Home » Makaleler » İnternet Sitenizin Ziyaretçileri Artırmanın Stratejileri
Daha İyi Arama Sonuçları İçin SEO Önerileri

İnternet Sitenizin Ziyaretçileri Artırmanın Stratejileri

Sitenizin Organik Trafiğini Çoğaltmak İçin 4 SEO İpuçları

Makale Yazarı Amine Rahal

Arama motoru Google’ın temel arama algoritması 20 yıl önce nasıl olduğunu hatırlıyor musunuz? 30 yaşın altındaysanız, o zamanlar internet sitelerin sayfa sıralamada yükselmesi ve yığın organik ziyaretçiler elde etmenin altın çağını kaçırmış olmalısınız. 20 yıl önce Windows 98’de Internet Explorer veya Netscape Navigator kullanarak yaşamın nasıl olduğunu unutamazlar.

İnternet Sitenizin Ziyaretçileri Artırmanın Stratejileri

İnternet Sitenizin Ziyaretçileri Artırmanın Stratejileri

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Bir arama motoruna yazdığım ilk sorguyu kesinlikle hatırlıyorum. Yahoo ve ilk sorgu da kullandığım anagtar kelimem “oyunlar” idi. O zamanlar hevesli bir oyuncu olmak için, bilgisayarımdan indirecek yeni oyunlar bulmak için internet’te denen bu şeyi kullanmak istedim. Arama motorları o zamanlar sofistike değildi. Zaten olmasını beklemiyorduk. Bu yüzden sorgulamalarımızı kısa ve tatlı tuttuk ve sonuçlarımızı elde etme şansımızı en üst düzeye çıkardık. İnternet, arama dizini nispeten yeniydi ve Google’ın bugün yaptığı gibi trilyonlarca sayfa sıralaması yoktu.

Arama motorları artık karmaşık sorguları anlayabilen ve her kullanıcının sorguların ardında yatan akıllı yardımcılara dönüşüyor. Bir işletme sahibi olarak, web sitenizin bir sonraki arama dönemine hazır olmasını istersiniz. Web sitenizin geride kalmadığından emin olmanız için size önemli bazı ipuçları aşağıda açıklayacağım.

Web Sayfalarınızın Mobil Cihazlarda Sayfa Yükleme Hızı

Mobil arama oranları üç yıl önce masaüstü aramaları aştı, ancak birçok kişi mobil optimizasyonun önemi oldukça önemli, bu nedenle web sayfalarınızın Mobil uyumuna dikkat etmelisiniz. Duyarlı bir WordPress temasına yer vermek yeterli değil. Artık, mobil web sitenizin UX’lerini optimize etmek ve arama trafiğinizi ve dönüşüm oranlarınızı iyileştirmek için yükleme hızını artırmak için zaman ayırmanız gerekiyor.

Google, kendi deyimiyle sekiz yıldan fazla bir süre önce “hıza takıntılı” olduğunu belirtti. 2010 yılında, Page Speed’i algoritmasında bir sıralama faktörü olarak açıkladı ve mobil akıllı telefonların yaygınlaşmasının önünü açtı. Günümüzde, birçok mobil aygıtın sınırlı bant genişliği / belleğe sahip olduğu göz önüne alındığında, sayfa hızının bir sıralama faktörü olarak daha fazla ağırlık taşıdığını iddia ediyorum.

İşletmeler, web sitelerinin tüm cihazlarda hızlı yüklenmesini sağlamalıdır. Google’ın PageSpeed ​​Insights‘ı kullanmak, kodunuzu nasıl optimize edeceğiniz konusunda ipuçları almanın iyi bir yoludur. Ayrıca, açılış sayfalarınızı ve makalelerinizi yükleme hızlarını bir sonraki seviyeye taşımak isteyenler için yüklemek üzere AMP’yi (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) kullanmanızı öneririz.

 

Zengin Snippet’lar Kullanın

Öne çıkan snippet’ler için, sıfırı sıfır olarak içerik optimize edin. SEMrush Sensörüne göre ve bu yazı yazıldığı sırada, tüm arama sonuçlarının% 11.28’inin özellikli bir zengin snippet‘i vardı. Öne çıkan zengin snippet’lar, sıralamada en yüksek 10 sonuçtan önce gösterdikleri ve bir akıllı telefon, akıllı hoparlör, akıllı saat veya herhangi bir ses özellikli cihazdan sesli arama başlatan kullanıcılara yüksek sesle okunabildiği için kutsal puanlardır.

Geçen yıl A.J. Ghergich, öne çıkan snippet’in en uygun uzunluğunun 40 ila 50 kelime olduğunu ve SEMrush tarafından daha önceki bir çalışmanın bu sayıları doğruladığını buldu. İçeriğinizi yazarken bunu aklınızda bulundurun. Müşterilerimizden biri, terimler bölümündeki terimlerle özellikli snippet’lerle öldürülmesini ve nişlerindeki en yaygın terimlerin kısa açıklamalarını yazmaktadır.

YouTube videoları ve açıklamaları, öne çıkan snippet’lere yerleştirilir. Her gün metin üzerinde video yapmayı öneririm, ancak tavsiyem sürdürülebilir olana bağlı kalmaktır. Çok fazla müşterinin bana ayda X videoları yapacağına dair söz verdiklerini gördüm ve tüm yıl boyunca bire iki yapıyorlar. En rahat ortamınız ile satabileceğiniz bir içerik oluşturma programı geliştirin.

Bu heyecan verici konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Arama Motoru İzle, “snipped” alma şansınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda harika bir kılavuza sahiptir.

Anahtar Kelime İçeren Sorular İle  Optimize Edin

Öne çıkan snippet’ler, yalnızca daha fazla bir iletişim ağına geçiş yaptığımızdan sadece anahtar kelimelerle ilgili değildir. Bazı anekdot kanıtlar: Kız arkadaşım geçen yıldan beri arama motorlarında hiçbir şey yazmayı bıraktı. Tek yaptığı telefonla veya Amazon Echo akıllı hoparlörü aracılığıyla sözlü olarak sorular soruyor.

Aynı davranışları, çevremde bir çok insanı gözlemleyerek, arama motorları ile bir konuşma yaklaşımı benimserken çok rahat görünen bir şey olarak görüyorum. Bu tür bir arama davranışı sadece akıllı hoparlör satışlarının 2019’da% 50 artması beklenirken artmaktadır. Geleneksel arama ve kaydırma modeline yavaşça veda ediyoruz.

Bir işletme sahibi olarak, sektörünüzdeki en popüler soruları tanımlamak ve yanıtlamak için web sitenizi kullanın. Web sitenizdeki bir Soru-Cevap bölümü oluşturmayı, nişınızdaki en popüler soruları oluşturmayı düşünün. Quora, ilham almanız gerekiyorsa popüler soruları aramak için iyi bir yerdir. Yanıt vermeyi en üst düzeye çıkarmak için cevaplarınızı yukarıda belirtilen sınırlar içinde tutmayı unutmayın. Ayrıca, Google’ın hangi soruyu yanıtlamaya çalıştığınızı anlamasını kolaylaştıracak şekilde, “nasıl”, “ne”, “nerede”, “ne zaman”, “kim” veya “neden” kelimeleri sizin başlık etiketlerinizde olmalıdır.

Paylaşımsız Özel SSL Sertifikası Web Sitenizde Kullan

Her yıl daha da yaygın hale gelen saldırılar ve ihlaller sayesinde, Google’ın web sitelerinin SSL sertifikası almasını veya sertifika katmanı güvenliğini sağlamasını istemesi hiç de şaşırtıcı değil. Herhangi bir veriyi toplayan tüm web siteleri SSL almalıdır.

Bunun için sözümü kabul etme. Geçtiğimiz Ekim ayında New York’taki Arama Zirvesi’nin Dönüşümünde, Google’da Google’ın güven ve güvenlik aramaları konusunda küresel bir lider olan Juan Felipe Rincón, Google’ın web’deki HTTPS’i benimsemesini teşvik ettiğini vurguladı.

Sürekli gelişen SEO dünyasında ilerlemek isteyen işletmeler için, tüm farklı algoritma güncellemeleri ve optimizasyon stratejilerini takip etmek korkutucudur. Bunu basitleştirmek için, müşterilere bunun bir şeyle kaynaştığını söylemek istiyorum: büyük resmi anlamak. Google, Bing ve diğer iki, beş veya on yıl içinde elde etmeye çalışan diğerleri gibi arama motorları nelerdir? Güvenlik sorunlarının en aza indirilmesi ve çeşitli cihazlarla arama sorgularına daha hızlı ve daha doğru yanıt verilmesi, bu görevin iki büyük bileşenidir. Web siteniz arama motorlarının bunu başarmasına yardımcı oluyorsa, emeğinizin meyvelerini alırsınız.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*