Home » Google » Google Sayfa Sıralama Sonuçlarında Yapay Zeka’yı Nasıl Kullanılır?
Google Sayfa Sıralama Sonuçlarında Yapay Zeka'yı Nasıl Kullanılır

Google Sayfa Sıralama Sonuçlarında Yapay Zeka’yı Nasıl Kullanılır?

Google’da Daha İyi Sayfa Sıralama İçin Yapay Zeka Botları

Makale Yazarı David Amerland

Google yapay zeka (Artificial Intelligence/AI) arama sayfa sıralama sonuçlarında daha iyi seviyeler için nasıl kullanılır? İnternet sitenizin Google arama sonuçları, pazarlama ve markanızdaki Google değişikliklerden yararlanmasına yardımcı olun.

 

Google Sayfa Sıralama Sonuçlarında Yapay Zeka'yı Nasıl Kullanılır

Google Sayfa Sıralama Sonuçlarında Yapay Zeka’yı Nasıl Kullanılır

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Google, Grow With Google İle Öğrencilere Ve Yeni Mezunlara Çevrimiçi Kurs

Hepimiz dünyanın mükemmel olmadığını biliyoruz, ancak arama motoru makinesi öğrenmesi, en azından çevrimiçi reklamcılık ve arama ile ilgili olarak bunu düzeltmenin yollarını bulmayı vaat ediyor. Muhtemelen Google’ın duyarlı arama reklamlarında yapay zeka girişimini açıklamasından daha iyi bir gelecek yaratacak yapay zeka örneği yoktur.

 

Google Yapay Zeka Sizin İnternet Sitesi İçin Çalışsın

Google, Adobe ve Saleforce gibi teknoloji şirketlerinin öncülüğünü yaptığı yeni makine öğrenme algoritmalarının öncüsü. Elinden alabilecekleri büyük veri tabanları tarafından sağlanan nüanslı bilgileri daha iyi anlamak ve müşteri ağrı noktalarını ve müşteri niyetini daha iyi anlamak için yapay zekayı kullanın. Ardından, işletmeler, pazarlamacılar ve müşterileri arasında daha iyi bir bağlantı oluşturmak için bu gelişmiş bilgiden yararlanın.

Alakanın en belirgin anahtarı: Veri, müşteri motivasyonu, müşteri niyeti ve yapay zeka, en uygun oldukları yerde ve noktalarda yakınlaşamadıklarında, yani bir kişi yerel bir tesisatçı aradığında, bir işletme sahibi bir reklam tasarlamak veya Bir pazarlamacı, en çok ihtiyaç duyduğu anda en alakalı kişiye bir ürün veya hizmet sunmakla ilgilenir.

Geçmişteki bu yakınsama, pazarlama hedefleri olarak adlandırılan hedef kitlenin brüt genellemelerinin ayrıntılı bir şekilde oluşturulmasını gerektiren bir hit ve özensiz ilişkiydi. Daha sonra, sonuç üretmek için olabildiğince geniş olması gereken ulaşma ve reklamcılıkta avlama yaklaşımı kullandı. Artık o geçmişte yaşamıyoruz. Google’ın yeni akıllı algoritmaları, mevcut reklamları iyileştirmek için özel önerilerde bulunur. Ayrıca bir reklam, alıcının hizmetlerini veya ürünlerini hedef kitlenin arama sorguları, ihtiyaçları ve amacı ile daha iyi eşleştiren sıfırdan arama reklamları oluşturabilirler.

Google’ın AI (Artificial  Intelligence), yani yapay zeka ile ilgili tüm bilgileri nüanslı arayıcı gereksinimlerini ve arama amacını temel alarak neyin, ne zaman ve nasıl gösterileceğini belirler. Her zaman bilgi, Google Reklamları ve Google Benim İşletmem (varsa) kullanan işletmenin web sitesinden gelir. Uygunluk, dönüşüm oranlarının insan tarafından oluşturulan reklamlara kıyasla yüzde 18’e kadar artması çok daha iyi.

 

Geçmişe Göre Google Temel Arama Algoritması Değişiyor

Google şirketi, gelirinin büyük bölümü Adwords reklamlarından kazanırken, web üzerinden gezinmek için kullanan dünya çapındaki milyonlarca kullanıcı için değerli kılan arama teknolojisidir. Google yapay zekanın dizine alınmış içeriği nasıl alabildiğini ve bir arama sorgusu ile tam olarak eşleşecek şekilde sunabileceğini gösterdiğinde, tüm arama motoru optimizasyonu değişiklikleri kavramı.

Geçmişte, bir web sitesini bir arama motoruna hitap edecek şekilde optimize etmek önemliydi. Şimdi odak nokta, bir işletmenin ne yaptığını, ürün veya hizmetlerini nasıl elde edeceğinizi doğru ve net bir şekilde açıklayan içerik oluşturmaktır.

Aramada rakip web sitelerinin altını çizme baskısı altında birçok işletme neyin yeni, hileli veya farklı olduğuna odaklanır ve neyle ilgili olduklarının özünü açık bir şekilde açıklamayı unutur. Google’ın yapay zeka kullanımı, doğal dil işlemede iyileşmelere yol açarken, tutarlılıktan yoksun bir web sitesi için endeksleme sorunları yaratabilecek başka teknik sorunlar da var.

 

Web Sitenizin İçerikleri Arama Motoru Dostu Yapın

Harekete geçmeden önce biraz stratejik düşünme yapmak için zaman ayırın ve gerçekten aramada doğal, rekabetçi bir avantajın tadını çıkarabilirsiniz. Burada akılda tutulması gereken beş adım:

• Berraklık. Net mesajlaşmaya odaklanın. İnternet sitesinde “uygun fiyatlı plazma TV sattığını” ilan eden bir otomobil bayisi, arama yoluyla kitlelerine ulaşma konusunda mümkün olan her sayımda başarısız oluyor.

• Ayrıntılar: Bir tuğla ve harç işletmesinin açılış saatleri, incelemeler, oraya nasıl gidileceği ve telefon numarası da dahil olmak üzere iletişim bilgileri yalnızca müşteriler için iyi değildir, aynı zamanda bir sitenin aramada sıralanıp sıralanmayacağını da belirleyici etki sağlayabilir.

• Sayfa İçerikler: Yazılarınızda sayfa içerikleri oluştururken ticari bir reklam mantığı gibi değil, web kullanınısının ihtiyaçlarını yansıtan içerik oluşturun.

• Kırıntı izi: Noktaları birleştir. İş web sitesinde ne söylendiğini ve nasıl söylendiğini kontrol edin; işletmenin temsil edildiği sosyal medya platformlarında ve Google Benim İşletmem Listesinde, listelenenleri yansıtıp eşleştirin.

• Web Sitesi Düzeni: İşletme web sitesine ne koyduğunuza göre karar verin. Kendinden ne beklediğini kendine sor. Bu daha anlamlı ve etkili bir yapı oluşturur.

SEO bilgisine duyulan ihtiyaç her zamankinden daha gerçektir ve aramadaki değişikliklerden yararlanmak için fırsatlar sadece artmaktadır.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*