Home » Google » Google’ın Sosyal Medya Platformu Google Artı (Plus) Kapatılıyor!
Google plus ne zaman kapanacak?

Google’ın Sosyal Medya Platformu Google Artı (Plus) Kapatılıyor!

Google Artı Neden Kapatılıyor Ve Ne Zaman Kapanışı Gerçekleşecek?

Google plus neden kapanıyor? Google artı ne zaman kapanıyor? Bu, sürpriz olmamalı, Google, kullanım ve güvenlik sorunlarının eksikliği nedeniyle Google + ‘yı kapatıyor.

Yaklaşık yedi yıl önce, Google, Google plus adlı kendi sosyal ağ sitesini başlattı. Google Pazartesi günü, bir gizlilik hatası açıkladığında, önümüzdeki aylarda Google + ‘nın tüketici sürümünün kapatılacağını duyurdu.

Google'ın Sosyal Medya Platformu Google Plus Kapatılıyor!

Google’ın Sosyal Medya Platformu Google Artı (Plus) Kapatılıyor!

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google, “Google artı’nın tüketici sürümü şu anda düşük bir kullanım ve etkileşim düzeyine sahip” dedi ve “Google+ kullanıcı oturumlarının yüzde 90’ının beş saniyeden daha az olduğunu” söyledi.

Google+ ve +1 düğmesi sıralaması etkiler mi? Google + ‘nın kullanıma sunulmasından önce, Google 2011’de web siteleri için bir düğme daha başlattı. Bu düğmelerin, arama kalitesi ve sıralamaları için kullanılan pek çok sıralama işaretinden biri olduğunu ima etti. Yıllar geçtikçe, Google bunu geri çekti ve Google + ‘da büyüdüğü için (veya küçüldü) Google, Google artı’yı ya da artı bir sıralama sinyali olarak kullanmadığını söyledi. Çalışmalar her iki şekilde de kanıtlar gösterdiği için sıcak bir konuydu.

Her halükarda, Google+ yayından kaldırıldığında, Google+ ve +1 düğmelerinin ileriye yönelik sıralamalar üzerinde hiçbir etkisi olmayacağından emin olabilirsiniz. Yani bu dava kapalı.

Google+ bazı arama sonuçlarını etkiledi. Google aramasında yıllar içinde Google+ ve +1 düğmeleri gösterildi. Search Plus Your World ile Google, arama sonuçlarınızı Google+ arkadaşlarınızın aradığı ve tıkladığı şeylere göre kişiselleştirir. Google, Google plus hesabınıza dayalı olarak fotoğraflarınız, e-postalarınız, uçuşlar vb. Kişisel öğelerinizi de doğrudan arama sonuçlarında gösterir. Bu günlerde, Google son zamanlarda yayınladığı gibi aramada kişisel bilgileri kullanmıyor.

Google ayrıca, Google Real Time Search’ün Google’ın sahip olduğu bir özellik olduğu durumlarda Google+ yayınlarını gerçek zamanlı aramada da gösterdi.

Google ayrıca, arama yapanların yıllar boyunca Google artı’da konuşmalarını istediklerini de belirtti. Bu, Google’ın sosyal ağındaki konuşmayı sürdürme tarzıydı. Google, Google + ‘da neyin tartışıldığını size göstererek bile, Google +’ nın arama sonuçlarında ve Google Haberler’deki içeriğini vurgulayacaktır. Google plus’nın, arama sonuçlarının her yerinde, SEO topluluğunda bir şaka haline geldiği günlerde, daha sık gösterildiğini görürsünüz.

Google+ ile Google Yerel sonuçları arasındaki yoğun yerel arama entegrasyonunu unutmayalım. Aslında bir süreliğine, Google artı, Google Benim İşletmem’in eski adı olan Google Rehber’in yerini aldı.

Google+ uzun, yavaş bir ölüm geçirdi. Evlatlık yıllarca süren buharı kaybettiğinden, Google yavaş yavaş Google + ‘yı zorladı. Google Play’de daha az sayıda ve daha az Google çalışanının yayınladığını gördüm. En azından genel ticari sürüm. Google günbatımı Google+ özelliklerini reklam entegrasyonları, kaydedilmiş aramalar, Google+ bilgi panelleri ve Google yerel düzenlemeleri gibi gördük.

Aslında, son birkaç yıl içinde Google+ duyurularını veya değişikliklerini nadiren ele aldık çünkü görüş ve dışarıdan gelen bir ürün / hizmet oldu.

Google, Google + ‘nın, önümüzdeki Ağustos ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan 10 aylık bir süre boyunca sona ereceğini belirtti. “Gelecek aylarda, tüketicilere, indirebilecekleri ve geçiş yapabileceği yollar da dahil olmak üzere ek bilgiler sunacağız. onların verileri. ”

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Google Plus (Artı) Ne Zaman Kapanacak?

 

Açıklanmayan veri maruz kaldıktan sonra Google’ı kapatmak için Google’ı Kapanış Ağustos 2019’da gerçekleşecek, ancak bazı pazarlamacılar acı çekecek. Bu sabahki bir rapora göre, “yüzbinlerce” Google+ kullanıcısı, verilerini Mart ayında üçüncü taraf geliştiricilere maruz bıraktı. Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Google şirketi, “bunu yapmak için yasal inceleme yapmanın ve itibar kaybına yol açacak korkular nedeniyle” ihlali bildirmemeye karar verdi.

Yarım milyon profil. Raporun ardından, Google, bir API’daki bir hatadan kaynaklanan ihlal veya olası ihlallerin sonuçlandığını bildirdi. Şirket, “500.000 kadar Google+ hesabının Profilleri potansiyel olarak etkilendiğini söyledi. Analizimiz, bu API’yi 438 uygulamaya kadar kullandığını gösterdi. ”Ancak, Google, profil verilerinin kötüye kullanıldığına dair bir kanıt olmadığını iddia ediyor.

Açıklanan profil verisi adları, e-postaları, demografik bilgileri ve diğer profil verilerini içeriyordu. Google ayrıca, Google + ‘nın tüketici sürümünü kapatacağını söyledi. Ancak, sitenin bir versiyonunu kurumsal iletişim aracı olarak sürdürecektir; Google’da da dahili olarak kullanılır.

Google 2011’i Facebook’a doğrudan bir meydan okuma olarak Google’da kullanıma sunmuştur. Buzz adı verilen ve daha büyük bir gizlilik tartışmasına maruz kalan ve 20 yıl boyunca gizlilik denetimleriyle sonuçlanan bir Federal Ticaret Komisyonu anlaşmasına neden olan daha önceki bir sosyal çabanın bir çeşidiydi.

Google+ birkaç kez evrim geçirdi, ancak asla gerçekten beklemedi. Google+, varlığının yaklaşık yedi yıl boyunca çok sayıda değişiklik ve güncellemeye maruz kaldı. Ancak, Facebook, Instagram veya Pinterest’e rakip olmak için kendi kendini idame ettiren bir sosyal ağ haline gelemedi.

Pazartesi günlüğüne, Google + ‘nın tüketici sürümünü kapatma kararını haklı çıkaran blog yayınında, “Google +’ nın tüketici sürümü şu anda düşük kullanım ve katılım sağlıyor: Google+ kullanıcı oturumlarının yüzde 90’ı beş saniyeden az.” 2019 Ağustos ayında 10 aylık geçiş ve son kapanış gerçekleşecek.

Google ayrıca, daha geniş bir biçimde, uygulama geliştiricileriyle paylaşılan veriler üzerinde tüketici kontrolünü güçlendireceğini söyledi.

Pazarlamacılar için önemli olan. Pazarlamacıların çoğu Google + ‘ya yoğun olarak güvenmediğinden, kapanmasının önemli bir etkisi olmayacaktır. Bununla birlikte, bu ihlal, daha genel olarak veri gizliliği ve güvenliği ile ilgili daha geniş bağlamda görülmelidir. Artık hem Google hem de Apple, kullanıcılarına verileri üzerinde daha fazla kontrol ve üçüncü tarafların erişebileceği sınırlama yeteneği sağlıyor.

Bu eğilim sadece devam etmeli. Ve bu olay büyük olasılıkla gizlilik tartışmasına daha fazla yakıt katacak ve eyaletler bu tür veri ihlallerine karşı harekete geçmeye çalıştıkça, yeni yerel gizlilik ve veri güvenliği yasalarını önlemek için kapsamlı federal düzenleme çağrısı hızlandıracak.

Google + ‘nın Google arama sonuçlarını kardeş sitemiz Arama Motoru Aracımızda nasıl etkilediğine bir bakın.

Postscript: Google, etkinliğin karakterizasyonuna “veri ihlali” olarak itiraz etti ve şu yorumu yaptı:

Her yıl, kullanıcılara gizlilik ve güvenlik hataları ve sorunları hakkında milyonlarca bildirim gönderiyoruz. Kullanıcı verileri etkilendiyse, yasal gerekliliklerimizin ötesine geçip, bildirim sağlayıp sağlamadığımızı belirlemede kullanıcılarımıza odaklanan birkaç ölçüt uygularız.

Gizlilik ve Veri Koruma Ofisi’miz bu konuyu gözden geçirmiş, ilgili veri türüne bakıp, kullanıcıları bilgilendirmek için doğru bir şekilde tanımlayıp tanımlamamıza, herhangi bir kötüye kullanım kanıtı olup olmadığına ve bir geliştiricinin veya kullanıcının yanıt olarak alabileceği herhangi bir eylemin olup olmadığını gözden geçirmiştir. . Bu eşiklerin hiçbiri burada karşılanmadı.

İnceleme, tüketicilerin beklentilerini karşılayan başarılı bir Google+ oluşturmanın ve sürdürmenin önemli zorluklarını vurguladı. Bu zorluklar ve Google artı’nın tüketici sürümünün çok düşük kullanımı göz önüne alındığında, Google plus’nın tüketici sürümünün gün batımına geçmeye karar verdik.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olunuz lütfen!, , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*