Home » Makaleler » İnternet Sitesi Kurmanın Maliyeti Nedir?
DERSİMİZİN KONUSU: Site kurma maliyeti nedir? web sitesi yaptırma maliyeti veya kendi kendine site kurma fiyatları

İnternet Sitesi Kurmanın Maliyeti Nedir?

“Web Sitesi Açmak Kaç Para?”

 

DERSİMİZİN KONUSU: Site kurma maliyeti nedir? web sitesi yaptırma maliyeti veya kendi kendine site kurma fiyatları

DERSİMİZİN KONUSU: Site kurma maliyeti nedir? web sitesi yaptırma maliyeti veya kendi kendine site kurma fiyatları nedir?

Kişisel yada firmanız adına bir site açmaya karar verdiniz ve internet sitesi kuma maliyeti nedir diye öğrenmek mi istiyorsun? Bir web sitesi açma ve kurmanın fiyatları konusunda iki yolu vardır. Birinci yolu, kendi kendine bir web sitesi açmak, bir diğer yöntemi ise, bir web tasarımcıya internet sitesi hazırlatmak…

 

Peki, kendi çabalarımla site açma maliyeti nedir veya bir web tasarımcıya web site kurdurma fiyatları nedir? Farklı bir bakış açısıyla bir başka soru; Kendi kendine bir site kurmanın veya bir web tasarımcıya web sitesi yaptırma avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte detaylar…

Web Sitesi Kurma Ücretsiz Eğitim Rehberi

“Bir İnternet Sitesi Kurma Masrafı Nedir?”

Elbete en ekonomik maliyetle bir İnternet sitesi kurmanın yolu kendi çabanızla site açmaktır. Peki site açma ve kurma konusunda hiç bir bilginiz yok iken, kaliteli bir site kurmanız mümkün mü? Tabi ki, bu web sitesi kurma eğitim rehberi eşliğinde Dünyanın en kolay yöntemi ile kaliteli ve profesyonel bir web sitesi kurabilirsiniz.  Ayrıca, kendi çabanızla kuracağınız bir site ile birine yaptıracağınız bir web sitesi maliyeti çok büyük farklılıklar olacaktır. Eğer kendi kendinize bir web sitesi açmak ve kurmak isterseniz, sadece “web hosting masrafı” karşılığında en ekonomik ücret ile hiç zorlanmadan bir web sitesi kurabileceksiniz. Yok ben hiç bir şeye karışmam der ve böylece birine web sitesi yaptıracak olursanız, web hosting masrafı yanında birde web tasarım (tema/şablon ve içerik düzenleme işçilik) masrafı ödemek durumda olacaksınız.

Web Sitesi Kurma Ücretsiz Eğitim Rehberi

“Web Hosting Fiyatları”

Web Hosting Fiyatları

Web Hosting Fiyatları

İnternet ortamında binlerce web hosting siteleri var ve her hosting sunucu hizmet fiyatı ile hosting paket özellikleri farklılıklar göstermektedir. Ayrıca bazı hosting firmaları domain (alan adı) için yıllık aidat ve hosting sunucu hizmeti ( sitenin internet’te yayınlama) ücreti alırken, bazı web hosting firmalari ise, domain için ücret talep etmezken sadece web hosting ücreti alırlar. Peki domain fiyatı ve web hosting fiyatları nedir?

En İyi Web Hosting Firmaları Tavsiye

İnternet ortamında görebileceğimiz tüm hosting plan paket içerik özellikleri, hosting fiyatları ve hosting sunucu yazılım ve donanım özellikleri aynı değil. UNUTMAYIN! Ayrıca web hosting sunucu hizmeti satın alma yöntemi, tüm dünyada aylık, yıllık veya bir kaç yıllık olmak üzere kiralama marifeti ile satın alınır. Web hosting fiyatları plan özellikleri ve ilgili hosting firmasının hizmet kalitesi ve tek seferde kaç aylık hosting hizmeti satın almasına bağlı olarak aylık $2.00 ile $15.00 dolar arası farklılıklar göstermektedir. Birde web hosting ücretine ek olarak çoğu hosting firmaları domain (alan adı) için de, ayrıca yıllık aidat talep eder.  Domain ücreti talep eden hosting firmaların yıllık Domain ücretleri $10 dolar ile $20 dolar arası farklılıklar göstermektedir. Bazı hosting firmaları ise, ilk bir yıllık (12 aylık) domain ücretsiz olmak üzere, domain tescili için ücret talep etmezler. Yani kendi çabanızla bir web sitesi kurmak istediğinizde, üç yıllık size hosting maliyeti yaklaşık $100 dolar civarı bir masrafla kapatabilirsiniz… 

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Web Sitesi Kurma Eğitim Rehberi

 

“Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?”

Web Tasarım Nedir? | Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Nedir? | Web Tasarım Fiyatları

Öncelikle web tasarım nedir bunu anlamakta fayda görüyorum. Web tasarımcı, web sitenize istediğiniz şekilde bir tama/şablon tasarımı yapar ve ek hizmet olarak sitenizin sayfa içerik konusu düzenleme (Yani hazır kurulu bir web sitesi) hizmeti satın alabilirsiniz. Bir web tasarımcıya yaptıracağın sadece bir tema fiyatı 500 TL ile 15.000 TL arası özellik durumuna göre ucu açık web tasarım fiyatı belirlemeye müsaittir. Ayrıca web tasarımcıya sitenizin sayfa içerik düzenleme fiyatı ise, sitenizin içerik ve sayfa boyutuna göre ucu açık fiyatlandırma yapması mümkündür. Eğer birine web sitesi yatırmak isterseniz, ne istediğinizi bilmelisiniz, nasıl bir site kurmak istediğinizi çok iyi tarif etmeli, nasıl bir tema ve içerik talep ettiğinizi bilmeli ve web tasarım maliyeti ve web sitesi içerik maliyeti konularında toplam bir fiyat istemeyi unutmamalısınız! hizmet satın almadan önce…  

 

Hazır web sitesi yaptırırken dikkat!

Hazır web sitesi yaptırırken dikkat! Aksi halde web sitesi kurma keyfiniz hayal kırıklığı olabilir!

Bir diğer tehlike ise, çoğu web tasarımcılar müşterisinin internet sitesini kendine ait web hosting hesabı içerisinde ve kendi adına düzenlediği için ilgili web siteniz üzerinde tam bir tasarrufta bulunamama problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz! Yani size ait olduğunu zannettiğiniz web sitesi, web tasarımcı adına kayıtlı olma tehlikesini unutmamalısınız!

Bir diğer konu ise, hazır kurulu bir web sitesi yaptırmanız, sitenizin google arama motorunda kalıcı olarak gözükmesi anlamına gelmez! Yani bir internet ziyaretçisi, sitenizin içeriği ile alakalı bir arama yaptığında web sitenizi bulacak(ziyarat edecek) anlamına gelmez. Yani sitenizin google arama motorunda yükselme garantisi yoktur! Çünkü web tasarım ile hazır bir internet sitesi kurmak ile web sitenizi sürekli güncel tutmak ve güncel seo uygulaması yapmak aynı şey değildir. Eğer ben suya sabuna karışmam derseniz, her daim seo hizmeti satın almalısınız. Aksi takdirde birine yaptıracağın bir web sitesi, sadece sizin ziyaret edeceğiniz ve domain adı (alan adı) bildirdiğin dostların (google arama motorunda) bulabileceği bir web siteniz olmuş olacaktır!     

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Web Sitesi Kurma Eğitim Rehberi

“Seo Dostu Başarılı Bir Web Sitesi Yapmak İçin Ne gerekli?”

 

Eğer paranız çok ise, birilerinden (web tasarım, site içerik düzenleme ve seo ) hizmet satın alarak web sitesi kurabilirsiniz. Ancak size tavsiyem, kendi adınıza bir web hosting planı bizzat kendiniz satın almanızı öneriyorum. Çünkü sizin adınıza ve size ait bir e-mail adrese kayıtlı bir web hosting hesabı ve nasıl bir web hosting plana sahip olduğunu bilmeniz çok çok önemlidir! Ayrıca Google arama motorunda başarılı bir web sitesi sahibi olabilmek için her ay, seo hizmeti satın almaya ihtiyacınız olacaktır. İyi bir seo uzmanından seo hizmeti satın almanın ortalama maliyeti 2.000 TL – 5.000 TL arası değişen seo fiyatları internet ortamında bulmak mümkündür. sunulur.

“Kendi Kendime Başırılı Bir Web Sitesi Yapabilir miyim?”
DERSİMİZİN KONUSU: Kaliteli Bir Site Nasıl Yapılır?

DERSİMİZİN KONUSU: Kaliteli Bir Site Nasıl Yapılır?

Bir diğer seçenek ise kendiniz site kurmayı öğrenip kendi çabanız ile başarılı bir web sitesi yapmak mümkündür.  Eğer site kurmak için fazla masraf yapmak istemiyorsanız, sadece hosting fiyatı ile sitemizin Ücretsiz Site Yapma Rehberi başlıklı sayfamızda pekala başarılı ve profesyonel bir web sitesi kurabilirsiniz. Ayrıca site açma ve kurma eğitim rehberimiz marifeti ile internet site açtığınız takdirde, her kategoriye hitap eden 6.000’den fazla hazır tema/şablon ile böylece web tasarım masrafı yapmak zorunda kalmazsınız. Kendi çabanız ile bir web sitesi kurduğunuz taktirde diğer avantajları ise, kendi adınıza kayıtlı bir web hosting hesabı ile, tüm hesaplarınız üzerinde “tam bir tasarrufta bulunmaya muktedir olmak, her zaman sitenize güncelleme ve seo uygulama yaparak, siteniz google arama motorunda daimi olarak google ilk sayfasında (ilk 10 site arasında) tutabilirsiniz.

 

Yardıma mı İhtiyacınız Var? Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Bize Soru Sormaktan Üşenmeyin ve Çekinmeyin Lütfen!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

 
, , , , , , , , , , , ,