURMA REHBERİ EŞLİĞİNDE SİTE YAPMALISINIZ?

3 dakikada site kur, hazır web sitesi kurup teslim ediyoruz şeklinde İnternet ortamında açıklamalar ile karşılaşmışsınızdır belkide… Emin olun, 3 dakikada web sitesi kurulmuyor ve web sitesi açmak ile web sitesi kurmak aynı şey değil! Ayrıca site kurma, site içi, site dışı ve “seo” güncelleme bilmezseniz, “dünyanın en iyi site kurma uzmanı” tarafından size teslim edilen hazır kurulu bir web sitesi, sadece sizin ziyaret edeceğiniz bir site satın almış olacaksınız! Çünkü, değişen Google algoritmasına göre, google botları hiç bir İnternet sitesini altın tepside kalıcı olarak google ilk sayfada tutmaz! Böylece İnternet ortamında sitenizde tanıtmak istediğiniz ürün veya hizmetlerinizden “organik İnternet ziyaretçileri” haberdar olmayacak!

Ancak, bu ücretsiz eğitim rehberimiz eşliğinde burada, İnternet sitesi kurmayı öğrenip site kurmaya başlayanlar ise, dünyanın en iyi web hosting firmasının hizmeti ile Google birinci sayfasına, yani kendi kategorisinde ilk 10 site arasına yükselebilecek başarılı ve profesyonel bir site kurmanın sırrını (seo) öğretiyoruz. Ayrıca, başarılı bir site kurma yolunda “ücretsiz olarak başka yerde bulamayacağınız” A’dan Z’ye, ihtiyaç duyacağınız tüm site açma ve site kurma araç ve gereçleri bu ücretsiz eğitim rehberimizde bulacaksınız. Unutmayın!

Zira, Türkçe ve İngilizce sayısız İnternet kaynakları araştırdım ve inceledim… İnternet ortamında bu web sitesi kurma rehberimiz gibi, özenle hazırlanmış tüm araç ve gereçleri bir araya getiren, ve adım adım uygulamalı olarak anlatan, site kurma eğitim rehberi” başka yerde yok! Şimdiye kadar bulduğunuz en iyi site kurma “ÜCRETSİZ” eğitim rehberi bulduğunuzdan emin olabilirsiniz. Bu site kurma eğitim rehberimiz 3 sayfadan oluşan, yazılı, resimli anlatım ve uygulamalı videolu anlatımlı, özenle hazırlanmış, hiç bir kayıt ve şarta bağlı kalmaksızın sitemizin tüm ziyaretçilerin yararlanabileceği “açık kaynak” ücretsiz bir eğitim rehberidir. Bu ücretsiz eğitim rehberimizin “İKİNCİ SAYFASINDA” web sitesi açmış olacak ve “ÜÇÜNCÜ SAYFASINDA” ise, başarılı ve profesyonel bir web sitesi/web siteleri kurulumu tamamlamış olacak ve koltuğunuza yaslanıp web sitenize gelen “İnternet ziyaretçilerini” büyük bir keyifle izlemeye başlamış olacaksınız. UNUTMAYIN! Burada kaliteli ve profesyonel bir web sitesi açma ve kurmayı öğrenme ayrıcalığını ve keyfini yaşayacaksınız. Çünkü, SİTEMİZİN ZİYARETÇİLERİNİ ÖNEMSİYORUZ! Başarılı ve profesyonel bir site nasıl kurulur?

BURADA NE TÜR SİTELER KURMAYI ÖĞRENECEKSİNİZ?

Aklınıza gelebilecek her kategoride web sitesi yapmayı öğrenebileceksiniz.
Aklınıza gelebilecek her kategoride web sitesi yapmayı öğrenebileceksiniz.

Bu ücretsiz eğitim rehberimiz eşliğinde aklınıza gelebilecek her kategoride web sitesi yapmayı öğrenebileceksiniz.

Örneğin;

 • Kişisel blog veya kişisel web sitesi kurmak,
 • Şirket veya firma web sitesi kurmakla firmanızın ürün/hizmetlerini yapabileceksiniz,
 • Youtube benzeri bir video sitesi kurmayı,
 • Aile resimleri yayınlamak için bir galeri sitesi açmak,
 • Online İnternet haber bültenleri yayınlamak için internet haber sitesi açmak.
 • İnternet’te para kazanmak için internet sitesi kurmayı,
 • Forum site açmayı (forum siteleri için hazır ücretsiz yazılım ve temalar/şablonlar),
 • Facebook benzeri topluluk tabanlı sosyal paylaşım sitesi kurmayı, (ücretsiz sosyal paylaşım siteleri için yazılım ve temalar/şablonlar)
 • Kendi hüner ve becerileriniz paylaşabileceğiniz bir yemek tarifleri web sayfaları kurmak,
 • Wikipedia.org benzeri WikiMedya web siteleri açmayı,
 • Eğitim kurumları için okul web sitesi açma ve kurmayı öğrenebileceksiniz…
 • Yukarıda özet olarak bahsettiğimiz ve buraya sığdıramadığımız tüm kategoriler için site açtıktan sonra ücretsiz hazır binlerce tema/şablon seçenekleri bulacaksınız.

Ayrıca bu site yapma derslerin başlangıçta bahsedilen konular ve kavramları anlamamış olmanız, sizi bu site açma programı ücretsiz rehber eşliğinde, site kurmak konusundaki şevkinizi ve azminizi kırmamalı. Çünkü, sıradan bir İnternet sitesi açmayı değil, google arama motorunda ilk sayfaya yükselmenin sırrını öğreteceğiz. Yapmanız gereken tek şey, rehberin tavsiye ve önerilerini dikkate almak ve sabır ile ilerlemelisiniz. Başarılı ve profesyonel bir İnternet sitesi kurmanız yolunda ilerlemeniz için olmazsa olmaz ilk temel kriter, sabırlı olmanızdır. UNUTMAYIN!

Site yapma dersleri sonunda siz bile başarılarınıza şaşacaksınız. Çünkü başlangıçta anlamamış olduğunuz konu ve kavramlar, site yapma programı eğitim rehberin sonunda, uygulamasını bizzat kendiniz başarmış olduğunuza şahit olacaksınız. Kaliteli ve profesyonel bir site nasıl kurulur?

BU WEB SİTESİ KURMA KILAVUZUNDA NELERİ ÖĞRENECEKSİNİZ?

Başarılı Bir Site Kurmak İçin Google Sizden Ne Bekler? Bunu Bilmek ve Uygulamak Şarttır!
Başarılı Bir Site Kurmak İçin Google Sizden Ne Bekler? Bunu Bilmek ve Uygulamak Şarttır!

Bu web sitesi yapma dersleri eğitim rehberi sayesinde hayal edebileceğin her türlü web sitesi kurabilecek, yayınlayabilecek ve geliştirebileceksiniz. Bu web sitesi kurma eğitim kılavuzunda öğreneceğiniz bazı örnekler nelerdir?

Google’ın bilinen 3 tane botu var. Freshbot, Deepcrawl bot ve Robots.txt. Bu botların görevi nelerdir?

GOOGLE BOTLARI NASIL ÇALIŞIR?

Googlebot‘un robots.txt haricinde iki sürümü vardır: Deepcrawlbot ve Freshbot!

 

 Google Robotlar Nasıl Çalışır?
Google Robotlar Nasıl Çalışır?

Deepcrawlbot: İnternette bulunan tüm bağlantıları takip etmeye çalışır ve birçok sayfayı Google’ın diğer indeksleyicisine indirir. Sadece ayda bir kez bu işlemi yapar ve tamamlar.

Freshbot: İnternet sitesi sayfalarında yenilenmiş içerikleri tarayıcı gibi tarar. Hangi sıklıkla yenilendiyse, internet sitelerin değişme sıklıklarına göre tarar ve değişikleri kontrol eder ve indeksler. Sadece Googlebot “href” ve “src” linklerin takipçisi olur.

ROBOTS.TXT. Kötü Niyetli Yazılımlar İçin Web Site Sahiplerine En İyi Yardımcıdır.

GOOGLE ROBOTS.TXT
GOOGLE ROBOTS.TXT

ROBOTS.TXT: google web yöneticileri araçları ana dizini içinde bulunan google botları için kılavuz bir dosyadır. Web site sahipleri robots.txt kendi sitesi hakkında talimatlar vermek için tam bir tarama ile kötü niyetli yazılımlar içerip içermediği konusunda dışlama protokolü de denir.

Örneğin; Sitenizi Kurdunuz…

Sitenizin Organik Ziyaretçilere İhtiyacı Var Mı?

Ziyaretçiler Sitenize Nasıl Ulaşacak?

Sadece site açmak ve yayınlamak yeterli mi?

Biliyorsunuz, her bir kategori için milyonlarca web siteleri mevcut! Google Robotları bazı web siteleri milyonlarca web siteleri içerisinden çıkarıp birinci sayfaya, yani ilk on site arasına, bazı web siteleri de dibe gömüyor ve bazı web siteleri ise, hiç sıralamaya bile koymuyor. Başarılı bir İnternet sitesi kurmak için seo optimizasyonu uygulamak çok önemli bir kriterdir…

SEO NEDİR?

SEO Uygulamaları Bilmeden, Google Web Sitenizi Birinci Sayfaya Yükseltmez, UNUTMATIN!
SEO Uygulamaları Bilmeden, Google Web Sitenizi Birinci Sayfaya Yükseltmez, UNUTMATIN!

Seo ismini “Search Engine Optimization” İngilizce cümlesinin baş harflerinden alır. Türkçesi; “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. Genelikle “SEO” denilerek kısaltılır. İnternet ziyaretçilerin arama motorlarında ( Google, Yahoo, Yandex, Bing, MSN vb. ) sitenizin içeriği ve konusu ile alakalı bir bilgiye ulaşmak istediklerinde, belirli kriterler gözetilerek arama motorlarında bir sitenin bulunur hale gelmesi için, site içi ve site dışı seo gereklidir. Web sitesi yapma rehberi ikinci sayfasına geçmek için BURAYA TIKLA