Home » Google » Nisan Ayında Kapanacak Olan Google Artı (+) Arşivleniyor

Nisan Ayında Kapanacak Olan Google Artı (+) Arşivleniyor

Herkese Açık Google+ (Artı) İçeriğiniz Arşivlenecek

 

Herkese açık Google plus (Artı) medya veya imaj içeriklari gelecek nesiller için arşivlenecek. Hatırlarsınız daha evvel Google, sosyal paylaşım platformu Google plus (artı) 10 Nisan 2019’da kapatılacağını açıklamıştı. Müjde! Herkese açık Google plus içeriğiniz, İnternet Arşivi ile gelecek nesillere kaydedilecektir.

Agustos Ayında Kapanacak Olan Google Artı (+) Arşivleniyor

Agustos Ayında Kapanacak Olan Google Plus (+) Arşivlenecek

_____________________________________________________

İlginizi Çekebilecek Bir Kaç Konu Başlıkları;

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi

_____________________________________________________

Arama motoru devi Google’ın güvenliği sağlama konusunda başarısız olduğu sosyal medya ağı Google artı (plus), İnternet’in vazgeçilmez olarak atılmış büyük bir adım olabilirdi ve İnternet Arşivi sayesinde her zaman geriye baktığımızda bir mazi olarak hatırlamaya devam edeceğiz. Google’ın sosyal sosyal medya paylaşım platformu Google + güncel aktiviteye son verirken, genel içeriği muhafaza etme için çözüm arayışları arıyor. 

 

Google Artı (plus) Neden Kapanma Kararı Aldı?

 

Düşük kullanıcı katılımı ve dış saldırılara karşı güvenlik açıkların bunaltıcı ve çaresiz birleşimi, Google’ın sosyal medyaya girmesinin önünü kesti. Ekim ayında, Google şirketi, Google+ kullanıcı oturumlarının %95’ının beş saniyeden kısa bir süre içinde sona erdiğini ortaya koydu. Google şirketi ayrıca, kullanıcı bilgilerini potansiyel olarak gösterebilecek bir API anahtar hatası olduğunu da kabul etti. Sonuç olarak Google, yedi yaşındaki sosyal ağın 10 ay boyunca kapanıp Ağustos ayında sona ereceğini deklere etti.

Bu açıklamadan sadece iki ay sonra Google, bir API güncellemesinin 52 milyondan fazla kullanıcı profilini etkileyen başka bir güvenlik açığı getirdiğini açıkladı. Tüm Google+ API’lerini kapatıp 90 gün boyunca yani  sosyal ağın Nisan ayına kapanmasını hızlandırarak yanıt verdi. Google+ olmasa bile sonsuza dek internette yayınlanacak. İnternet Arşivi ve ArchiveTeam, herkese açık Google+ yayınlarını koruma çabalarını ana hatlarıyla belirtmek için Reddit’e gitti. Google + ‘da herkese açık içerik yayınladıysanız, olasılıklar arşivlenir.

 

Neden Google Plus Bilgileri Arşivlenmeye Değer Bulundu?

 

Google+, sıradan bir başarısız sosyal ağ değildi; Google artı, dünyadaki en etkili şirketlerden biri tarafından işletilen bir sosyal ağdı. Bu nedenle Google, Google+’yı arama motoru sonuç sayfaları (SERP’lerine) ve muhtemelen sıralama faktörlerine dahil etmek için birçok girişimde bulundu.

Sonuç: İçerik pazarlaması ve optimizasyonuna bağlı markalar, iş dünyasında sosyal medya ve arama motoru algoritması güncellemelerinin insafına kalmış durumda. Çabaları başarılı olsaydı, Google etkisini daha da yükseğe çıkarabilirdi. Markanız veya ajansınız Google + ‘ya geri dönme çabası içinde olursa, platform bu yatırımı mezara götürüyor olabilir, ancak içeriğiniz İnternet Arşivi’nde kalmaya devam edecektir.

_____________________________________________________

İlginizi Çekebilecek Bir Kaç Konu Başlıkları;

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi

_____________________________________________________

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*