Home » Google » Kısır SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Döngüsü Nasıl Aşılır?
Yeni Web Siteleri İçin Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Kısır SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Döngüsü Nasıl Aşılır?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Makale Yazarı: Ryan Erskine

SEO’nun kısır döngüleri, Google’ın en üst sıradaki sayfalarının yüksek sıralar elde ettikleri için yüksek sıralarda yer aldıkları ve geri planda oldukları için çok fazla geri dönüş aldıkları teorisidir.

İnternet pazarlama Seo stratejileri konusunda deneyimli katılımcı Ryan Erskine, Google arama motoru algortima sayfa sıralama davranışlarını inceleyen RankBrain inceleme sonucunu kaleme aldı. Bu teorinin neden bu kadar ikna edici olduğunu görmek kolaydır. Makale yazan bir gazeteci ya da blog yazarı olduğunu hayal edin.

Kısır SEO Döngüsü Nasıl Aşılır?

Kısır SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Döngüsü Nasıl Aşılır?

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google, yararlı içeriklerle yüzleşmek için iyi bir iş çıkarır, bu yüzden hiçbir zaman ilk sayfayı geçmezsiniz; Aslında, hiç aşağıya kaydırma gereği duymadınız. Tembel olmanız değildi – sorularınızın cevaplarını hemen buldunuz, o zaman neden aramaya devam edersiniz? Okuduğunuz sayfalar (yani, en üst sıradaki sayfalar) makalenizde alıntı yapacağınız ve linkinize geri döneceğiniz sayfalardır.

Google’ın en iyi sayfalarında aynı harika kaynakları okuyor ve referans olarak onlara bağlıyor. Sonuç olarak, bu üst düzey makaleler konuyla ilgili diğer tüm sayfalardan çok daha hızlı bir şekilde geri kazanırlar.

 

Google algoritması, backlink’leri öncelikli bir sıralama faktörü olarak vurguladığından, teori bu şekilde devam ediyor – yeni içeriğin bu üst sıradaki paydaşların üstesinden gelmesi neredeyse imkansız. İyi, bir SEO kısır döngü.

Ahrefs’in son araştırmaları bu teoriyi kanıtlıyor ve onaylıyor.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) şirketi, SEO’un kısır döngüsünün gerçekte geçerli olup olmadığını anlamak için 10.000’den fazla anahtar kelime üzerinde çalıştı.

Bir yandan, araştırma, en üst sıradaki içeriğin, daha düşük sıralı içeriğe göre daha hızlı bir şekilde geri kazanıldığını kanıtladı. Ancak diğer yandan, bağlantıların daha hızlı bir şekilde alınmasının daha iyi sıralamaya yol açtığına dair bir kanıt yoktur. Klasik bir “korelasyon” nedensellik anlamına gelmez.

Bu bulgu, Google’ın algoritmasının tamamı olan geri-bağlantıların hiç bir şey olmadığının önemli bir hatırlatıcısıdır. Sadece, değerli ve yüksek kaliteli içerik sağlayarak ve geri dönüşlere odaklanmayarak arama sıralamalarının zirvesine tırmanan küçük işletmelere ilişkin çok sayıda örnek çalışma vardır.

Aslında, dijital pazarlamacı Neil Patel’dan yapılan son araştırmalar, en üst sıradaki içeriğin ağır bir backlink profiline veya hatta belirli bir anahtar kelime yoğunluğuna ihtiyaç duymadığını tespit etti. En üst sıradaki içeriğin ortak noktası, derin, kapsamlı ve yetkili olmasıdır.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

En İyi Üst Sıra Sayfaları Nasıl Geride Bıraktık?

Daha önce derin bir geri hazneye sahip olan daha eski içeriklerin üstesinden gelmenin sırrı nedir? SEO’nun kısır döngüsünden nasıl kurtulabiliriz?

Cevap eninde sonunda Google’ın makine öğrenimi algoritması Rankbrain’e geliyor. 2015 yılında onaylanan Rankbrain, Google’ın davranışsal etkenlere ve bağlamsal ipuçlarına dayalı olarak arama sonuçlarında sıralamasına yardımcı oluyor.

Kullanıcılar içeriğinizi tıkladıktan sonra hızlıca ‘geri’ düğmesine basıp diğer sonuçlara bakar mı? Bu, arama yapanların belki de aradıklarını tam olarak bulamadıklarını gösteriyor. Diğer taraftan, kullanıcılar tıkladıktan sonra sitenizde bir süre takılırlarsa, bu “bekleme süresi” seviyesi çok daha olumlu bir resim oluşturmaya yardımcı olur.

Uzun bir bekleme süresi genellikle iki şeyden oluşan bir kombinasyona kadar tebeşirlenebilir: kaliteli içerik ve zevkli bir kullanıcı deneyimi.

“Kaliteli içerik” terimi çok fazla atılıyor, pratik olarak bir delme çizgisi haline geliyor. Ve yine de Google, içerik kalitesiyle ilgileniyor, belki de diğer faktörlerden daha fazla. Bu, sihirli bir formül arayanlar için can sıkıcı bir şekilde özneldir, ancak izleyicilere iyi bir şekilde hizmet etmek için zaman ve çaba harcaması isteyenler için teoride oldukça basittir.

Örneğin, kapsamlı bir rehber, bir arama yapan kişinin sorularını yanıtlama ve onları üç hızlı ipucuyla bir çıraklık uçağından daha meşgul etme olasılıklarının daha yüksek olmasıdır. Benzer şekilde, orijinal araştırma, özellikle diğer rakip içeriğin o bölgede bulunmadığı durumlarda, yeniden değerlendirilen veya geri dönüştürülmüş noktalardan daha iyi performans gösterme eğilimindedir.

Keyifli bir kullanıcı deneyimi sunmak, içeriğin kendisinin yaratılmasından daha kolaydır, ancak bekleme süresini iyileştirmek için daha az önemli değildir. Kapsamlı bir rehberde müthiş bir bilgi olabilir, ancak bir devasa duvar duvarı olarak gösteriliyorsa, insanları elemek için sabrı bulmaya ikna etmekte zorlanacaksınız.

Geçiş reklamı sayfaları ve reklamlar, para kazanmanın harika bir yolu olabilir, ancak kullanıcının nihai hedeflerine ulaşmasını engeller. Diğer yaygın sıkıntılar arasında yavaş yüklenen web siteleri, mobil cihazlar için optimize edilmemiş sayfalar ve okunması zor yazı tipleri ve renklerde görüntülenen içerikler bulunur.

Kendi içeriğiniz için en iyi bekleme süresini artıran faktörleri bulmak için bazı deneme ve yanılma gerektirebilir, ancak yararı abartılamaz. Google, Rankbrain’e daha fazla yönelttiği için, içeriğin değerini doğru şekilde betimleyen karmaşık davranışsal faktörler, geri ölçüler ve anahtar kelime yoğunluğu gibi kolayca ölçülebilen ve oyun oynayan faktörlerden daha anlamlı hale gelir.

Evet, Google ilgili geri bağlantılar konusunda hala umurunda. Her bağlantı, arama motoruna içeriğinizin değerli olduğunu bildiren başka bir siteden biraz güven alır. Ancak Google, ayrıca, bir grup bağlantıdan daha kapsamlı bir hikaye anlatmaya yardımcı olan bağlamsal ipuçlarını da önemser.

İnsanları etrafta dolaşmaya teşvik eden yüksek kaliteli içerikler oluşturmak için çaba gösterin ve SEO sorunlarınızdan birçoğunun kendilerini çözmeye başladığını göreceksiniz. Bu noktada backlink, sofranıza sadece kek üzerine krema sunumu yapılmış tabiri olarak düşünebilirsiniz.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur
, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*