Home » SEO » Sayfa Sıralamasına Zarar Veren Negatif SEO’dan Nasıl Korunursunuz?
Web Sitenizi Negatif Seo Saldırılarından Nasıl Korursunuz?

Sayfa Sıralamasına Zarar Veren Negatif SEO’dan Nasıl Korunursunuz?

Negatif SEO’yu Nasıl İzleyeceğiniz Aşağıda Açıklanmıştır

 

Makale Yazarı: Janet Driscoll Miller

Sayfa sıralamasında istenmeyen etkilerden kaçınmak için spam içerikli internet sitenize gelen bağlantılar, bağlı kuruluşun ele geçirilmesi ve içeriğin temizlenmesi.

SEO çalışmasının çok farklı yolları var. Yani sitenizin sayfa sıralamasını yükseltmek için sadece site içeri düzenleme ve kaliteli backlink yapmak ile yetmeye bilir, sitemizi başkaların verebileceği zararlardan da korumak icap eder. Zira web sitemi başkaların yapacağı negatif SEO‘dan korumak da, SEO stratejilerin bir parçasıdır.

Web Sitenizi Negatif Seo Saldırılarından Nasıl Korursunuz?

Web Sitenizi Negatif Seo Saldırılarından Nasıl Korursunuz?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

En üst sırada yer alan herhangi bir web sitesinin üzerinde bir hedefi vardır – çünkü bu, her kuruluşun kendi web sitesinin olmasını ister.

Rakiplerinizin sizi zorlu pozisyonunuzdan çıkarmaya çalışmak için negatif SEO ya başvurabileceği zamanlar vardır. Negatif SEO, sitenizi cezalandırmaya veya yetkisini azaltmaya çalışmak için tipik olarak bir rakip tarafından amaçlanan eylemdir. Rakipler sitenizin sayfa içi SEO‘sunu kontrol edemeseler olsa da, bunları olumsuz yönde etkileyecek başka yöntemleri vardır.

 

Spam içerikli gelen bağlantılar

Spam içerikli bağlantılar, muhtemelen düzenli olarak gördüğüm negatif SEO’nun en yaygın şeklidir. Kısmen, bu seçeneğin neden popüler bir yaklaşım olduğunu anlayabilirsiniz. Spam içerikli gelen bağlantılar genellikle bağlantı çiftlik siteleri gibi korkunç siteler üzerine inşa etmek için kolay gelen bağlantılardır. Negatif SEO uygulayan birisi için bu bağlantıları elde etmenin önündeki engel düşüktür. Ancak, negatif SEO için getiriler onlar için yüksek olabilir – sadece birkaç gerçekten istenmeyen gelen gelen linkler sitenizi etkileyebilir, hatta neler olup bittiğini bilmeden sıralamanızı düşürür.

Gelen bağlantı profilinizi düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Mevcut birçok harika bağlantı aracı var. AHREFS’i kişisel olarak kullanıyorum ve bulduğu yeni bağlantıların neler olduğunu ve nereden geldiğini görmek için raporu düzenli olarak filtreliyorum. Şüpheli veya spam görünümlü bir görünüm varsa hemen onları reddediyorum.

 

Kopya İçerik Bulma Yöntemi 

Bunu daha az yaygın bir durum olarak görsem de, kesinlikle işe yaradığını gördüğüm bir teknik. Bazen başkaları sitenizin içeriğinin çalınmasını ister, çünkü iyi içeriğinizi – harika içeriğinizi – daha iyi sıralamaya yardımcı olmalarını isterler. Ancak bu, açık bir şekilde yinelenen içerik sorunları oluşturabilir ve daha da önemlisi, içeriğinizin kopyası yazılı materyaldir ve onların mülkü değildir. Diğer sitelerdeki kopya içeriği, gelen bağlantılardan daha zor izlenebilir, ancak bazı izleme araçları mevcuttur. CopyScape, düşük bir maliyetle bir intihal izleme aracı olan CopySentry sunmaktadır.

 

Satış Ortaklığı (Affiliate) Bağlantısına Dikkat Edilmeli

Birkaç yıl önce, Birleşik Krallık’ta yaşayan bir hamile giyim üreticisi için bir teklif üzerinde çalışıyordum. Sitenin ön incelemesini yaparken, markanın arama sonuçlarında nasıl sunulduğunu görmek için tipik bir Google araması yaptım. Markanın web sitesi en üst sırada yer aldı, ancak arama sonucunu tıkladığımda, beni üye izleme parametreleriyle bir URL’ye yönlendiren çok hızlı bir yönlendirme gerçekleşti. Bir dizi Javascript yönlendirmesi kullanarak, bağlı kuruluş organik arama listesini ele geçirmeyi başardı ve böylece bağlı kuruluşun kodunun tüm organik arama alımları için izlemesini sağladı.

Bu, organik arama yoluyla gönderilen her satın alma işleminin, URL’de belirtilen satış ortağı kimliğine aktarıldığını gösterir. Perakendeci bağlı kuruluşa 1 $ / işlem borçluydu ve bu perakendecinin ayda 10.000’den fazla organik arama ziyareti vardı, bu da yasadışı üye olan bağlı kuruluş ücretlerinde binlerce dolara eşit olabilirdi!

Bu tür bir negatif SEO çabası izlemek için, hem analizlerinize hem de bağlı kuruluşunuzun izleme ölçümlerine yakından bakın. Çoğu durumda, organik aramadan gelen bağlı kuruluş bağlantılarınız olmayabilir. Analitinizde bunu görüyorsanız, bu bir kırmızı bayraktır, bir şey yanlış gidiyor olabilir, unutmayın!

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*