Home » Google » En İyi SEO Stratejisini Açıklayan 7 SEO Sırları
Sayfa Sıralama Başarısı İçin 7 SEO Stratejisi

En İyi SEO Stratejisini Açıklayan 7 SEO Sırları

Kritik SEO Sırları İçeren En İyi 7 SEO Stratejisi

Web Sitelerin Başarılı Sayfa Sıralaması İçin 7 SEO Sırrı Nedir? Finansal Web Siteleri İçin SEO’nun Sırrı

Makale Yazarı: Nick-Chasinov

SEO’nun finans sektöründeki web siteleri için zor olduğu bir sır değildir. En tanınmış finansal markalardan bazılarıyla çalıştım ve hala onların işleri hiç de kolay olmadığını söylemem gerek.

Ama başka bir sektörde SEO çalışması takip etmek için gemiye binmeden önce, sizi kritik SEO stratejisi sırrın içine doldurmama izin verin.

Forbes yazarı katılımcı Nick Chasinov, bu makalede web sitelerin sayfa sıralama başarısı bakımından 7 SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sırları açığı çıkarır.

Sayfa Sıralama Başarısı İçin 7 SEO Stratejisi

Sayfa Sıralama Başarısı İçin SEO Sırları İçeren SEO 7 Stratejisi

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

SEO stratejisi bakımından pazarlamacıların kitleye değer katan yüksek kaliteli içeriklere odaklanmaları gerekir. Öyle ki, Google, arama motorunun en iyinin en iyisine ulaştığından emin olmak için uluslararası bir içerik değerlendiricisi grubunu kullanır.

Bu içerik kalitesi puanlayıcılar, algoritmanın işini yürüttüğünden emin olmak için yüksek değerli anahtar kelimeler için puan tespiti sıralamalarını kullanır. Google’ın yüksek düzeyde eğitimli değerlendiricileri bir dizi yönergeyi izler ve yüksek sıralamaya göre kapı bekçileri olarak hareket eder.

Google Arama Kalitesi Derecelendirme Yönergeleri Nelerdir?

Bir tür yol haritası olarak tasarlanan, arama kalitesi derecelendirme yönergeleri, puanlayıcıların bir sonuç sayfasında yer alan sayfaların kalitesini sıralamasına yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Örneğin, en iyi emeklilik yatırımları için yapılan bir arama, bu arama ifadesine ilişkin en yararlı içeriği açıklamalıdır.

Değerlendiriciler, Google’ın yönergelerini temel alarak sayfaları aynı anda sıralar ve Google’ın algoritmasının düşük kaliteli içeriği otomatik olarak nasıl filtrelediğini belirler. Google, bir sayfayı sayfa amacı, ana içerik kalitesi ve içerik miktarını içerecek şekilde değerlendirirken dikkate alınan en önemli faktörleri listeledi. En önemli kalite sıralama faktörü ya da uzmanlık, otorite ve güvenilirliktir. Bu faktörleri değerlendirmek için, puanlayıcılar aşağıdakileri belirlemelidir:

• Ana içeriği kim yazdı ve nitelikleri neler?

• Yazar ve temsil ettikleri site ne kadar güvenilir?

• Bu bilgi ne sıklıkla güncellenir ve korunur?

• Yazar veya site tartışılan konuyla ilgili bir yetkili midir?

Değerlendiricilerin finansal sayfalara daha fazla dikkat etmeleri önemlidir. Haksız olmaya mı çalışıyorlar? Hayır, Google’ın zarar vermeme taahhüdüne bağlı kalıyorlar. Google, finans sayfalarını “Sizin Paranız, Sizin Hayatınız” sayfasını dikkate alır. Sizin Paranız, Sizin Hayatınız sayfaları, bir kişinin yaşam kalitesini etkileyecek içerik barındıran sayfalardır. Sizin Paranız, Sizin Hayatınız sayfalarında haberler, online alışveriş, bankacılık, medikal, yasal ve finansal web siteleri bulunmaktadır. Dolayısıyla, bir finans şirketinde SEO veya içerik pazarlamasından sorumluysanız, Google’ın puanlayıcılara yönelik yönergesinin, içeriğinizi ince dişli bir tarak kullanarak değerlendirmek olduğunu anlayın.

Sizin Paranız, Sizin Hayatınız sayfaları ve sayfa kalitesi yönergeleri arasında, sindirmek için çok fazla bilgi var. Sayfa içeriğinizin kalitesini iyileştirmek ve değerlendiricileri sayfanızı yüksek sıralamaya teşvik etmek için bu işlem yapılabilir ipuçlarını kullanın.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

1. Açık Bir Amaca Sahip Ol ve Yaptığın İşin Hakkını Teslim Et

İçerik oluştururken, bir soruyu zayıf bir şekilde 10 soru yerine çok iyi yanıtlamaya odaklanın. Sayfanızın URL’si “En İyi Stok Seçenekleri 2018” terimini içeriyorsa, bu soruyu yanıtlayın ve okuyucularınızın tahmin etmesine bırakmayın. İnternet ziyaretçileriniz sayfanızı okurken aklından geçebilecek tüm sorulara berrak bir şekilde cevaplayın ve hislerine tercüman olun. Ziyaretçi okuyucularınızın konumunu ve onların kaygı duydukları noktaları anlamak için pazarlama araştırması yapın.

2. Web Sitenizin Ziyaretçilerine Güvenilir Bilgi Verin

Google, şirketinizin finansal olarak her şey için en iyi kaynak olmasını gerektirmez, ancak hak taleplerinizi oluşturmak ve desteklemek için güvenilir bilgiler kullandığınızı bilmek ister. Borsa bir kaza geçirdi mi? Bu tartışmayı yapmak için hangi güvenilir kaynakları kullanıyorsunuz? Okuyucunuz bu bilgileri kendileri için okuyabiliyor? Kaliteli kaynaklar ararken acımasız olun, kaynaklarınızın ne olduğu konusunda şeffaf olun.

3. Müşteri Okuyucularınıza Farklı Olduğunuzu Hissettirin

Finansal bilgiler karmaşık olabilir ve finansal kararlar verme oldukça kişiseldir. Çoğu insan, seçeneklerini bir başkasıyla tartışmadan harekete geçirmez. Bu nedenle aşağıdaki soruları kendinize sormalısınız! Sayfayı okuduktan sonra, okuyucunuz şirketiniz ile kolay bir şekilde iletişim kurulabilir mi? Soruları ne kadar çabuk cevap bulacak? Şimdi endişeleri giderme hakkında konuşabilecekleri biri var mı? Bilgilerinizi açık bir şekilde göstererek okuyucularınıza bilgi verin ve bilgilerin aktarımıyla birlikte Genel Veri Koruma Yönetmeliği kurallarına uyduğunuzdan emin olun.

4. Yetkili yazarları seçin.

İş yatırımları hakkında içerik oluşturuyorsanız, içeriğinizin şirketinizin çalışan yazarına atfediliyor mu? Ya da firmanızın baş mali uzmanının uzmanlığı ile destekleniyor mu? Herhangi bir sektördeki pazarlamacılar, sitelerinde çok fazla düşünmeden, kukla “yazar” profillerini kurma hatasını sık sık yaparlar. Bunun yerine, dahili kaynaklarınızla iş ortaklığı yapın ve markanızın finansal alanındaki uzmanlığını tanıtmanın bir yolu olarak yazarlık kullanın.

5. Okuyucu Ziyaretçilerin Endişelerine Duyarlı Olun

Pazarlama bütçenize bağlı olarak, sayfanızda alınan her bir yoruma yanıt vermek için personel kaynaklarına sahip olmayabilirsiniz (sosyal medya kanallarından bahsetmeyin). Ancak meşru soruları kabul etmemeniz, okuyucunuza ve Google’ın sayfa değerlendiricilerine yanlış bir sinyal gönderir. İçerik pazarlama planınızı oluştururken, yorumlar etkinse, sayfanızdaki okuyucu sorularını incelemek ve yanıtlamak için günlük, haftalık ve aylık zaman ayırın. Bu, şirketinizin müşteri hizmetlerine olan bağlılığıyla ilgilidir. Bu, puanlayıcıların gözden geçireceği sıralama faktörlerinden biridir.

6. itibarınızı Menfaatinizin Üzerinde Tutun

İçeriğiniz ve markanızla ilgili çevrimiçi duyarlılık, itibarınızın güvenilir ve yetkili bir kaynak olarak yansımasıdır. Pazarlamacıların bir markanın çevrimiçi itibarını izleme konusunda dikkatli olmaları gerekir. Bu, Web, sosyal medya ve Better Business Bureau gibi ajanslarda olumsuz yorumların düzeltilmesini içerir. İnsanların aklını çevrimiçi konuşmalarını engelleyemezsiniz, ancak markanızın ne zaman, nasıl ve ne zaman yanıt verdiğini kontrol edebilirsiniz. Olumsuz yorumları olumlu marka deneyimlerine dönüştürmek için çaba gösterin.

7. Önce Kendinizi Okuyularınızın Yerine Koymalısınız

Google’ın içerik kalitesiyle ilgili kurallarını bilmek faydalı bir başlangıç ​​noktasıdır. Ancak, ana odak noktanız Google’ı memnun etmek olmamalıdır. Bunun yerine, önce kendinizi okuyucunuzun yerine koymalısınız. Sorularına cevap verin, korkularını azaltın ve daha iyi finansal kararlar almasına yardımcı olacak içerikler oluşturun. Öncelikle okuyucunuzun ilgi alanlarını belirlerseniz, Google sayfanızı buna göre fark edip sıralar.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur
, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*