Home » Makaleler » Para Pazanmak İçin Başarılı Bir Blog Nasıl Kurulur?
Başarılı Bir Blog Nasıl Kurulur?

Para Pazanmak İçin Başarılı Bir Blog Nasıl Kurulur?

Profesyonel Bir Blog Açmak İçin Adım Adım Eğitim Rehberi

Başarılı bir Blog Nasıl Oluşturulur ve İnternet’te Para Kazanmak?

Yazarı Jacob Lumby Ve Vanessa Lumby

Vanessa ve ben 2 yıl önce bir blog kurduk. O zamandan beri makale yazma, ziyaretçi kitlesi ve internet pazarlamacılığı süreci hakkında çok şey öğrendik. Bu blog kurma rehberinde öğrendiğim derslerin bir kısmını size aktarmaya çalışacağım. Umarım bu süreçte birileri burada başarılı bir blog kurmaya başlamasına yardımcı olacaktır.

Bu yazı bilgi dolu uzun bir blog rehberi olacak. Bölümleri özetlemeye çalışacağım, böylece etraflıca başarılı blog açma ve yayınlama ayrıntıları resimler ve eğitim videolar ile adım adım açıklayacağım.

 

Başarılı Bir Blog Nasıl Kurulur?

Para Pazanmak İçin Başarılı Bir Blog Nasıl Kurulur?

Başarılı Ve Profesyonel Bir Blog Nasıl Oluşturulur? İşte Ayrıntılar…

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Bir Blog İle İnternet’te Para Nasıl Kazanılır?

 

Bir Blog Nedir?

Bir blog, içerik yazmanıza ve dünyanın her yerinden görmesini sağlamak için yayınlamanıza izin veren bir web sitesidir. Çoğu blog, önce en son yayınlanan içeriği gösterir.

Bugün, bir blog neredeyse bir web sitesiyle eş anlamlıdır. Ziyaret ettiğiniz çoğu web sitesi, WordPress’i basit bir blog olarak ayarladıktan sonra daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için özelleştirilmektedir. Bir blog sitesinin profesyonel görünmesi için neredeyse her ayrıntıyı özelleştirebilirsiniz.

 

Kimler Blogger olmalı?

 

Başarılı bir bogger olmak, kişinin durumuna göre değişir. İnternet ile işi olabilecek çoğu insan en azından bir web kavramı düşünebilmelidir. Bir blog başlatmalı mıyım? Bloglama hala uygunsa bana nasıl faydası olur? Yada neden bir blog açmalıyım?

Her yılın başında bir çok insan blogun yeni yıl için planlarının bir parçası olup olmaması gerektiğini değerlendirmeye değer. Blog açmak aslında gerçekten çok kolay. Bu nedenle, bir blog başlatmak konusundaki en kapsamlı kaynağımızı bir araya getirmeye karar verdik.

Başarılı Ve Profesyonel Bir Blog Nasıl Oluşturulur? İşte Ayrıntılar…

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Bir Blog İle İnternet’te Para Nasıl Kazanılır?

1. İşletme sahipleri (ürün veya hizmet sunan herhangi bir kişi dahil)

Her işletme sahibinin bir web sitesi / blog kombinasyonu olmalıdır. Giderek daha fazla kişi ürün ve hizmetlerini değerlendirirken arama motorlarını kullanmaya devam ediyor. Çoğu internet kullanıcısı incelemeleri arar ve çevrimiçi varlığını temel alarak bir işi değerlendirir. Bu gerçeklere rağmen, hala çevrimiçi bulunamayan binlerce küçük işletme var.

İşletme sahipleri, web sitelerini kullanarak, ideal müşterilerini ve benzersiz satış tekliflerini tanımlamak için bu adımı atmalıdır. Daha sonra, potansiyel müşteriler tarafından sorulan soruları yanıtlayan blog yazılarını yazmalıdırlar. Web siteniz üzerinden sorularınızı yanıtlayıp değer sağladıkça, kitlelerinizle güven oluşturuyorsunuz demek. Bu, müşterilerin ödeme yapmak için nihai karla sonuçlanacak ürün veya hizmet satışı elde etmek. Bütün bu sürece gelen pazarlama denir.

 

Başarılı Bir Blog yapmaya uygun muyum?

Evet!

Kısa süre önce bir aile üyesinin kendi yerel işletmesi için bir web sitesi oluşturmasına yardımcı oldum ve sitenin yerel arama terimlerine göre sıralanması için geri bağlantılar oluşturmasına yardımcı oldum. Sonuçlar onun için olağanüstü oldu. Ödeme yapan müşterilere dönüşen sürekli, ücretsiz, hedefli bir trafik alır.

 

Kişisel Marka İsteyen Herkes Bu Rehber İle Site Kurabilir mi?

Öğrenciler, Profesyoneller ve kişisel markasını tanıtmak ve kontrol etmek isteyen herkes, basit bir WordPress sitesi oluşturmayı düşünmelidir. Görüntülenen içerik ve sağlanan bilgiler üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Ayrıca, kullanıcılar internet sitenizi bulmak için bir arama motoru kullandığında, web siteniz genellikle arama sonuçlarının en üstünde olabilirsiniz. Bu, internet imajını kontrol etmenizi sağlar.

Söyleyecek bir şeyiniz varsa, tanıma oluşturabilir ve kendinizi bloglama sürecinde alanınızda uzman olarak satmaya başlayabilirsiniz. Bu, büyük fırsatlara ve potansiyel gelir akışlarına yol açabilir.

Bir iş arıyorsanız, yeteneklerinizi, deneyimini, öz-geçmişinizi, vb. Sergileyen olağanüstü WordPress şablonlarını kullanabilirsiniz.

 

İnternet Üzerinden Para Kazanmak İsteyen İnsanlar

Eminim, sadece para kazanmak için bir blog başlatmamalı. Ve bu tavsiyenin nereden geldiğini biliyorum. Ama blog ile online para kazanmak için çeşitli yollar vardır. Aksini başka birinin size söylemesine izin verme. Basit bir blog kurup online ziyaretçi yoğunluğu elde eden insanlar tanıyorum ve sizden ya da benden daha yetenekli değiller. Bloglama, niş siteler, ücretli reklamlar, SEO vb. yoluyla çevrimiçi para kazanmayı öğrenmek için zaman ayırdılar.

Son birkaç yılda bloglama kesinlikle daha kalabalık hale geldi, ancak hala birçok fırsat var ve ek yük var değil. Nispeten kısa bir süre içinde hiçbir şey yapmamak ve iyi para kazanmak için başlayabileceğiniz çok az sayıda başka iş var.

Eğitim rehberine devam etmek ve bir kaç dakika sonra hemen bir blog kurmaya başlamak için BURAYA TIKLA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*