Home » Google » Google’ın 2019 Firebase İçin Google Analytics Planı Nedir?

Google’ın 2019 Firebase İçin Google Analytics Planı Nedir?

Google, 2019 Firebase İçin Google Analytics Geliştirme Stratejisini Açıkladı

Google 2019 yılı boyunca Google analytics for firebase geliştirme stratejisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Web siteniz için işletmelerin pazarlama bütçelerini nereye harcayacakları konusunda en iyi kararları vermeleri için, hem web hem de uygulama mülklerinde kullanıcı davranışını anlamaları çok önemlidir. Bir web sitesi genellikle ilk müşteri teması olmakla birlikte, birçok işletme için uygulamalar müşterilerin zamanlarını daha fazla harcadığı yerdir. Sonuç olarak web pazarlamacıları, uygulama analitiklerinden ziyaretçiler uygulamalarının hem içinde hem de dışında harekete geçebilecekleri iç-görülerini yakalamaları gerekir.

Google, 2019 Firebase İçin Google Analytics Geliştirme Stratejisini Açıkladı

Google, 2019 Firebase İçin Google Analytics Geliştirme Stratejisini Açıkladı

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

İnternet Sitesi Kurma Rehberi

Firebase Google Analytics dinamik kitleler

Google, Firebase için Google Analytics’teki dinamik kitleleri hedeflemek istiyor. Firebase için Google Analytics, Google’ın uygulama analitiği çözümünün, tarihsel olarak size kullanıcı etkinlikleri, masaüstü, tablet ve mobil cihaz boyutları etrafında düzenleme yeteneği geliştirdi. Bununla birlikte, bu kriterler ayrıntılı değildir veya kullanıcı davranışı zaman içinde değiştikçe dinamik değildir. Bu nedenle “Firebase for Google Analytics” uygulaması, web sitenizi ziyaret eden kitleleri daha kolay ve daha hassas bir şekilde tanımlamanıza yardımcı olacak birkaç önemli güncellemeyle, kitle oluşturucu deneyiminde geliştirmeler yaptı.

Dinamik kitle değerlendirmesi: Kitleler artık varsayılan olarak dinamiktir, yani Google Analytics For Firebase, ölçütlerini yerine getirdikleri anda kullanıcıları otomatik olarak içerecek ve otomatik olarak hariç tutacaktır. Bu, izleyicileri yerleştirirken, sürekli olarak yeniden değerlendirme zorluğu çekmeden “ayarlama yapma veya es geçme” seçenekleri sunar.

 

Google Analytics For Firebase Kitle Oluşturucu Geliştirmeye Devam Edecek

Web sitenizin kitleleri hariç tutma: İnternet sitenizin belli yaşta ziyaretçileri hariç tutma kriterleri ekleyerek e-ticaret siteleri için daha kesin bir şekilde tanımlanabilir. Örneğin, bir alışveriş sepetine bir öğe ekleyen kullanıcıların ve bu kullanıcıların da alışverişini yapanları hariç tutabilirsiniz.
Üyelik süresi: Kitleler artık “son 30 günde dönüşüm gerçekleştirmiş kullanıcılar” gibi bir üyelik zaman çerçevesi içerebilir. Bu yeni araçlar, kullanıcıları eskisinden daha güçlü, esnek ve işlem yapılabilir kılar. Böylece bilgilerinizin ilgili kullanıcıları ve uygulamanızdaki etkinliği yansıttığından emin olabilirsiniz. Google resmi blog’unda, “2019’da, Google Analytics for Firebase kitle oluşturucusu için geliştirmeye devam edeceğiz. açıklamasında bulundu.

 

Google Analytics For Firebase Nedir, Ne işe Yarar?

Web sitenizi daha etkili ziyaretçi/müşteri hareketleri takip bakımından, Firebase for Google Analytics nedir ve ne işe yarar? Kullanıcılar hakkındaki anlayışınızı geliştirdikten sonra, değişen kullanıcı ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş deneyimler sunabilirsiniz. Örneğin, itme bildirimleri veya Google Firebase’deki Uzaktan Yapılandırma veya Google Reklamlarındaki özelleştirilmiş reklamlar aracılığıyla yapma seçenekleri kullanabilirsiniz.

Bir e-ticaret uygulamanız olduğunu varsayalım. Bu gelişmiş kitle yeteneklerini kullanarak, uygulamanızı ilk kez ziyaret eden ve alışveriş sepetine bir öğe ekleyen, ancak bir satın alma işlemi yapmamış bir kullanıcı kitlesi oluşturabilir ve yalnızca 30 günlük bir pencereye dahil olanları dahil edebilirsiniz.

Sepetini terk eden ilk kez kullananlar için dinamik bir kitle oluşturun.

Geliştirilmiş Google Analytics for Firebase hesabınız sayesinde artık bu kitleye uygulamadaki deneyimleriyle ilgili özel mesajlaşma ile ulaşabilir ve bir uygulama içi promosyon, e-posta bildirimi veya kişiselleştirilmiş reklam aracılığıyla satın almalarını teşvik edebilirsiniz. Bu kullanıcılar uygulamaya döndüklerinde, bir satın alım yaptıklarında veya 30 günlük pencereyi aştıklarında, artık o izleyici kitlesinin ölçütlerini karşılamayacaklar ve artık ilgili olmayan pazarlama konusundaki deneyimlerini olumsuz yönde etkilenmeyecek.

Sonuç olarak;  Dinamik kitle oluşturma yeteneği ile kullanıcılarınızı daha iyi hassasiyetle anlayabilirsiniz. Hedef kitlenize daha iyi bir bakış açısı ve müşteri hareketlerine daha iyi bir bakış açısı getirir. Böylelikle Google Analytics for Firebase sayesinde pazarlama faaliyetlerinize güvenle yatırım yapabilir ve daha iyi sonuçlar görebilir, kullanıcıları mutlu eder ve uygulamanızı büyürsünüz.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

İnternet Sitesi Kurma Rehberi

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*