En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Chrome Güncelleme » Google Chrome 66 İnternet Tarayıcısında Müthiş Yenilik

Google Chrome 66 İnternet Tarayıcısında Müthiş Yenilik

Chrome 66 Otomatik Video Oynatma Sesi Kesecek

Chrome 66 Otomatik Video Oynatma Sesi Kesecek

Chrome 66 Otomatik Video Oynatma Sesi Kesecek

Google chrome 66 internet tarayıcısı. Geçtiğimiz ay, Chrome 65 son güncelleme versiyonu internet kullanıcıları ile buluşmuştu. Chrome 66 yeni versiyonu 17 nisan’da, internet kullanıcıları çileden çıkaran otomatik video oynatıcıların sesine keserek, büyük bir rahatlama sağlamış oldu. Muhakkak sizde çok sık rastlamışsınızdır, bazı internet sayfaları ziyaret ettiğimizde beklenmedik bir anda ve konunuzla alakasız yüksek bir ses ile yayınlanan videoların gürültü kirliliği ortadan kaldırmış oldu. Ayrıca Google chrome 66, üçüncü taraf kaynaklı yazılımların neden olduğu tarayıcı çökmeleri de büyük ölçüde azaltma arzusunda. 

Kaliteli Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain Transferi Nasıl Yapılır?

İnternet ortamında bazı internet siteleri ziyaret ettiğinizde, pop-up gibi internet ziyaretçileri çokça rahatsız eden ve beklenmedik bir anda kaşımıza çıkan otomatik video oynatıcı ses kirliliğine neden oluyordu. Google’dan yapılan açıklamaya göre chrome 66, 17 Nisan’da yapılan güncelleme versiyonu ile otomatik video oynatan videoların sesini keserek bu soruna çözüm üretmiş oldu. Chrome 66 versiyonu sayesinde internet ziyaretçilerin ziyaret ettiği bazı internet sitelerinde otomatik video oynatılsa bile, video sesi duyulmayacak. 

Hangi koşullarda Chrome 66 Sesli Otomatik Video Oynatıcısına İzin Verecek?

Halihazırda masaüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve mobil uygulama beta sürümü, Chrome 66  sesi bulunmayan, yani sesi kapalı olan yahut, önceleri tıkladığımız videoların otomatik olarak yayınlanmasına vize verecek. Böylece siz ziyaret ettiğiniz sayfadaki ilgili videoya tıklamadığınız sürece video sesi duymamış olacaksınız. Aynı zamanda Google Chrome 66 tarayıcısı harika bir yapay zeka ile internet ziyaretçilerin daha evvelki davranışları da dikkate alarak değerlendirme yapacak. Örnek verecek olursak; internet ziyaretçisinin daha evvel ziyaret ettiği sayfadaki videoya ilgi gösterdiyse şayet, masaüstü bilgisayarlarda video otomatik olarak sesli oynatmasına vize verecek. Mobil uygulamalarda ise, eğer ziyaretçi ilgili videoyu mobil ana ekrana eklediyse şayet, video oynatma sayfası ziyaret edildiğinde, Chrome 66 tarayıcı uygulama ilgili videonun seli olarak oynatılmasına izin verecek.          

Kaliteli Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain Transferi Nasıl Yapılır?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*