Home » Google » Google, Search console Eski Sürümü Tamamen Kaldıracak mı?
Google Eski Search Console Sürümü Ne Yapacak?

Google, Search console Eski Sürümü Tamamen Kaldıracak mı?

Google Eski Search Console Sürümü Ne Yapacak?

 

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

Google’ın Search Console eski versiyonu hakkında planı nedir? Google neden search console Beta sürümü sundu? Google search console eski ve yeni sürümü birlikte sunmaya devam edecek mi acaba? Google, Search console eski sürümü tamamen kaldıracak mı? İşte merak edilen ayrıntılı yanıtlar…

Google'ın Search Console eski versiyonu hakkında planı nedir

Google Search Console eski versiyonu kaldıracak mı?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google Webmaster Tools 

Google Webmaster Tools Sürümü

Web siteleri için neredeyse olmazsa olmaz webmaster araçlardan biri “Google Search Console” aracıdır. Zira ilk çıktığı zamanlarda en eski adı “webmaster Tools” olarak adlandırılan Google web yöneticisi araçları olarak hizmet veriyordu. Daha sonra “Google Search Console” olarak adı değiştirilirken, Google “webmaster Tools” sürümü tamamen yayından kaldırıldığına şahit olduk.  

 

Google Webmaster Tools Sürümü kaldırmadan önce adım adım Search Console sunmaya başladı ve Google Search Console sürümündan emin olduktan sonda webmaster tools sürümünü tamamen kaldırmış oldu. 

Google Search Console Eski Sürümü Kaldırmanın İşareti!

Google yapay zeka üzerinde çalışırken günümüzde aynı zamanda günümüz teknolojisinde artık internet kullanıcıları mobil arama hacmi, masaüstü arama oranını yakaladığına şahit oluyoruz. Ayrıca 2019’da artık mobil android cihazlar üzerinden sesli arama oranı hız kazanmaya başlarken Google şimdilerde web yöneticileri için Search Console Beta sürümü geliştirmeye başladı. Çünkü Google search console Beta sürümü geliştirirken webmasterlar için mobil web siteleri sağlık raporlarına oldukça önem verdiğini görüyoruz.   Google Search Console Beta sürümü ilk zamanlarda Search console eski sürümüne sadece alternatif bir seçenek gibi sunduğunu gördük. Peki, Google Search Console Beta sürümü yayınlarken, Google Search Console eski rürümü tamamen yayından kaldıracak mı? 

 

Google, Search Console Eski Sürümü Tamamen Kaldıracak mı?

 

Google Eski Search Console Sürümü Ne Yapacak?

Google Eski Search Console Sürümü Ne Yapacak?

 

Yukarıdaki (en üstte) ilk resme (orta bölüm) dikkatli bir şekilde baktığımızda Google “Search Analytics”  web sitesi ziyaretçi raporunu görüyoruz. Evvelki gün Google Search Console eski sürümünde Search Analytics” ziyaretçi raporunu görmek isterken Google, “bu rapor artık burada mevcut değil” açıklaması ile karşılaştım. Ayrıca ilk deneme yayını yapıldığında Google, yeni sürümü Search Console Beta ismi ile hizmet verdiğini hepimiz hatırlıyoruz ancak, şimdilerde ise, artık Google search console yeni sürümde “Beta” ibaresini de kaldırdığını görüyoruz. Peki bu neyin işareti? 

 

Bu çok açık bir şekilde görülüyor ki, google, search console beta sürümü tamamen hazır edene kadar ve web yöneticileri de alıştıra alıştıra yeni search console hazırladığını görüyoruz. Ayrıca Google, yeni search console sürümü özellikleri bakımından eski search console özelliklerinden oldukça daha zengin. Ve bir iki gün önce Google, search console eski sürümün mevcut olan bazı ( Search Analytics) özellikleri kaldırdığına göre, sizce bu neyin işareti.

Aklınızdan şöyle bir cevap geçtiğini duyar gibiyim: Google search console eski sürümün akıbeti (ilk sürüm olan) webmaster tools gibi olması uzak değil. Evet! Gerçekçi olmak gerekirse, bütün işaretler search console eski sürümün çok yakın bir zamanda kaldırılacağını gösteriyor. Bu nedenle eski alışkanlıkları terk etme konusunda zorluk yaşayanlara tavsiyem, artık yavaş yavaş eski search console versiyonu unutmaya başlayın ve yeni search console sürümüne alışmaya bakın! 

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*