En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Chrome Güncelleme » Google Müşteri Verileri Toplama Konusunda Farklı Düzenlemeye Hazırlanıyor

Google Müşteri Verileri Toplama Konusunda Farklı Düzenlemeye Hazırlanıyor

Google İnternet Kullanıcıların Kişisel Verileri İçin Ciddi Önlemler Alacak

Google İnternet Kullanıcıların Kişisel Verileri İçin Ciddi Önlemler Alacak

Google İnternet Kullanıcıların Kişisel Verileri İçin Ciddi Önlemler Alacak

Teknoloji devi google müşteri kişisel verileri… Geçtiğimiz günlerde müşteri bilgileri koruma konusunda Facebook zafiyeti, Google yönetiminin de kullanıcı müşterilerin kişisel verileri koruma önlemleri konusunda tedirgin ediyor. İnternet kullanıcı bilgileri koruyamama konusundaki zafiyetlerin ön görülemez getireceği maliyet nedeniyle internet üzerinden faaliyet gösteren şirketleri ciddi önlemeler almaya zorluyor. Özellikle Google gmail ve benzeri ücretsiz e-posta hizmet sağlayıcıları kullanıcı müşteri verileri çok ciddi önlemler almaya hazırlanıyor. Google kullanıcı bilgileri koruma konusunda ciddi tedbirler alacağı bildirildi. Cevabı merak edilen soru; Google ne tür tedbirler alacak? İşte detaylar…

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

 

Hatırlanacağı gibi geride bıraktığımız haftalarda sosyal medya devi Facebook partneri Cambridge Analytica skandalı, yaklaşık 87 milyon internet kullanıcı verileri suistimal etmesi nedeniyle facebook’a sadece halka açık borsada milyarlarca dolar kayba neden olmuştu. Zira Amerikan devletinin mahkemelerdeki manevi tazminat davaları da cabası… Zira Google şirketinden yapılan açıklamaya göre, internet kullanıcı müşterilerin kişisel verileri koruma güvenlik tedbirleri çok ciddi önlemler almaya başlayacak. Google şirketi, facebook skandalından sonra internet kullanıcı bilgileri koruma konusunda ciddi tedbirler almaya başladı. Arama motoru devi Google şirketi, internet kullanıcı bilgileri koruma adına prosedürleri yenileme konusunda çok ciddi tedbirler almaya karar verdi. 

 

Arama Motoru Devi Google Veri Toplama Prosedürü Nasıl Değiştirecek?

Google veri toplama sistemi değiştirmek için nasıl önlem alacak? Facebook’un internet ziyaretçilerin verileri kullanma skandalı nedeniyle borsada milyarlarca dolar kayıp yaşaması sonucu tüm internet devleri maddi olarak ürkütmüştür. Ayrıca facebook’un bu skandal nedeniyle internet kullanıcıların bireysel olarak mahkemeler karşısında da çok ciddi maddi kayıplar yaşayacağı şimdiden baş göstermeye başladı. Bugüne kadar internet kullanıcıların profil verileri izinli ve izinsiz reklam devşirmek için kullandığı biliniyordu. Google gmail kullanıcıların hesabı veri toplama sistemi üzerinden internet kullanıcıların google adsense reklamları gösterdiği biliniyor. Böylece Google da benzer nitelikte kabusu yaşamamak için sistem değişikliliğine giderek tedbir almaya itmiştir.  Zira sadece google arama motoru değil, Bing, MSN, Yahoo Yandex gibi diğer arama motorları, video paylaşım siteleri youtube, Dealymotion ve twitter da internet ziyaretçi verileri topladığı bilinmektedir. İnternet devleri, hakkında bireysel ve kurumsal hukuk ve ceza davaları başlamadan önce tedbirler almaya hazırlanıyor. Google, internet ziyaretçilerin verileri kullanımı ile ilgili ek butonlar ile verilerin kullanımı izni içeren açıklayıcı bir şekilde ziyaretçi onayı arayacak.  

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*