Home » Makaleler » Her Web Sitesi Bu 8 Wp Eklentilere İhtiyacı Var
Her WordPress Web Sitesi İhtiyacı Olan 8 Eklenti

Her Web Sitesi Bu 8 Wp Eklentilere İhtiyacı Var

Her WordPress Web Sitesi İhtiyacı Olan 8 Eklenti

Makale Yazarı: Rachel Perlmutter

WordPress uygulaması ile web sitesi yayınlayanlar için olmazsa olmaz mutlak ihtiyaç duyacağınız bu 8 tane en iyi wordpress eklentileri tavsiye ediyorum.

Sitenizin sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlamak için bu önemli wodpress eklentilere sahip olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir WordPress kullanıcısı bakımından bu wp eklentiler bir site için oldukça önemli bir özelliktir.

Her WordPress Web Sitesi İhtiyacı Olan 8 Eklenti

Her WordPress Web Sitesi İhtiyacı Olan 8 Eklenti

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Tanıdık olmayanlar için, WordPress piyasadaki en popüler “içerik yönetim yazılımıdır” (İYY) ve tüm web sitelerinin yaklaşık yüzde 27’si bu sistem tarafından desteklenmektedir. Wp eklentiler, bu sitelere eklenebilecek genişletilmiş kod parçalarıdır ve daha önce bulunmayan özel ek işlevler eklemek için kullanılır. Buna sosyal medya paylaşım butonları, yorumlar için spam filtreleri, arama motoru optimizasyonu araçları, fotoğraf galerisi işlevselliği ve çok daha fazlası dahildir.

Tüm bunların en iyi yanı, çoğunlukla WordPress’in kullanımı ücretsiz ve halka açık yaklaşık 50.000 ücretsiz eklenti var. Başlangıç ​​bütçesi olan herhangi bir girişimci için bu, “içerik yönetim yazılımı” aracının çok çekici bir özelliğidir.

Hangi Wp Eklentilerine İhtiyacınız Olduğunu Biliyor musunuz?

Kendi başına çalışabilecek bir web sitesine ihtiyaç duyan yoğun iş sahipleri için en iyi wordpress eklentileri hangisidir? WordPress sitelerini yönettiğimiz her müşteri için, bu sekiz eklentinin kurulu ve etkin olduğundan emin oluyoruz.

1. WordPress “Akismet” Eklentisi (Anti-spam)

Wordpress "Akismet" Eklentisi (Anti-spam)

WordPress “Akismet” Eklentisi (Anti-spam)

WordPress “Akismet” eklentisi aynı zamanda bir anti-spam işlevi de görüyor. Hemen hemen her WordPress kurulumu, bir blog yorum özelliği ve önceden yüklenmiş olan bu ücretsiz Akismet eklenti ile birlikte gelir. Bununla birlikte, zaten aktif değil ve bazen birçok kullanıcı bunu etkinleştirmek için uğraşmıyor. Siteniz kullanıcıları sitenin içeriğiyle ilgilenmeye davet ederse, Akismet eklentisi kesinlikle bir zorunluluktur.

WordPress “Akismet” (Anti-Spam) eklentisi, tıpkı evinizdeki mikroplar gibi, sadece hayatın bir gerçeğidir ve Akismet’in arka planda çalışıyor olması, sitenizde yayınlanmadan önce bu spam’lerden bazılarının kaldırılmasına yardımcı olur.

 

2.All in One SEO Pack” (İçerik SEO optimizasyonu) Wp Eklentisi

All in One SEO Pack

“All in One SEO Pack” (İçerik SEO optimizasyonu) Wp Eklentisi

Arama sonuçlarında üst sıralarda kim yer almak istemez? Bir web siteniz varsa, muhtemelen Google’ın ön sayfası için de mücadele ediyorsunuzdur. All in One SEO Pack, kaynak koduna dokunmadan meta verileri düzenlememize olanak tanıyan, sitenize yüklediğiniz içerik için SEO’nun temellerini (arama motoru optimizasyonu) kaldırmanıza yardımcı olan ücretsiz bir wordpress seo eklentidir.

Gerçekten etkili bir SEO yönetimi olarak, sıradan bir wp eklenti kadar kolay ve basit olmasa da, bu araç, işinizi yürütürken diğer yandan da en azından bir miktar uyumu korumaya yardımcı olur. Ayrıca, sitenizi arama motorları için optimize etmenize yardımcı olacak daha sonra işe alabileceğiniz SEO uzmanları yerine  All in One SEO Pack eklentisi çalışmalarınızı hızlandırır.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

3. “Wordfence” (çevrimiçi güvenlik) WordPress eklentisi

"Wordfence" (çevrimiçi güvenlik) WordPress eklentisi

“Wordfence” (çevrimiçi güvenlik) WordPress eklentisi

Özel bir BT profesyonelini işe almak, çoğu erken aşamadaki işletme sahipleri için zordur. Bu yüzden WordPress Wordfence eklentisi sitenizi siber saldırılardan koruyabilecek birini bulana kadar bu boşlukları doldurmaya yardımcı olur.

Wordfence, WordPress için en güvenilir güvenlik eklentisidir, çünkü aynı zamanda en popüler olanıdır. Bu wp Wordfence eklentisi bir sorunuz veya gereksiniminiz olduğunda yardımcı olmaya hazır, geniş bir kullanıcı topluluğu ve uzmanları var demektir.

 

4. “WP Super Cache” (Sayfa yükleme optimizasyonu) Eklentisi

"WP Super Cache" (Sayfa yükleme optimizasyonu) Eklentisi

“WP Super Cache” (Sayfa yükleme optimizasyonu) Eklentisi

Bir web sitesinin çoğu girişimci tarafından ne kadar hızlı bir şekilde göz ardı ediliyor, tahmin bile edemezsiniz! Zira yükleme süresi, kullanıcı deneyimini ve nihayetinde SEO’nuzu da etkiler. Önbellek-leme, internet dosyalarının cihazınızda geçici olarak saklanma işlemidir.

Böylece “WP Super Cache” eklentisi, yükleme sürelerini kısaltmaya ve bu verinin gelecekteki isteklerini daha hızlı hale getirmesine yardımcı olur. WP Super Cache eklentisi sadece bu işi sizin için halletmekle kalmaz, aynı zamanda web sitenizin ziyaretçileriniz için daha iyi bir deneyim sağlar.

 

5. “ShortPixel Image Optimizer” (resim görüntü optimizasyonu) WordPress Eklentisi

"ShortPixel Image Optimizer" (resim görüntü optimizasyonu) WordPress Eklentisi

“ShortPixel Image Optimizer” (resim görüntü optimizasyonu) WordPress Eklentisi

“ShortPixel Image Optimizer” eklentisi, web sitenizde yayınladığınız resim görüntü optimizasyonu açısından harika bir WordPress eklentisidir. Site hızınız sitenize koyduğunuz içerikten büyük ölçüde etkilenir ve bunların hepsindeki ağır/ağırlık genellikle görüntülerdir.

Telefonlarımızda yüksek kaliteli görüntüler yakalayan ve daha büyük dosyaları saklayan birçok web sitesi sahibi, orijinal dosyayı alarak ve siteye yerleştirerek yalnızca görüntü dosyasının kendisini değil, resimlerin görünümünü yeniden boyutlandırıyor.

Buradaki sorun şudur; Resimlerin görüntüsü, sayfada en iyi duruma getirilmiş olsa da, siteniz hala sunucudaki orijinal, büyük dosyayı saklıyor, yani sayfanız yüklendiğinde, orijinal büyük dosyayı çekiyor. Görüntü Optimize Edici olan bu “ShortPixel Image Optimizer”eklentisi, resimlerinizin en iyi dosya boyutunu saklamanıza yardımcı olan görüntü düzenleyici gibi bir işlevdir.

 

6. “AddThis” (Sosyal Medya Paylaşım ) WordPress Eklentisi

"AddThis" (Sosyal Medya Paylaşım ) WordPress Eklentisi

“AddThis” (Sosyal Medya Paylaşım ) WordPress Eklentisi

Sitenizde herhangi bir sosyal paylaşım düğmeniz yoksa, “AddThis” wordpress eklentisi, ziyaretçileriniz tarafından beğenilen yazılarınız bakımından harika bir sosyal medya eklentisidir. AddThis wordpress eklentisi, sitenizin ziyaretçileri bir yazınızı beğenmek ve sosyal paylaşım hesaplarında paylaşmasını kolaylaştıran ve tamamen ücretsiz bir sosyal medya wp eklentisidir.

Bu platformlar, bir çiçeğe arıları tozlamak gibi davranır ve mesajınızı internete yaymaya yardımcı olur. Sitenize AddThis ekleyerek daha fazla (bal yapan arı misali) teşvik edin.

 

7. “Gravity Forms” (İletişim ve Bülten Kaydı) Wp Eklentisi

"Gravity Forms" (İletişim ve Bülten Kaydı) Wp Eklentisi

“Gravity Forms” (İletişim ve Bülten Kaydı) Wp Eklentisi

Herhangi bir web sitesinin temel işlevi potansiyel bir müşteri için işletmenizin iletişim bilgilerini sağlamaktır. Bazıları sizi aramayı tercih edebilir, ancak diğerleri bunun yerine size mesaj vermek isteyecektir. Bu Gravity Forms wordpress eklentisi ile sitenizde basit ve ücretsiz bir iletişim formu oluşturun.

Gravity Forms ile bir sonraki seviyeye taşıyın ve bir bülten kaydı veya bir beyaz kağıdın ücretsiz yüklemelerini sunarak formlarınızı bir lead jeneratörüne dönüştürün.

 

8. “Formerly GadWP” (Ziyaretçi Veri) eklentisi

"Formerly GadWP" (Ziyaretçi Veri) eklentisi

“Formerly GadWP” (Ziyaretçi Veri) eklentisi

Google Analytics’e erişmek için zaten bağımsız bir gösterge tablosu var. Ancak Formerly GadWP Google Analytics eklentisi daha kolay erişim için verileri WordPress kontrol panelinize aktarıyor. Artık sitenizin performansını, sitenizin arka ucuna erişerek yeni içerik yayınlamak veya mevcut içeriği düzenlemek için hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu Formerly GadWP eklentisi sayesinde en iyi makalelerinizi, siteye gelen trafiği, site yönlendirmelerini ve bir bakışta daha fazlasını göreceksiniz.

Şimdi, sitenizde yüklü ve etkinleştirilmiş temel eklenti setine sahip olduğunuza göre, bunları düzenli olarak güncellemeyi unutmayın. Eklentiler, WordPress’in kendisi ve temaları gibi, hackerlardan gelen yeni çevrimiçi tehditleri yönetmek ve önlemek için güncel tutulmalıdır. Saldırıya uğramış WordPress sitelerinin yüzde 85’inden fazlası güncellenmedi. Neyse ki, sitenizin arka ucuna giriş yaptığınızda, yeni bir sürüm kurulmaya hazır.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

_________________________________________________________________

Makale Yazarı Rachel Perlmutter Hakkında

Makale Yazarı: Rachel Perlmutter

Bu Makalenin Yazarı Rachel Perlmutter kimdir? Rachel Perlmutter , çevrimiçi itibar yönetimi, web siteleri, SEO/SEM ve sosyal medya pazarlaması konusunda uzmanlaşmış Güney Kaliforniya merkezli bir ajans olan The Art of Online Marketing‘in dijital strateji danışmanı, koçu ve ortağıdır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*