Home » Google » Google Chrome Tarayıcı Arama Butonu Değişti
Resimde Google Chrome Tarayıcı Yeni Arama Butonu

Google Chrome Tarayıcı Arama Butonu Değişti

Google, Chrome Tarayıcısının Yeni Arama Butonu Test Etmişti

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama, Google Chrome tarayıcısının arama çubuğu Ağustos ayı öncesi farklıydı. Google resmi olarak, yapışkan başlıklı, yuvarlak arama çubuğuna sahip yeni arama çubuğunu kullanıma sunduğunu görüyoruz.

Google, Chrome Tarayıcısının Arama Butonu Değişti

Google, Chrome Tarayıcısının Eski Arama Butonu

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Aylar süren testlerden sonra Google, chrome internet tarayıcısı arama sonuçları sayfası için yeni arama çubuğunu kullanıma sunmaya başlamıştır. Google, chrome arama sonuçlarında gezinirken sayfanın sağ üst tarafına yapışan yuvarlak (içinde önlem işareti bulunan) bir arama çubuğuna sahip yeni bir arama sonuçları sayfası görünümü yayınladı. Google, bu yeni tasarımı Ağustos ayında test etme çalışmaları yaptığını öğrenmiştik ve şimdi ise artık tüm test aşamaları tamamladı ve şimdi yukarıdaki resmin sol üst kısmında yuvarlak içinde önlem işareti şeklinde yeni görünümü sunmaya başladı artık.

Google, Chrome Tarayıcısının Yeni Arama Butonu Nasıldı?

 

Resimde Google Chrome Tarayıcı Yeni Arama Butonu

Resimde Google Chrome Tarayıcı Yeni Arama Butonu Görüyorsunuz

Eski arama çubuğu başlığındaki ana fark, daha fazla arama sonucunu görmek için aşağı kaydırırken, yeni olanın artık arama sonuçları sayfanın başına yapışacak şekildedir. Eski tasarım bunu yapmadı, arama çubuğuna erişmek için sayfanın en üstüne gitmek zorunda kaldınız.

Diğer bir fark ise Google chrome arama görünümünde, 3 nokta üst üste değil, artık yuvarlak olarak karşımıza çıkıyor. Sadece masaüstü bilgisayarlarda bu değişik var. Yani yeni tasarım, yalnızca masaüstü arama sonuçlarında kullanıma sunuldu, mobil arama sonuçlarında ise, hala eski tasarım sunumu devam ettiğini görebilirsiniz.

Bu değişiklik neyi getirmiş oldu? Yeni tasarım farklı hissediyor ve eski arama sonuçları tasarımında bir güncelleme vardı. Google’ın yaptığı herhangi bir değişiklik, özel ve sadık araştırmacılar tarafından çok sayıda şikayete yol açardı. Böylece yeni tasarım hakkında sizi şaşırtan bazı değişiklikler olabilir. Ayrıca, arama sonuçlarında gezinirken arama çubuğunun sayfanın üst sağ kısmında daha erişilebilir olması nedeniyle, daha fazla arama yapılmasına da yol açabilir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*