Home » Google » Google’ın Hedefi, Arama Sonuçlarında Hiç Bir Soruyu Cevapsız Bırakmamak
Google Arama Sonuçlarında Matematik cevapları Al

Google’ın Hedefi, Arama Sonuçlarında Hiç Bir Soruyu Cevapsız Bırakmamak

Google Arama Motorunda Tüm Arama Sonuçlarına Yanıt Vermek İstiyor

Gün geçtikçe Arama motorları çoğalıyor ve arama motorları arasında rekabet kızışırken, Google arama motoru bir numaralı olma popülerliğini sürdürmek istiyor. Google’ın yanı sıra en çok bilinen arama motorları Baaidu, Bing, Yahoo, MSN, Yandex ve Yaani, rekabeti iyiden iyiye kızıştırırken, Google, arama sonuçlarında hiç bir soruyu cevapsız bırakmamakta kararlı olmak istiyor. İşte ziyaretçiler tarafından fazla bilinmeyen Google’ın farklı bazı özellikleri… 

Google Arama Sonuçlarında Matematik cevapları Al

Google Arama Sonuçlarında Matematik cevapları Al

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Google’a Matematik Soruları

Google, birçok kez hesaplamalar ve dönüşümler için arama sonuçlarının tamamına yanıt göstermeyi hedefliyor. Google artık bazı sorgular için arama sonuçlarında hiçbir arama sonucu göstermeyebilir.

Google, “arama sorgusunu tamamen çözecek yanıtlar verebileceklerinden emin olduklarında sıfır arama sonuçları göstermeye karar vermiştir” denildi. Bu şu anda birçok zaman, hesaplamalar ve dönüşümler arama sonuçlarıyla sınırlıdır. Yani, matematik cevapları isteyen sorular, belirli yerlerde saat sorma ve matematik dönüşümlerinde hızlı yanıt vermek. Google her zaman tüm sonuçları göstermek için bir bağlantı sağlamak istiyor. Bu, Google’ın arama sonuçlarını göstermesine zamanla yarışıyor.

Google, ana arama sonuçlarını ne zaman gizler? Google, sorgu, zamana, hesaplamalara ve dönüşümle ilgili sorgulara özgü olduğunda yalnızca ana arama sonuçlarını gizler. Hatta bazı durumlarda, Google’ın bir arama yapanın arama sonuçlarını almak isteyebileceğini düşünmesi durumunda, Google arama sonuçlarını göstermeyi varsayılan olarak kabul eder.

Örneğin, Google arama motoru sonuçlarında “şuanda Tokyo’da saat kaç” sorusuna hızlı yanıt al:

Google arama motoru sonuçlarında "şuanda Tokyo'da saat kaç"

Google arama motoru sonuçlarında “şuanda Tokyo’da saat kaç” sorusuna cevap bul

 Google’a Anlık Yerel Saat Soruları Sor

Google, bazılarının “şuanda Tokyo’da saat kaç” için arama yapabileceğine ve dolayısıyla tüm arama sonuçlarını varsayılan olarak gösterebileceğine inanmaktadır. Bu sıfır sonuç türleri de dönüşümler için ortaya çıkar.

Ve Google Arama Sonuçları matematik için Hazır

Google’ın ifadesi. Google, bu özelliği bugün kullanıma sunma hakkında bu e-postayı aşağıdaki şekilde e-postayla bilgilendirdi:

“Her zaman olduğu gibi, arama ile hedefimiz, kullanıcıların en alakalı bilgileri hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmaktır. Bir kullanıcının bir hesaplama, birim dönüşümü veya yerel saat aradığı için son derece yüksek bir güvendiğimiz sorgularda, mobil cihazdaki yükleme süresini iyileştirmek için tek bir sonuç göstereceğiz. Şubat ayındaki ilk denememizden bu yana, kullanıcılara aradıklarını sunduğumuzdan emin olmak için reklamları kaldırmak ve bu deneyim için tetikleyici, kaliteyi geliştirmek amacıyla çalıştık ve daha fazla sonuç görmek için dokunma seçeneğimizi sunmaya devam edeceğiz”.

Google bunu Mart ayında test etti, ancak özelliği geri çekti. Google, bu yılın başlarında arama sonucunu Mart 2018 Tarihinde göstererek test etti. Testte çok sayıda mutsuz insan vardı, bu yüzden Google birkaç gün sonra durdu ve bu çabaları tekrar gözden geçireceklerini dile getirdi.

Arama motoru kullanıcıların hoşlanmadığı şey neydi? Bazı durumlarda, Google sıfır sonuç gösterdiğinde, bazı markaların kendi adlarına gelmemesine yol açar. Ayrıca, arkadaşlık sitelerinin sorgular için gelmesini de durdurdu. Bu arama denemesinin başarısız olduğu birçok yer vardı ve Google bunların çoğunu çözmeye çalıştı.

Ancak, “Pekin’de şuanda tarih” sorusuna yanıt aradığınızda, Google size sadece takvim tarihini bulmanıza yardım etmek değil:

Bu neden önemli? Zaman dönüşümleri yapan, matematik sorunlarına veya diğer dönüşüm formüllerine yardımcı olan internet siteleri için gerçekten kendinizi kötü bir şekilde hissedebilirsiniz. Google, sitenizi ek bir tıklama yapmadan cevaplar için göstermez. Ayrıca, yeni şirketinizi bir zaman, dönüşüm veya matematik problemi biçiminde adlandırmaya çalışırsanız, Google bu sorgu için arama sonuçlarını göstere bildiğinden daha iyi bir şekilde emin olursunuz. Aksi takdirde, Google’ın marka adınızı arayan kişiler için size herhangi bir trafik göndermesi biraz zaman alabilir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*