Home » Makaleler » Her Profesyonel SEO Uzmanı Bu 12 Seo Stratejileri İzlemeli
Her Profesyonel SEO Uzmanı Bu 12 Seo Stratejileri İzlemeli

Her Profesyonel SEO Uzmanı Bu 12 Seo Stratejileri İzlemeli

Kesin Başarı İçin Her SEO Hocaların Mutlak Yapması Gerekenler 

 

Makale Yazarı: Corey Morris

SEO stratejileri ve arama motorları, 15 yıl öncesine kadar parlak bir dönem olmasa da, dijital pazarlama karmasında hala kritik bir role sahiptir. Nitelikli bir yetenek için artan talep, güncel ve hevesli SEO profesyonellerinin önemli bilgi alanlarını bilmesi ve uzmanlaşması için stratejik bir hale getirmektedir.

Arama motoru devi başta Google olmak üzere, arama motorların temel algoritma güncellemelerine ayak uyduramayan SEO şirketleri, tabela SEO uzmanı sıfatı ile ücretli reklam gösterimleri vasıtasıyla İnternet dünyasında boy gösterdiklerini görmek mümkündür. 

Teknik SEO’dan, içerik optimizasyonuna ve pazarlamaya kadar, SEO’nun çeşitli yönleri boyunca tam yetkin hale gelmek için zaman, çaba ve özveri gerektirir.

Her Profesyonel SEO Uzmanı Bu 12 Seo Stratejileri İzlemeli

Kesin Başarı İçin Her Profesyonel SEO Uzmanı Bu 12 Seo Stratejileri İzlemeli

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Her Profesyonel SEO Uzmanın İzlemesi Gereken 12 Stratejiler Nedir?

 

1. İlgili Her Kategori İçin Ziyaretçi Kitlesi Araştırması

Sadece “anahtar kelime araştırması” olarak kullanılan şey evrildi.

Yine de anahtar kelime araştırması yaparken, bunu personelin yokluğunda yapmak, müşteri yolculuğunun değerlendirilmesini yapmak veya anahtar kelimeler kadar konulara odaklanmak daraltılıyor.

Kitlenizi demografik ve psikografik olarak anlayabilme ve hangi içeriğin nihai hedeflerine kadar, onlarla birlikte yankılanacağını bilmek, beklenen şeydir.

İster tek bir marka ister çok çeşitli müşteriler için çalışın, hedef kitleleri anlamak ve bunları arama sorgusundan nihai hedefe nasıl taşıyacağınızı anlamak için iş hedeflerini görme ve geriye doğru yolunuzu isabet etme yeteneğine sahip olmanız gerekir.

 

2. Arama Motorunda Rakip Web Siteleri Araştırması Yapmak

Rekabet ortamını anlamak ve analiz etmek, SEO stratejilerinde çoğu aşamada oldukça önemlidir.

Sadece en iyi uygulamalara uymak ve web sitenizde içeriğe bakmak, karışık ve büyük olasılıkla yetersiz sonuçlara yol açacaktır.

Aradığınız kitlelerin bir kısmını yakalayan yüksek dereceli ve en üst sıralardaki web sitelerinin ve markaların kategorileri yapmak önemli bir beceri ve ustalık kabiliyeti gerektirir.

Rakip araştırması, rakip web sitelerini yönlendirmenin ne olduğuyla ilgili sıralama faktörlerini belirlemek için harici olarak, manuel olarak ve araçlarla yapılan denetimler arasındadır.

Bu çalışma, rakip siteler için bir bütün olarak ve daha ayrıntılı konular ve sorgular için sayfa, sayfa bazında, sayfa içi ve site dışı faktörleri içerir.

 

3. Web Analizi Çalışması Yapmak

SEO uzmanları çabalarının performansını analiz etmeleri, doğal olarak bekleniyor.

Aşağıdakiler Gereklidir:

• Stratejinizin ve çabalarınızın etkisini anlayın.
• Çalıştığınız paydaşlara gösterdiğiniz çaba hakkında rapor verin.
• Google Analytics ile uzmanlık tipik bir amaç ve standarttır.

Bununla birlikte, SEO uzmanlarının avantaj ve dezavantajlarından faydalanması gereken kutudan çıkmış veya çıkmayan pek çok ek özelleştirmeler ve bunların özellikleri vardır.

Birkaç Örnek:

Müşteri yolculuğunun daha fazlasını görmek için İlişkilendirme modelleri.
Desteklenen dönüşüm raporları.
Arama yapan kişiye, farklı kişilere bağlı eksiksiz bir resim elde etmek için tüm analiz verilerini kullanabilirsiniz ve SEO’nun iş üzerindeki etkisini tam olarak bilmek.

 

4. İzleme Mekanizmaları Hakkında Bilgi Sahibi Olmak

Web sitesi geliştiricileri veya BT ekipleriyle kendi web siteniz için önemli bir kişi olarak hizmet verebilmek, izleme komut dosyalarının ve piksellerin düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlamak önemlidir.

Bu nedenle, analiz, ısı haritaları, Google Etiket Yöneticisi ve diğer izleme mekanizmaları hakkında bilgi sahibi olmak şarttır.

Çok sayıda izleme uygulaması ve güncellemesi kolay olsa da, bazen sorun giderme ve başkalarıyla çalışma gereksinimi, geliştiriciler ve BT uzmanları uygulamada her zaman iyi bir eğitim almamış ve pazarlamacılar tarafından daha yaygın olarak kullanılan araçlarda uygun izleme sağlandığından yetersiz bir beceridir.

 

5. Dizinleme
Şu ana kadar öncekinden daha az bahsedilmiş gibi görünen bir şey indeksleme ve nasıl çalıştığı.

Geçmişte Google’ın içeriği taramak ve arama sonuçlarında onunla yaşamak için çok daha uzun sürüyordu. Tarama sonuçlarına, tarama hızı ile kendi başına bir sıralama faktörü olmadığı için kabul edilir.

İndekslemenin nasıl çalıştığını tam olarak anlamanız hala önemlidir. Bu temel bilgi kendi web sitelerimizde stratejik veya sorun giderme eylemlerine yol açar.

Büyük siteler, e-ticaret siteleri ve çok fazla içerik barındıran içeriğin, tarama bütçesi, kanonik kullanım, robot komutları kullanımı ve daha fazlası hakkında belirli stratejilere ihtiyacı vardır.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Uluslararası SEO Çalışması ve Varyasyonlar

 

Ayrıca, uluslararası siteler ve varyasyonlar, ekstra bir karmaşıklığa sahiptir.

6. Uluslararası SEO
Uluslararası SEO konuları, pek çok SEO profesyonelleri herhangi bir siteye sahip olmadıkları veya kendi ülkelerinin dışına odaklanmadıkları takdirde göz ardı ettiği veya parlattığı bir şeydir.

Şansınız varsa, siteniz veya müşterileriniz için uluslararası bir odak noktası olacak, en azından aşağıdakileri temel almalısınız:

Gerekli olan:
• Üst düzey alanlar.
• Barındırma.
• Hreflang etiketleri.

Arama motorlarının uluslararası sürümleri için dil ve ülkeler farkları nedir?

7. HTML
Açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemleri ve bize gösterilecek etiketler veya araçların bize gösterilmesini sağlayacağımız araçlardan önce HTML’nin geniş bir arka plan bilgisi olmadan SEO yapmak çok daha kolay.

Bununla birlikte, HTML’nin temel düzeyde bir ustalığı hala geçerlidir. Bir CMS’nin veya SEO için anlamsal olarak katı olmayan bir kodun neden olduğu sorunları gidermek gerektiğinde buna ihtiyacınız olacaktır.

Koddaki sorunları yinelenen etiketlerle tanılama, komut dosyası uygulamalarını izleme ve AJAX, JavaScript ve site hızıyla ilgili görüşmenin diğer yönleri üzerinde işbirliği yapma becerisi önemlidir.

8. Yerel SEO Stratejileri
Roller ve sorumluluklar, sorumluluğun yerel SEO listeler ve yerel arama optimizasyonu için geçerli olduğu organizasyon yapısına bağlı olarak değişebilir.

Yerel arama, SEJ’in ana konular için ana hatlarını belirleyen, Yerel SEO düzenlemeye yönelik bir kılavuza sahip olduğu yönündedir.

Ancak, genel SEO şunları anlamalıdır:

• Tam yerel arama eko sistemi.
• Sıralama faktörleri.
• İsim, Adres ve Telefon verilerinin önemi.
• Hak talebi ve yönetim süreci nasıl çalışır?

9. SEO Sayfa Faktörleri

Neyse ki çoğu SEO uzmanı artık tek sayfalık elemanlara orantısız olarak odaklanmıyor.

Odak, içerik ve içeriğe kaydırılmış olsa da, sayfa içi faktörler için bir yer vardır ve etiketlerin her sayfada benzersiz ve mevcut olmasını sağlar ve içeriğin en azından, üzerinde hiper odaklanma olmasa bile konuları ele alır. belirli kelimelerin sıklığı ve yoğunluğu.

Sayfa içi faktörleri sağlam bir şekilde kavramak, bağlam oluşturmaya yardımcı olmak için birlikte nasıl birlikte çalıştıklarını ve sıralamadaki gerçek etkileri üzerinde gerçekte kurgunun gerçekte ne olduğunu anlamak önemlidir.

 

10. Site Dışı SEO Çalışması, BackLink Oluşturma

Hepimiz doğal olarak bağlantıları çeken ve bağlantı kurma konusunda hiçbir zaman endişelenmeyen içerikler geliştirmek isterken, yine de bağlantıların sıralamanın ve bağlantı kurma stratejisinin nasıl etkilendiğini anlamalısınız.

Yaygın olarak yanlış anlaşılan bir konu, kaliteye karşı niceliktir. Site içi link bağlantılar ve site dışı BackLink bağlantılara ve otoriteye ne kadar çok veya çok az odaklandığına göre optimizasyon çabalarını yapmalısınız.

Bağlantı kalitesinin tam olarak anlaşılması, ilgili ve yüksek kaliteli linklerin çekilmesi ve kazanılması için stratejiler ve genel optimizasyon stratejisine nasıl uygulanacağı, ustaca yapılması gereken birkaç şeydir.

 

11. Süreç Geliştirme

Bir seferde SEO’nun tüm yönlerini ele almak zor.

Uyumlu bir strateji oluşturabilmek, aktivitelere öncelik vermek ve çeşitli aşamalarda uygulama yoluyla çalışmak başarının temelidir.

Bir kerelik ve yinelenen görevleri yerine getirmek için bir süreç olmadan, aramızdaki en iyi ve en parlak olan bile, proaktif olarak bu çabaya öncülük etmekten ziyade peşine düşecektir.

Standart ve tekrarlanabilir bir süreç oluşturmak, SEO kampanyalarının ve çabalarının uzun vadeli niteliğini sürdürdüğümüz ve bulunduğumuz yerdeki paydaşlarla ifade edebilmek için de önemlidir.

 

12. Adaptasyon
Bu verilmiş gibi görünebilir, ancak yukarıda belirtildiği gibi bir sürece sahip olmak, uyumluluk dengesi ile elde edilir.

Çevik metodolojiler gibi, aşağıdakilere dayanarak oyun kurucu olabilmeliyiz:

• Paydaşlar için değişen öncelikler.
• Rekabet ortamındaki değişiklikler.
• Hedef kitle değişiklikler.
• Arama motorları tarafından yapılan güncellemeler.

Uyarlanabilirlik, bir yetenekten daha fazla bir SEO yeteneğiniz olsa da, SEO stratejinin, SEO yaklaşımın, SEO taktiklerin ya da SEO çalışması amaçlarınızın, bir şeylerin nasıl güncellenmesi gerektiğini ve ne zaman döneceğinizi ve ne zaman değiştirileceğini anlamanın bir yolunu bulmak hala önemlidir.

Sonuç Olarak;

SEO bilgisinin tüm alanlarında ustalaşmak zorundasınız, bu muhtemelen en alt düzeydeki en son uyarlanabilirlik olmalı

Endüstri ve manzaralar gelişmeye devam ederken, ustalık için yeni ögeler de listeye ekleniyor.

Aynı zamanda, günümüz hakkında daha az konuşulsa bile, hala önemli olan SEO bölümlerini terk edemeyiz.

Son olarak, SEO çalışması daha karmaşık olmaya devam edecek. Bu nedenle, SEO çalışması stratejileri konusunda olabildiğince çok alanı bilmeniz, anlamanız ve ustalaşmanız oldukça önemlidir. Bunu yaptığınızda, hizmet verdiğiniz müşterilerin internet siteleri daha başarılı hale getirecektir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olunuz lütfen!

__________________________________________________________________

Makale Yazarı Corey Morris Hakkında

Makale Yazarı: Corey Morris

Bu Makalenin yazarı Corey Morris kimdir? Corey Morris, Voltage.com da Pazarlama Başkan Yardımcısıdır. Dijital pazarlama endüstrisinde bir düzine yıllık deneyimiyle, şu anda dijital pazarlama ekibini ve ajans içindeki genel stratejiyi yönetiyor.

Yazar Corey Morris’in Uzmanlık alanları; SEO, Mobil SEO, Teknik SEO, Yerel SEO, Sosyal Medya, Tıklama Başına Ödeme (TBÖ veya PPC), İçerik Pazarlama, Bloglama, E-posta Pazarlama, WEB Geliştirme, Tasarım, Girişimcilik Konularında Uzmandır
, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*