Home » Google » Mobil Aramalarda Sayfa Hızını Artırın

Mobil Aramalarda Sayfa Hızını Artırın

Mobil Aramada Sayfa Hızı İle Kullanıcı Deneyimi İyileştirmeleri

Mobil aramalar ile sayfa yükleme hızını neden aratırmalısınız? Google, kullanıcıların sorularının yanıtlarını daha hızlı bulmasına yardımcı olmak için, 2018’de mobil aramalar için sayfa hızını bir sıralama faktörü olarak ekledi. Google yazılım muhandisleri tarafından o zamandan beri web’deki birçok sayfada iyileştirmeler gözlemledi. Geçtiğimiz yıl web yöneticilerinin yaptıkları performans iyileştirmelerini tanımak istiyoruz. İşte ayrıntılar…

_____________________________________________________

İlginizi Çekebilecek Bir Kaç Konu Başlıkları;

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi

_____________________________________________________

Google tespitlerine göre mobil ziyaretçi trafiğin en yavaş üçte biri için, kullanıcı merkezli performans ölçümlerinin 2018’de % 15 ila % 20 oranında arttığını gözlemledi. Google mühendislerin arşılaştırmaları olarak 2017 senesinde bir iyileşme görülmedi ancak, tüm web ekosisteminde gelişmeler gözlemlendi. Google resmi webmaster blogundan yapılan açıklamaya göre ülke bazında, ülkelerin %95’inden fazlası hızlarda iyileşme sağlandığı tespit edilmiştir.
Bir sayfanın yüklenmesi yavaş olduğunda, kullanıcıların gezinmeyi bırakma olasılığı daha yüksektir. Bu hız iyileştirmeleri sayesinde, site sahiplerinin artık Chrome’da bulunan Ağ Hata Günlüğü API’sı aracılığıyla da ölçebilecekleri bir ölçüm olan Arama’dan başlatılan gezinmeler için vazgeçme oranında %20’lik bir azalma gözlemlendi.
2018 yılında web geliştiriciler, 200 milyondan fazla benzersiz URL için performans optimizasyon fırsatlarını belirlemek üzere bir milyardan fazla PageSpeed ​​Insights denetlemesi gerçekleştirdi.

Google, “tüm web yöneticilerini, sitelerinin kullanıcı deneyimini optimize etmeye teşvik ediyoruz” açıklamasında bulundu. Sayfalarınızın nasıl performans gösterdiğinden emin değilseniz, aşağıdaki araçlar ve belgeler yararlı olabilir:

PageSpeed ​​Insights, sayfa analizi ve optimizasyon önerileri sunar. Google Chrome internet tarayıcısı, Kullanıcı Deneyimi Raporu (KDR), gerçek dünya Chrome kullanıcılarının web’deki popüler hedefleri nasıl yaşadıklarına ilişkin kullanıcı deneyimi ölçümlerini sağlar.

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*