Home » Google » Hangi Backlinkler Sayfa Sıralamada SEO’ye Etkisi Ne Kadar?
Backlinkler Sayfa Sıralamada SEO'ye Etkisi Ne Kadar?

Hangi Backlinkler Sayfa Sıralamada SEO’ye Etkisi Ne Kadar?

İçerik Şüphecileri Çağında Backlink Oluşturma Türlerin Artıları Ve Eksileri

 

Makale Yazarı: Chris Sherman

Link oluşturma bugün sadece arama motoru sıralamalarını etkileyecek bir bağlantıyı güvencenin ötesine geçiyor. Google dün yirminci yıl dönümünü kutladı. Google, yirmi yıl önce sahneye çıktığında, Katılımcı yazar Chris Sherman, AltaVista, Infoseek ve Lycos gibi popüler arama motorlarını iki ana nedenden ötürü hızla dışlanmış oldu.

Backlinkler Sayfa Sıralamada SEO'ye Etkisi Ne Kadar?

Hangi Backlinkler Sayfa Sıralamada SEO’ye Etkisi Ne Kadar?

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

1. Arama servislerinin çoğu, ölümcül bir heves olduğunu kanıtlayacak şekilde yakalandı. İnternet sayfalarını internet için bir “portal” haline getirirken, mümkün olan en iyi arama deneyimini sunma konusundaki temel işlevlerini ihmal ettiler.
2. Belki de daha önemlisi, Google, web sayfalarının kalitesini sayfa sıralama algoritması aracılığıyla değerlendirmenin güçlü bir yolu olarak backlink kullanmanın öncülüğünü yaptı.

Fikir hem zarif hem de nispeten basitti; Linkler akademik literatürdeki alıntılara çok benziyordu – esasen bir web sayfasının yazarının başka bir web sayfasını onaylaması veya oy kullanması için bir yolu vardı. Bir sayfaya işaret eden birçok bağlantı, bir sayfanın, kendisine işaret eden birkaç bağlantı içeren bir sayfadan daha yüksek kalitede olduğunu ileri sürdü. Otoriter web sitelerinden yapılan backlink‘ler daha da iyiydi. Sayfa sıralama kullanarak Google’ın yaptığı arama, rakiplerinden çok daha iyi sonuç verdi.

SEO’lar hızla Google’a odaklanmaları gerektiğini fark etti ve bağlantı kurma aracı arama motoru optimizasyonu önemli bir bileşeni haline geldi. İlk günlerde, bağlantı kurucular web sitesi sahiplerinin sitelerine bağlantı vermesini istediler ve bu talepler, özellikle karşılığında karşılıklı bir bağlantı sunulduğunda yaygın olarak verildi.

Bugün, bağlantı kurma, bir SEO düzenlemesinin en uygun arama motoru görünürlüğü elde etme çabalarının önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Ancak sahte haberler çağında, en yüksek kaliteli web sitelerinde nelerin yapılabileceğini ve yapamayacağını belirleyen içerik şüpheleri ve şirket politikaları, bağlantı kurmayı çok daha zor bir görev haline getirdi.

Dijital ajans Overit’te yer alan CMO’dan Lisa Barone, süreç hakkında yıllardır bağlantılar kuruyor ve yazıyor. Bu günlerde, onun temel vurgusu sosyal medyada çok fazla yer almakla kalmıyor, öne çıkan içerikler oluşturmaya, bağlantıyı kurmaya ve sonuçta bir müşterinin işine geri dönmeye yönlendiriyor. Gelecek ay New York’taki SMX East konferansımızda içerik tabanlı bir backlink oluşturma planı oluşturma sürecini paylaşıyor olacak.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Lisa, sürecini dört temel parçaya sahip olarak tanımlar

Web sayfası içerik oluşturmak için hedef belirleme; Hiçbirimizin, birilerinin yayınlayacağı umuduyla içerik oluşturacak kaynaklarımız yok. İşe ölçülebilir bir geri dönüş sağlaması umuduyla içerik oluşturma zamanımız da yok. İçerik temaları ve içerik türlerine yönelik fırsatları örneklerle tanımlamak için işletme hedeflerini kullanmanız gerekir.

Temel konu temalarını belirleme; İçerik için hedeflerimizi anlamak, yerleştireceğimiz içerik için temaları çıkarmamızı sağlar. Hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak içeriğe öncelik verirken, kitlelerle de rezonans göstermeliyiz.

Anahtar kelime araştırma araçları, kullanıcı ilgisine ve iş gereksinimlerine nasıl uyum sağladıklarına göre konuları tanımlamaya ve segmentlere ayırmaya yardımcı olabilir. Bu, içerik / link oluşturma çabalarımızı hedefler ve anahtar kelimeler etrafında yönlendirmek için veri destekli bir strateji oluşturmamızı sağlar.

Ana bilgisayar içerik boşlukları aramak. “Daha büyük bağlantı fırsatları üzerinde bir içerik boşluğu analizi yapmak, sitenin hangi içeriğe sahip olduğunu, neyin işe yaradığını, nelerin eksik olduğunu ve mevcut çabalara dayanarak nerede oluşturabileceğinizi belirlemenizi sağlar.

Bu durum, içeriğinizin dikkat çeken ana siteyi göstererek sayfa içeriğinizin yerleşmesine yardımcı olurken, içeriğinizi daha spesifik olarak paylaşımlar ve dönüşüm için hedefleme yapmanıza yardımcı olur. ”

Bağlanabilir içerik oluşturma: İçeriğin yerleştirilmesi, kullanıcıların paylaşmak istedikleri bir şey yaratmaktır. Başarılı olmak için, oluşturduğunuz içerik bağlantılara değmeli ve yayılmaya ayarlanmış olmalıdır.

Bağlanabilir içerik, güçlü bir kanca, orijinal araştırma, etkileyici görseller (videolar, çizelgeler, bilgilendirici grafik, notlar) ve içinde pişmiş kaynaklarla birlikte gelen ögelerden oluşan içeriktir.

Link oluşturma bugün sadece arama motoru sıralamalarını etkileyecek bir bağlantıyı güvencenin ötesine geçiyor. Kapsamlı bir bağlantı oluşturma planı, içerik oluşturma bağlantı oluşturma sürecini iş hedefleriyle eşleştirmeyi, paylaşılması en olası içerik varlıklarını tasarlamayı ve satışa dönüşme olasılığı yüksek olan sosyal yardım çabalarına odaklanmayı gerektirir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur
, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*