Site İçi SEO Çalışması Nasıl Yapabilirim?

Sayfa İçi SEO Çalışması

Bill Mccormick SEO Analisti
Yazar Bill Mccormick
SEO Analisti

Sayfa içi Seo çalışması, arama motoru optimizasyonu temel adımlardan biridir.
Bu faktörler, arama motoru sıralamanızı iyileştirmek için web sitenizin sayfasında çalışır. Bu faktörler web yöneticisi tarafından veya sayfanın kodlamasıyla kontrol edilebilir. Sayfa optimizasyonu SEO’nun önemli bir bileşenidir. Bu olmadan, web sitenizin fark edilmesi zordur.

SEO
Site İçi SEO Çalışması Nasıl Yapabilirim?

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Aşağıda Bazı Önemli Sayfa İçi SEO Stratejileri Sıraladık

Sayfadaki uygun içerik: Web siteniz için yazılan içerik benzersiz ve alakalı olmalıdır. Arama Motorları sadece bunu arar.
‘İçerik Kralıdır’, web sitesinin sıralaması web sayfasının içeriğine bağlı olduğu için haklı olarak söylendi. İçerik, kullanıcıları çekecek kadar çekici olmalıdır.

Aslında arama motorları, düzenli olarak güncellenmeyen web sitelerini güncel bilgilerle cezalandırmaktadır. Web yöneticileri, bir web sitesi oluştururken içeriğin mantıklı olması ve web sitesinin kolayca izlenebilir olmasına yardımcı olacak anahtar kelimelerden oluşmasını sağlamalıdır.

Başlık Etiketleri: Sayfanın başlıkları <hn> etiketi ile oluşturulur, burada n 1 ila 6 arasında bir sayıdır. Genel olarak, başlık için kullanılan 6 yazı tipi vardır. Başlıklarınızı ve alt başlıklarınızı vurgulamak için h2, h3 ve h4 gibi etiketler kullanmalısınız.
H1 etiketiniz sadece bir kez kullanılıyor, bu sizin başlık. Ayrıca, Google, olumsuz bir SEO uygulaması yaptığınız için sizi cezalandırabileceği için h2 veya h3 etiketlerini çok sık kullanmayın.
Örneğin: <H1> Başlık </ h1>

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Başlık Etiketi

Yazılım Mühendisi Matt Cutts
Yazılım Mühendisi Matt Cutts

Google’da SPAM ekibin direktörü Matt Cutts’un H1 etiketleri hakkında ne söylediğini duyalım.

Başlık Etiketleri: Web tarayıcısının üstünde bulunan arama listelerinin metnini veya başlığını tanımlamak için kullanılan bir HTML etiketidir. Başlık doğru olmalı ve sayfanın içeriğinin bir özetini vermelidir. 65 karakteri geçmemelidir. Bu etiket, her web sitesi ve web sayfası için çok önemlidir ve her web sayfasının farklı bir Başlık etiketi olması gerekir. Başlık etiketleri, sayfanızı arama motorlarında optimize etmede çok önemli bir rol oynar.

Kod örneği: <head> <title> Örnek Başlık </ title> </ head>

 

• URL Yapısı: Arama Motoru Optimizasyonu‘ndaki bir diğer önemli nokta, URL yapısının ana anahtar kelimeleri içermesi gerektiğidir. URL’nizi kısa, açıklayıcı ve zengin anahtar kelimelerle saklayın.
URL Yapısı
•Meta Açıklama Etiketi: Meta açımlama etiketi, sitenizin veya sayfanın içeriğinin arama motorları tarafından kullanılabilecek kısa bir açıklaması olması amaçlanmıştır. Gönderi ile ilgili benzersiz ve alakalı meta açıklamalar eklemelisiniz.

Meta açıklamasında, alakalı anahtar kelimeleri web sitenize kullanmalısınız. Açıklamanın karakter uzunluğu boşluklar dahil olmak üzere 150 karakterden fazla olmamalıdır. Meta açıklaması, daha fazla CTR (Tıklama oranı) kazanacak şekilde olmalıdır.

Meta açıklama etiketi şöyle: <meta name = “description” content = “Sayfanızın içeriğinin kısa açıklaması.” />

 

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Meta Açıklaması

 

Anahtar Kelime Yoğunluğu: Web sayfanızda görünen anahtar kelimelerin veya anahtar kelime öbeğinin yüzdesi olarak tanımlanır. LSI anahtar kelimelerinin karışımıyla% 1,5’e varan bir oran idealdir.
Ana anahtar kelimelerinizi ilk paragrafta ve son olarak bir defada kullanmayı deneyin. Vurgulamak için kalın, italik ve alt çizgi gibi yazı tipi stillerini kullanın.

Matt Cutts’ın Anahtar Kelime Yoğunluğu hakkında ne söylediğini görelim:

XML Site Haritası: Bir Arama Motoru tarayıcısının bir web sitesinin URL’lerinin listesini dizine eklemesine izin verdiği için bir XML Site Haritasına sahip olmanız önerilir. Bir XML dosyası yalnızca 50.000 URL içerir ve boyut 10 MB’den büyük olmamalıdır.

XML Site Haritası
Doğru HTML ve CSS Doğrulaması: Web sitenize gelen herhangi bir ziyaretçinin kullanıcı arayüzünü geliştirmek için web siteleriniz için iyi bir HTML ve CSS doğrulaması yapılması önemlidir. İyi HTML ve CSS onayına sahip bir web sitesi, tüm hataları ve hataları ortadan kaldırarak kullanıcının deneyimini geliştirir.

Alt Etiketler: Web sayfasının sıralamasını arttırmak için, belirli anahtar kelimeler için doğru ve alakalı Alt etiketlerini kullanarak görüntülerle trafik çekmek önemlidir. Görüntü alt metnine ve resim adına hedeflenmiş anahtar kelimeler ekleyin. Görüntüler blogları daha ilginç hale getirir. Küçük ve orta boy görüntüye bakmaya çalışın ve daha büyük görüntüler hızınızı yavaşlatacaktır.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Alt etiket
Dahili Bağlama Stratejisi: Dahili linkleme stratejisi, herhangi bir web sitesinin web sayfalarının birbiriyle doğru şekilde bağlantılı olması gerektiğini tanımlar. Bağlantı, Arama Motorlarının bunu spam yapmaması için gerekli olduğu her yerde yapılmalıdır. Web sitenizin ana sayfaları ana sayfa ile bağlantılı olmalıdır. Ayrıca, ilgili bloglarınızı ek trafik göndermek ve sayfa sıralamasını artırmak için blog’unuzdan da bağlayabilirsiniz. Ama aşırıya kaçmayın.
İşte benim için harikalar çalıştıran 9 Off Page SEO teknikleri:

Çeşitli sosyal medya profillerinde topluluk oluşturma: Bu ayrıca çevrimiçi itibar yönetimi olarak da adlandırılabilir. Çiçek açan sosyal medya kanallarına katılın, topluluğunuzdaki insanlarla iletişim kurun, etkili kişileri takip edin, ağınızı genişletin. Profiliniz geliştikten sonra sosyal duvarlarınızda normal yayınlar yapın – alıntılar, posterler, makale paylaşımı vb.

Bloglama: İşletmenizi İnternet’te tanıtmanın en iyi ve en kolay yoludur. Ziyaretçilerinizin web sitenize geri gelmesi için bir sebep verir. Ayrıca, en yeni blog yayınlarınızı güncellemek için web sitenizin daha iyi ve daha sık taranmasına yardımcı olur.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Mesajlarınız yeterince iyi olursa, paylaşılacak ve referans alınacak, böylece harika bağlantılar elde edeceksiniz. Üretilecek içerik türleri: Bilgi grafik, En İyi Listeler, Nasıl Yapılır… Öğreticiler, Viral Videolar

Ziyaretçi blog: Bu benim favorim. Alanınızdaki benzer web sitelerini (kalite ve yetkili) bulun ve bunları web sitesinde yayınlamak için onlara yönlendirin. Bu, artan trafik kadar kaliteli bir geri bağlantı elde edeceksiniz.

Blog Yorumlama: Bu, bloglar, blogcular ve blog okuyucuları arasındaki ilişkilerin kurulmasına yardımcı olur. İnsanların belirli bir konu veya blog yazısı için neler hissettikleri hakkında fikir, düşünce veya fikir alışverişinde bulunmak için harika bir yoldur. Blog yorumları, blogun trafiği çekmesine ve sosyal hale getirmesine yardımcı olur.

Soruları veya soruları yanıtlama: Sitenizdeki ilgili soruları yanıtlayıp ilgili soruları sorarak, seçtiğiniz alanda uzman olan bir kişi olarak itibarınızı geliştirmeye yardımcı olursunuz. Gerekirse, kullanıcıların sitenizi kolayca bulabilmeleri için web sitenize bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Spam yapmazsanız, bu bağlantı popülerliğinizi artırmanın başka bir harika yoludur.

Forum Gönderi: Nişinde “Do Follow” forumlarına göz atın (aynı zamanda iyi DA ve PA ile birlikte) ve topluluğunuzla iletişim kurmaya ve etkileşime geçmeye çalışın.

Resim Gönderimleri: Google, görsellerini arama sonuçlarında da sıralar. Resimlerinizi doğru alt etiketlerle optimize edin ve bunları resim gönderme dizinlerine gönderin. Ayrıca, doğru başlık, açıklama ve etiketlere sahip olduklarından emin olun.

Video Gönderimleri: Resimlere benzer şekilde videolarınızı Vimeo, YouTube, Vine gibi video paylaşım platformlarında da paylaşabilirsiniz. Tekrar doğru başlığı, açıklamayı ve etiketleri eklemeyi unutmayın.

Bilgi Grafik Sunumu: Bilgi grafiğin önemi asla küçümsenemez. Bunlar, Bilgi grafik gönderme sitelerinde referans linkleri alabilir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Kaynak: quora.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir