Home » Makaleler » Görsel Metin html Yazı Editör Butonlar

WordPress Metin Görsel Html Yazı Editörünüzü mü Kaybettiniz?

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

WordPress (wp-admin) yönetim paneli kurcalarken yanlışlıkla görsel, metin, html yazı editörünüzü kaybettiyseniz, çözümü burada! Çoğu webmasterlar bazen sayfa düzenlemek isterken, görsel, metin (html) ve yazı editörü yerinde olmadığını ve kaybolduğunu fark eder. Bazı webmasterlar wp admin paneli içerisinde görsel metin ve yazı editörü nasıl kaybettiklerini anlayamaz ve görsel metin html yazı editörü nasıl geri yükleyebileceğini anlayamayabiliyor.

Görsel Metin html Yazı Editör Butonlar

Görsel Metin html Yazı Editör Butonlar

WordPress Görsel Metin Html ve Yazı Editörü Nasıl Geri Getirilir?

Bazen wp-admin paneli içerisinden web sitemizin bazı ayarlarını kurcalarken hiç farkına varmadan yazı görsel metin html ve yazı butonları kaldırıyoruz. Sonra web sitemizde bir sayfa veya yazı düzenlemek isterken birde bakıyoruz ki, görsel metin html ve yazı editörü yerinde olmadığını ve yazdığımız tüm yazılar html dilinde göründüğünü görürüz. Peki bu problemi nasıl çözeriz?

ADIM ADIM PROBLEMİN CÖZÜMÜ: WordPress (wp-admin) yönetim paneline gir > “KULLANICILAR” butonuna tıkla >altında açılan “PROFİLİNİZ” butonuna tıkla > karşınıza çıkan ekranda “kişisel tercihler” altında bulunan “Görsel düzenleyici” önünde ” Yazarken görsel metin editörünü kullanma” kutusunda tik (√ ) işaretini kaldır ve sayfanın aşağısında bulunan “PROFİLİ GÜNCELLE” butonuna tıklayarak değişikliği kaydetmiş oluyorsunuz. Hepsi bu kadar!

( DÜNYANIN EN KALİTELİ 5 WEB HOSTİNG FİRMALARI LİSTESİ )

Sonra başlangıç butonuna tıkla ve tekrar “yazı veya sayfa düzenleme bölümüne girdiğinizde görsel metin (html) yazı butonları geri geldiğini göreceksiniz.

Olur ki aksi bir durum ile karşılaşır, (bu çok düşük bir ihtimal) yani görsel metin (html) yazı butonları geri yüklenmediyse şayet tek seçenek, web hosting sunucu hizmeti satın aldığınız web hosting sağlayıcınız ile iletişime geçmelisiniz.

( Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Detaylar… )

SİTE AÇMA VE BAŞARILI BİR WEB SİTESİ KURMA ÜCRETSİZ EĞİTİM REHBERİ
DÜNYANIN EN KALİTELİ 5 WEB HOSTİNG FİRMALARI LİSTESİ 

WEB HOSTİNG NEDİR, DOMAİN NEDİR VE DOMAİN TESCİLİ NEDİR?

RESİM BOYUTU PROBLEM ÇÖZME (http hatası giderme)