Home » Google » Google İle Büyümek ( Grow With Google ) Nedir?
Google İle Büyümek Nedir?

Google İle Büyümek ( Grow With Google ) Nedir?

Google’ın Yeni Bir Hizmeti, Google İle Büyümek

Geçtiğimiz yıl (20 Eylül 2017) Google, hizmetlerine yeni bir hizmet daha hayata geçirdi. Google resmi blogundan yapılan açıklamaya göre bu hizmetin adı, “Google İle Büyümek” olarak açıklandı, Google ile büyümek, yakınınızdaki bir kütüphaneye geliyor. İşte ayrıntılar…

Google İle Büyümek Nedir?

Google İle Büyümek ( Grow With Google ) Nedir?

 

 

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

“Grow WithGoogle” ( Google İle Büyümek ), 20 Eylül 2017 Tarihinde kuruldu ancak bu hizmetin hazırlanma aşaması yaklaşık bir yıl sürdüğü için fiili olarak hizmet vermesi yeni başladı. Google İle Büyümek, büyük şehirler ya da küçük kasabalar dahil olmak üzere kütüphaneler ve bu toplulukların merkezinde hizmet veriyor.

 

Google İle Büyümek ( Grow With Google ) Nedir?

 

Kütüphanelerin ülke çapında değerli çalışmalarını desteklemek için Grow With Google, şimdilik Amerikan Kütüphane Derneği, Kütüphanelere Hazır Kod web sitesini başlatıyor. kütüphaneler için gençlere kodlama ve hesaplama düşüncesini öğreten çevrimiçi bir kaynak olarak çok kısa süre önce hizmet vermeye başladı. Bu işbirliğini geçtiğimiz Haziran ayından beri başlattığı için ABD’deki otuz kütüphane programlarını pilot gölge olarak işe koyuldu ve “kütüphaneler için, en iyi uygulamalara katkıda bulundu. Google resmi blog’undan yapılan açıklamaya göre, artık ABD genelinde 120.000 kütüphane toplulukları için en uygun programları seçmeye hazır olduğu açıklandı.

Kütüphaneler uzun süredir ABD’nın öğrenme için bir araya geldiği yer olmuştur. Şimdi her zamankinden daha fazla, insanlar kütüphaneleri profesyonel gelişim için kaynak olarak kullanıyorlar. Kütüphaneler hızlanıyor: Halk kütüphanelerinin% 73’ü özgür iş yapıyor ve topluluklarında görüşme desteği mevcuttur.

Google’dan yapılan açıklamaya göre: Ocak ayından itibaren, dünyanın her yerindeki herkes için ekonomik fırsatların var olduğundan emin olmak için teknolojiyi kullanarak, Amerika’daki kütüphanelerle el ele verip hizmetleri sunduğu açıklandı. İş arayanlar ve küçük işletmeler için Google kişisel atölyeleri, kütüphane personeli eğitimleri ve 50 eyaletteki kütüphanelere sürekli destek ile Grow With Google ile hizmet veriyor.

Ayrıca, Google açıklamasına göre Amerikan Kütüphanecileri Derneği’ne 1 milyon dolarlık bir sponsorluk desteği ile beraber, yerel kütüphanelerin kendi dijital becerilerini eğitimlerine katmak için kullanabilecekleri bir mikro fon havuzu oluşturuyor. İlk 250 kütüphane grubu, Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası sırasında kodlama etkinliklerini desteklemek için fon alacağı açıklandı.

Google İle Büyümek ( Grow With Google ) Türkiye’de Hizmet Verecek Mi?

Buna dair henüz Google’dan resmi bir açıklama yok ancak, Grow With Google, şimdilik pilot bölge alarak ABD’de başlamış olsa da, orta veya uzun vadede Türkiye dahil olmak üzere Global ölçekte ekonomik fırsatlar sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki kütüphanelerle ortaklık yapma eğilimi beklenmektedir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*