Home » Makaleler » İnternette Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

İnternette Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Son Yılların Web’de Para Yapmanın En Popüler 3 İpuçları 

Bu yıl web’de ek gelir yapmak için dikkat edilmesi gereken 3 püf noktaların nelerden oluştuğunu ele alacağım. İnternet üzerinden ek bir gelirin elde etmesini beklemeden önce, zamanı önceden belirlemeye istekli olmalısınız. İnternette ek gelir yapma işi sürekli izlemek veya sürdürmek zorunda kalmadan gelir elde ettiğiniz zamandır.

İnsanlar hiçbir şey yapmadan ödeme aldığınız için, bu gelir akışını ayarlamak o kadar zor olamaz. Fakat gerçeklerden daha fazla olamazsınız. Rakamları istiyorsanız, araştırmanızı yapmanız ve birçok çalışmayı önceden müşterilerinize taahhüt etmeniz gerekecek güveni tahsis etmeniz gerek.

İnternette Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Web’de Para Kazanabilmenin 3 Püf Noktaları

İnternette ek kazanç elde etmenin bir örnek yolu şöyle özetleyebiliriz:

Çevrimiçi bir kurs oluşturarak para kazanmak.
Bir uygulama oluşturmak.
Bir blog kurup marka bir firmanın satış ortaklığı pazarlamasından yararlanmak.
Bir blog kurup e-kitap satışı yapmak.
Bir haber veya tekno portal sitesi kurup Google Ads (Google Adsense) ile para kazanmak.
İnternet üzerinden hizmet satışı yapmak.

Kalıcı gücü olan bir ürün satmak.

İnternette ek gelir elde etmek için en iyi ürün tipi, uzun süre değer sunanlardır. Ürünleriniz yalnızca o sezon veya yılla ilgiliyse, sonuçta müşterilerin ilgi ve alaka düzeyi azalır ve satışlar düşer. Doğru şeyler yapıldığında,  gelir kazançlarınızı gerçekten artırabilir. Bu yıl internette ek gelir elde etmenin yollarını arayan bir işletme sahibiyseniz, başlamanıza yardımcı olacak aşağıdaki üç püf noktalarına azami hassasiyet göstermelisiniz.

 

Müşterilerinizle Güven Ekseninde İlişki Kurun

1. İdeal bir dünyada bir ürün yaratır, satışa hazırlar ve karın düşmesini acı acı izlemek istemezsiniz. Ancak, markanızı umursamıyorsanız, hiç kimse size veya ürününüze yatırım yapmaz. İnsanların işinize değer vermesini nasıl sağlayabilirsiniz? Onlara ilk önce pozitif, güvenilir ve samimi ilişkiler kurarak yatırım yaparsınız. Birisinin bir ürünü duyması ve hemen bir satın alma isteği duyması nadirdir. Müşteri ilgisi zamanla artıyor. Sonunda ödeme yapan müşterilere dönüşecek ziyaretçiler edinmek için zaman ayırırsanız, sonunda satış yapacaksınız. Harvard Business Review’e göre, yeni bir müşteri edinmek, mevcut müşteriyi elde tutmaktan beş ila 20 kat daha pahalı olduğu sonucuna varılmıştır. Bu nedenle, en başından güven ekseninde müşterileri edinmek önemlidir.

Potansiyel müşterilere sunmak zorunda olduğunuz değeri göstermeyi yabana atmayın. Bir müşterinin bilgisine karşılık olarak bir güven ve itibar eksenli satış sayfaları oluşturun, işletme ve tüketici arasında bir ilişki başlatmak için. Onlara ücretsiz değerli bir şey vererek, onlara güvenilir, dürüst ve yardım etmeye istekli bir işletme olduğunuzu hissettirmelisiniz.

 

Müşteri İhtiyaçlarına Cevap Vermek

2. Müşterilerinizi göz önünde bulundurmadan değerli bir ürün oluşturamazsınız. İnternette parak kazanma yolculuğunuza yeni başlamanızın en iyi yanı, küçük bir tüketici tabanı ile yaklaşımınızı kişiselleştire bilmeniz ve onlarla doğrudan konuşabilmenizdir. Samimi bir ortamda, markanıza bağlı hisseden ve daha fazla bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerin listesini büyütebilirsiniz. Peki, izleyicilerinize en iyi şekilde nasıl hitap edersiniz? Onlar hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin, sonra bu araştırmaya katılın ve ürünlerinizi müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlayın.

E-ticaret işletmenizden en iyi şekilde faydalanacağına inandığınız alıcılar veya ideal müşteriler profilleri oluşturun. Mevcut müşterileriniz varsa, kişisel bilgilerinizi belirlemek ve onları daha iyi tanımak için anket yapmak üzere sahip olduğunuz bilgileri kullanın. Sizinkine benzer (rakip web site) işletmelerin tüketici tabanlarına da bakabilirsiniz. Alıcı personeli demografik bilgiler, ilgi alanları, konum, alışveriş davranışları, ihtiyaçlar, hedefler ve daha fazlası gibi kitlelerinizle ilgili bilgi bankası oluşturun.

 

İnternet Üzerinde Fiili Olarak Satış Yapana Kadar Sabırlı Olun

3. İnternet siteniz üzerinde satış yapmaya başlayana ve potansiyel bir müşteri portföyü elde edene kadar sabırlı ve ısrarcı olun. İnsanlar internet üzerinden size ürün satış ödemesi yaptığınız zamana kadar ne kadar çaba sarfettiğiniz bilmiyorlar. Bu kadar fazla çaba harcamanıza gerek kalmayacağını varsayıyor olmaları normal. İnternet üzerinden ürünlerinizin size gelir getirmeye devam etmesini istiyorsanız, web sitenize yeterince zaman ayırmaya istekli olmalısınız.

İnternete para kazanma yolculuğunuza başladığınız andan itibaren müşteri yağmuru akını beklemeyin. İnsanların yatırım yapmak istediği değerli bir şey yaratmak için başlangıçta zaman, sabır ve sebat gerekir.

Sabırlı kalarak internette para  kazanma çabanızda ısrar edince, tüketicilerin sevdiği ürünleri yaratırsınız. Çünkü zaman size paha biçilmez deneyim elde etmenize olanak sağlayabilir. İnternette para kazanma süreci bir gecede gerçekleşmez. Bu nedenle internette para kazanma yolculuğunuz beklediğinizden daha uzun sürerse, kendinizi fazla suçlamayın.

Size evinizde gece yatağınızda uyurken web siteniz internet üzerinden satış olması, daha keyifli bir şey olamaz. İnternet üzerinden hiçbir gelir akışı tamamen pasif değildir ve bu yöntemle para kazanmanın bir çok farklı yol ve yöntemleri vardır.

 

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*