En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Makaleler » Özel Video Sayfaya Nasıl Yüklenir?

Özel Video Sayfaya Nasıl Yüklenir?

‘Web Sayfasına Özel Video Yükleme Sorununa Kesin Çözüm’

İnternet Sayfasına Özel Video Yükleme Adım Adım Tarifi

Özel Videoyu Web Sayfasına Yükleme. Çektiğim videoyu web sayfasına nasıl yüklerim? Çekim Yapılan Videoyu Youtube Veya Dealimotion Sitesine Kaydetmeden, Bir Video Direk Olarak Web Sayfasına Yüklenmesi Mümkün Mü? Kendi çektiğim bir Video, Hiçbir Video Paylaşım Sitesine Yüklemeden İnternet Sitemin Sayfasına Nasıl Yüklerim?

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

 

'Web Sayfasına Özel Video Yükleme Sorununa Kesin Çözüm'

‘Web Sayfasına Özel Video Yükleme Sorununa Kesin Çözüm’

Uzun zamandan beri bir medyayı (video) direk olarak internet sayfasına yüklemek tüm webmasterların hayaliydi. Elbette sadece hiç bir video paylaşım sitesine yüklenmemiş bir videoyu direk olarak bir internet sayfasına yüklemek yetmiyor, aynı zamanda web sayfasına yüklediğiniz videonun kasmadan ve düzgün olarak izlenmesi de oldukça önemli. Web siteniz iyi bir hit potansiyeli yakaladığında, sayfadaki videonuz aynı anda onlarca kişi videoyu izlediğinde, ve videonun kasması, ziyaretçinin internet sitenizi terk etmesi nedeniyle ziyaretçi kaybına neden olması, tüm vebmasterların kabusu olmuştu! Nihayet wodrpress uygulaması son güncelleme ile bu soruna çözüm üreterek webmasterların hayalini nihayete erdirdi. Bir internet sitesi yayınlamak için popülaritesi yüksek 400’den fazla uygulama seçenek içerisinde yaklaşık 40 milyon kurulum ile ilk sırayı wordpress uygulaması yer almaktadır. Zira wordpress uygulamasının son güncellemesi 4.9.5 harika yenilikler eklemesi ile bir çok soruna da kesin çözüm üretmiş oldu. Bu nedenle worpress uygulaması ile internet sitesi kuranlar çok şanslı. Web sitesini wordpress uygulaması ile yayınlayanlar, hiç bir video paylaşım sitesine videosunu yükleme gereği duymadan özel videosunu direk olarak web sayfasına kolaylıkla yükleyebilecek ve en önemlisi de, videonuz kasmadan seyredilebilecek.

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

İnternet Sayfasına Özel Video Nasıl Yüklenir?

WordPress uygulaması ile internet site yayınlayanlar, 2 yöntem ile internet sayfasına video yükleyebilecek. Herhangi bir video paylaşım sitesinde kayıtlı videonun “yerleştirme kodu” kopyalama yöntemi ile internet sayfanızın “METİN” bölümüne yerleştirme marifeti ile paylaşılmış bir video yayınlamak. Bir diğer yöntem ise, ana konumuz olan ve hiç bir video paylaşım sitesinde yayınlama gereği duymadan özel videonuzu sayfanıza yüklemek. Şimdi gelelim  4 adımda web sitesine paylaşılmamış (HTML/Embed) kodsuz özel video yükleme adım adım tarifine…

1 –  Çekim yaptığınız videonuz hazır ise, videonuzu bilgisayarınızın masa üstüne indirin,

2 – Wp-Admin yönetim paneline giriş yapınız ve video yüklemek istediğiniz web sayfanızın içerik düzenleme bölümüne giriniz,

3 – web sayfanızda videonuzu yüklemek istediğiniz yeri (tıkla) belirleyiniz,

4 – Ekrenınızın sol üstte “Ortam Ekle” tıkla> “Dosya Yükle” > “Dosya Seçin” > (bilgisayarınız kaşınıza çıkacak) “Masaüstü” > (masaüstü video dosyanızı bulun ve) “Videonuzu” tıkla > “Aç” > “Yazıya Ekle” tıkla ve Kadetmek için “Yayımla” tıkla. Hepsi bu kadar! 

Kısaca özetleyecek olursak; herhangi bir video paylaşım sitesinde yayınlanmamış bir videoyu web sayfanızda yayınlamak, web sayfanızda bir resim/fotoğraf yüklemekten hiç bir farkı yok.

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir? 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*