Home » Google » Google’dan Site Yöneticilerine Müjde: Zararlı BackLinkleri Hiç Kafanıza Takmayın!
zararlı backlink zararlı mıdır?

Google’dan Site Yöneticilerine Müjde: Zararlı BackLinkleri Hiç Kafanıza Takmayın!

Google: Kötü Amaçlı Backlink’ler için Endişelenmeyin, Onları Görmezden Geliyoruz

 

Google sıralamanızdaki rakipleriniz tarafından veya başka amaçlarla internet sitenize yapılan kötü amaçlı zararlı backlink, arama motoru sayfa sıralamanızı SEO bakımından olumsuz etkiler mi? Yıllardır web yöneticilerin kabusu haline gelmiş ve web yöneticilerini canından bezdiren Zararlı backlinkler için artık Google kesin çözümü buldu. Çoğunlukla arama motoru sayfa sıralamasında rakip sitelerin çelme takma amaçlı rakip sitelere kötü amaçlı (zararlı) backlink yaptıkları biliniyordu. Ancak, artık Google bu kötü amaçlı ve zararlı backlink olarak bilinen sorunu ortadan kaldırdığını açıkladı. İşte detaylar… 

Zararlı backlinkler için artık Google kesin çözümü buldu

Zararlı backlinkler için artık Google kesin çözümü buldu!

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

İnternet Sitesi Kurma Rehberi

şirketinde Webmaster Trendleri Analisti John Mueller’den kötü amaçlı zararlı veya spam bağlantılar için webmaster’lara nihayet müjdeli haber geldi. Google şirketinden John Mueller, internet sitesi sahiplerinin kötü niyetli geri bağlantıları içeren olumsuz SEO saldırıları amaçlı geri bağlantılar için endişelenmemesi gerektiğini söyledi.

Yukarıdaki Twit’te gördüğünüz gibi bir blogcu, Twitter üzerinden Google şirketinden Webmaster Trendleri Analisti John Mueller’e özetle şöyle soruyor; “Biraz yardım arıyorum. Web sitemizde Backlink bombardımanı oldu. Bir ay içinde 2.000 backlink iken 12000’den fazla backlik üzerine çıktı. Zararlı backlinkleri barındıran  domainleri reddetmeye çalıştım, ancak tamamına yetişmek zor. Bu öğleden sonra arama konsolu üzerinden Google geri bildirim uyarı gönderdi. En iyi eylem şekli nedir?” şeklinde çaresizliğini bildiriyor.

Makalelerinden biri virüslerle ilgili olmadıkça ve binlerce doğal bağlantı almadıkça, bu olumsuz SEO’da oldukça açık bir saldırı.

Birisinin sitenin itibarına zarar vermek, hatta bir Google cezasını tetiklemek amacıyla çok sayıda düşük kaliteli bağlantı oluşturması muhtemeldir.

Yani daha açık bir ifadeyle bu blog sahibi, zararlı backlik alan adlarını reddettiğini, ancak tüm yeni bağlantılara yetişemediklerini söylediğini görüyoruz. Peki böyle bir saldırıya (negatif backlink’lere) maruz kalan bir web yöneticisi ne yapmalı? 

Kötü Amaçlı Zararlı Backlink Sorunu Çözüldü

 

Evet! Google, kalitesiz backlink sorununu çözdü. Artık zararlı backlinkleri kaldırmak için uğraşmayın ve zamanınızı israf etmeyin. Google şirketinden Web Yöneticileri Trendleri Analisti John Mueller, Twitter mesajında “Onları görmezden gelirdim. Birisi zamanımızı sistemlerimizin görmezden gelmekte çok pratik yaptığı bir şeyle harcıyor.” diyor. Kısacası John Mueller, en iyi eylem yolu hiçbir şey yapmamak. tavsiyesinde bulunduğunu anlıyoruz.

 

 Onları görmezden gelirdim!

 

John Mueller’in “onları görmezden gelirdim” açıklaması ne anlama geliyor? Google, bu tür bağlantıları görmezden gelebilecek sistemlere sahiptir. Başka bir deyişle, birileri tüm bu (zararlı) bağlantıları yapmak için zaman harcıyor.

Bu yüzden, eğer başınıza gelirse, tüm kötü niyetli bağlantılarla savaşmaya çalışarak kendi zamanınızı boşa harcamayın.

Son zamanlarda Google, Mueller’in bahsettiği sistem türleri hakkında ayrıntılı bilgi veren 30 sayfalık bir beyaz sayfa yayınladı.

Sonuç olarak: Google: Kötü amaçlı backlinkler (dış bağlantılar) için telaş yok, panik yok, endişelenmeyin ve kaldırmak için zamanınızı boşa harcamayın – Çünkü, onları görmezden geliyoruz” diyor. Google, arama sıralamasını olumlu ya da olumsuz bir şekilde değiştirme girişimleri gibi, arama dizinini spam uygulamalardan koruma konusunda oldukça ustalaştı.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

İnternet Sitesi Kurma Rehberi

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*