RESİM BOYUTU PROBLEM ÇÖZME

WEB SİTESİNE RESİM/FOTOĞRAF YÜKLEME HTTP HATASI ÇÖZÜMÜ

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici
Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

Web sitenizse resim yüklerken http hatası ile karşılaşıyor ve web siteme resim yükleyemiyorum diyorsanız, burada web siteye fotoğraf yüklemeyi öğreneceksiniz. Çoğu webmasterlar internet sitesine resim yükleme http hatası ile karşılaşır, fakat siteye resim indirme http hata kodu problemi gideremiyor. Siteye resim/fotoğraf yükleme hatası gidermeyi burada öğreneceksiniz.

 

 

Wordpress Resim Yükleme Hatası Nasıl Çözülür?

Web Siteme Resim Yükleme Hatasını Nasıl Gideririm? WordPress Resim Yükleme Hatası Nasıl Çözülür?
Web Siteme Resim Yükleme Hatasını Nasıl Gideririm? WordPress Resim Yükleme Hatası Nasıl Çözülür?

Cpanel de “FİLES” butonu altında yer alan “File Manager” üzerine tıkla > Web Root (public_html/www) işaretle > “Go” butonuna tıkla > Açılan sayfanın sol üstte New File ‘a tıklayın ve New File Name altındaki kutuya bir dosya adı gir.Gireceğiniz dosyanın adı php.ini olsun. Sonra alttaki Create New File butonuna tıklayarak bir dosya oluşturun. Sonra oluşturduğun php.ini dosyasını bulun ve Mouse üzerine getirin, sol tıkla > sağ tıkla > “code edit” üzerine tıkla > açılan pencerenin sağ alt köşesinde bulunan “edit” tıkla >,

içine aşağıdaki bu kodları ekle,

; Maximum allowed size for uploaded files.

upload_max_filesize = 40M

; Must be greater than or equal to upload_max_filesize

post_max_size = 40M

Sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Sava Changes” butonuna tıkla. Web sitenize resim/fotoğraf yükleme http hatası sorunu otomatik çözülecektir.

Bu şekilde artık rahatlıkla internet sitenizi fotoğraf/resim yükleyebileceksiniz.

 

Ek ilave olarak aşağıdaki adımları da atmanızda sakınca yoktur. Problemi çözmek için Öncelikle bilgisayarınızda bulunan resmin üzerine Mouse getir, burada resmin pixels boyutu göreceksiniz. Daha sonra web sitenizin wordpress (wp-admin) paneline gir > “Ayarlar” tıkla > (altında açılan “ORTAM” butonuna tıkla, çıkan ekranda en küçük resim boyutu ile en büyük resim boyutu (pixels) ayarları değiştir sorun giderilir.

Site Kurma Ücretsiz Eğitim Kılavuzu

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Listesi