Home » Google » Google’dan Google Reklam-verenlere 5 Öneri
Google Reklamlarında Optimizasyon Puanınızı Nasıl Artırırım?

Google’dan Google Reklam-verenlere 5 Öneri

Google Reklamlarında Optimizasyon Puanınızı Artırma Tavsiyeleri 

Makale Yazarı Peter Roesler

Google’dan optimizasyon puanınızı nasıl artıracağınızı başarmak için Google reklam önerileri hizmeti. Google, bütçeleri, anahtar kelime seçimini, reklam varyasyonlarını ve daha fazlasını geliştirmek için ipuçları içeren bölüm ekler.

Google Reklamlarında Optimizasyon Puanınızı Nasıl Artırırım?

Google Reklamlarında Optimizasyon Puanınızı Artırma Tavsiyeleri

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google Adwords İsmi Google Ads Olarak Değiştirildi

Daha düne kadar adı “Google Adwords” olan isim artık mazide kaldı. Artık Google, Google Adwords adını “Google Ads” olarak değiştirdi. Yani bugünden itibaren Google adwords ismi tarihe karıştığı için Google Adwords ismini unutuyor ve Google Ads olarak ifade edilecek. Google Ads’ın Türkçe karşılığı ise, “Google Reklamlar” şeklindedir.

 

Google Ads Reklam Önerileri Hakkında

Google Ads (Reklamları), dünyadaki en popüler dijital reklam platformlarından biridir. Küçük yerel işletmelerden ulusal bazda faaliyet gösteren şirketlere ve ulusal büyük şirketlerden uluslararası şirketlere kadar herkes tarafından kullanılır. Alan için rekabet eden çok fazla reklam olduğunda, Ücretli olduğu halde Google her sitenin reklam başvurusunu kabul etmez. Google, reklamları yayımlamak için başvurulan, sitelerin reklamlarını yayımlamak için seçicidir, her başvuruyu kabul etmez. Pazarlamacıların, reklamlarına seçilme şansını en iyi hale getirmek için yapabilecekleri önemli şeyler var. Google kısa süre önce, işletme sahiplerinin Google Ads platformunda daha iyi performans göstermelerine yardımcı olabilecek bazı yeni Google Ads yönergeler güncelleyerek yayımladı.

Artık Google, reklam optimizasyonu puanlama kıstası getirdi. Reklam-verenlerin reklamlarının ne kadar iyi ayarlandığını bilmelerine yardımcı olmak için Google, 0 ile 100 arasında değişen bir optimizasyon puanına sahiptir. 100 puan, reklam hesabının Arama kampanyaları için maksimum potansiyelde olduğu anlamına gelir. Optimizasyon puanı, reklam kampanyasının tarihsel performansına, benzetilmiş açık artırmalara ve Google’dan makine öğrenmeye dayanmaktadır.

Google’dan, reklam verenlerin optimizasyon puanlarını yükseltmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir kılavuz vardır. Bu kılavuz, reklam verene Google Reklamları konsolundaki reklam verenlere gösterilen Öneriler biçiminde gelir. Öneriler, optimizasyon puanlarını oluşturmak için kullanılan aynı verilere dayanmaktadır. Gerçek zamanlı verilere dayanarak üretilirler ve bazı reklam verenlerin henüz denemedikleri farklı taktikler önerir.

Google Reklam Yönetici Hesapları İçin Öneriler

Google Reklam yönetici hesapları için öneriler beş kategoride toplanmaktadır. “Reklamlar ve uzantılar” bölümünde, tıklama oranını iyileştirmek için Google Reklamların farklı özelliklerini kullanma konusunda fikirler olacaktır. Kullanıcılar, bir fiyat uzantısına, bir harekete geçirme ifadesine veya verinin reklam performansını artıracağını önerdiği reklamlardaki tıkla ve ara düğmesine reklam önerileri görebilir. Bu bölüm, yapısal veri parçacıkları veya otomatik olarak optimize edilmiş reklam rotasyonu gibi daha önce bilmedikleri özelliklerin reklam-verenlerini bilgilendirebilir.

Tavsiyelerin “Teklifler ve bütçeler” bölümünde, bir kampanyanın teklif stratejisini belirli bir hedefi gerçekleştirecek şekilde değiştirmek için fikirler vardır. Bu öneri, teklif vermek gibi basit taktiklerden veri odaklı analizlerle dönüşüm izlemeyi kullanmak gibi daha karmaşık prosedürlere kadar uzanır. Bu bölüm, platformdaki ilk kez reklam verenler için kullanışlı olabilir. İhale süreci yeni gelenler için göz korkutucu olabilir ve bu bölüm, ihale ihalelerinde nasıl kazanılacağını açıklamaya yardımcı olur.

“Anahtar kelimeler ve hedefleme” bölümü, hedeflenen dijital kampanyaların en önemli unsurları hakkında bilgi sağlar. İdeal müşterilerinin reklamlarını görmesini sağlamak için, reklamverenler, hedeflenmiş anahtar kelimeler ve kitle demografisi kombinasyonunu kullanmak zorundadır. Bu bölümdeki Tavsiyeler, reklam-verenin kampanyalarına ince ayar yapmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir reklamın maksimum potansiyeline ulaşmasını engelleyebilecek genel sorunları vurgulayan “Onarımlar” için bir Öneriler bölümü de bulunmaktadır.

Google Reklam-verenlere Önemli Tavsiyeler

Google’ın Reklamverenler için yararlı olabilecek bir diğer bölüm, Arama Ağı reklam kampanyalarının daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilecek potansiyel reklam varyasyonları sağlayan “Reklam önerileri” dir. Reklam verenler bu önerileri kabul edebilir veya dikkate almaz, ancak bazıları “otomatik başvuru” olarak işaretlenir. Herhangi bir işlem yapılmazsa, bu öneriler 14 gün sonra otomatik olarak başlayacaktır. Reklam verenlerin bu önerilere dikkat etmesi gerekir; Aksi halde, reklamları bilmeden değişecektir.

Çoğu insan bu kadar çok dijital bildirime sahip olsa da, hepsine dikkat etmek zor olabilir. Ancak, Google Reklamlarının dijital pazarlama stratejileri açısından önemi ile bu Önerileri düzenli aralıklarla kontrol etmek için çaba sarf etmeye değer. Uygun olduğunda, bu önerileri analiz etmek ve uygulamak bir reklam verenin optimizasyon puanını yükseltecektir. Ve en önemlisi, bir markanın, çevrim içi reklam verenlerden istedikleri sonucu elde etmek için ellerinden geleni yapmasını sağlar.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*