Home » Google » Google Benim İşletmem’in Yeni Sürümünde Neler Var?
Google Benim İşletmem Uygulamasının Son Sürümü Yayınladı

Google Benim İşletmem’in Yeni Sürümünde Neler Var?

Google Benim İşletmem Uygulamasının Son Sürümü Yayınladı

Makale Yazarı: Greg Sterling

Google, geliştirilmiş Google Benim İşletmem uygulamasının en son sürümü aktif hale getirdi. Artık bir yerel giriş yönetim aracından daha fazlası Google Benim İşletmem, müşteri ilişkileri yönetimi ve etkileşim platformu haline geliyor. Katılımcı Yazar Greg Sterling, Google’ın Google Benim İşletmem iş platformun son sürümün yeni özellikleri açıklıyor. İşte detaylar…

 

Google Benim İşletmem Uygulamasının Son Sürümü Yayınladı

Google Benim İşletmem Uygulamasının Son Sürümü Yayınladı

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google, işletme sahipleri için Google Benim İşletmem uygulamasının yeni bir sürümünü kullanıma sunuyor. Güncellenmiş uygulama, gelişmiş müşteri görünürlüğü ve hatta daha fazla iyileştirmeye işaret eden bir dizi yeni özellik sunar. Güncelleme, “Google My Business” (Google Benim İşletmem) Mühendislik Müdürü Curtis Galloway’e göre, kullanıcıların yerel işletme geri bildirimleri ve kullanıcıların uygulamanın önceki sürümüyle nasıl etkileşimde bulunduğunun gözlemlenmesiyle gerçekleştirildi.

 

Google Nezdinde Google Benim İşletmem Platformunda Neler Ver?

• Google Benim İşletmem, gelişmiş bir iş profili düzenleyicisi olarak ortaya çıktı.

• İş profiline ve müşteri bilgilerine hızlı erişim sağlayan yeni bir alt gezinme çubuğu.

• Yeni Mesaj düğmesi fotoğrafların yüklenmesine, Google Mesajlarının oluşturulmasına izin verir.

• Müşteriler sekmesi müşteri bilgilerini gösterir ve etkileşim yeteneği sağlar. Bu yorumlar, mesajlar ve takipçileri içerir (Google Haritalar’da yerel işletmeleri kısa süre önce kullanıma sunulmuştur).

• İzleme sekmesi, kullanıcıların profillerini göstermeyi seçtikleri takdirde takip eden işletmeyi gösterir.

• Bir Mesajlar sekmesi, Haritalar ve Arama’dan müşteri mesajlarını gösterir. Yerel işletmeler, uygulama içinden gelen iletilere yanıt verebilir. Mesajlaşma şu anda dünya çapında birçok ülkeye yayılıyor.

Artı gerçek zamanlı bildirimler: Google Benim İşletmem uygulaması kullanıcıları ayrıca yorumlar, mesajlar ve takipçiler hakkında gerçek zamanlı bildirimler alacaklar. Ayrıca Google, Google Benim İşletmem analizlerini daha ayrıntılı bir şekilde genişletilebilecek daha belirgin, basitleştirilmiş bir görünümde kullanıma sunmaktadır.

Google, Haritalar ve Arama iş profillerinde yerel işletme bilgilerini aramaya karar verdiğini ekledi. Bu, sektördeki birçok kişinin kullandığı terim olsa da, Google artık resmi olarak listelerin aksine, resmi olarak kabul ediyor.

Google Benim İşletmem Nereye ilerliyor?

Google, yerel içerik ve araçlarını yerel tüketiciler ve işletmeler için bir tür “etkileşim platformu” olarak görüyor. Ve Google Benim İşletmem güncellemesi, daha etkileşimli yeteneklerle bu fikri daha da güçlendiriyor.

Curtis Galloway ile yaptığım görüşmede, Google’ın yorum yapamayacağı bir dizi özellik önerisinde bulundum. Ancak, GMB’nin küçük işletmeler için bir tür “lite CRM” aracı olma yolunda ilerlediği oldukça açık.

Google’ın işletme sahiplerinin kitlesinin bir parçasıyla özel teklifler veya ödüller ile iletişim kurmasını ve bir tür sadakat platformu oluşturmasını sağlayabileceği bir özellik hayal edebiliyor. Şu anda tüm Yayınlar herkese açıktır, ancak Google seçili grup müşterisini veya takipçi iletişimini etkinleştirebilir. Buna göre, bir işletme sahibinin, takipçileri oluşturmak ve daha sonra bu takipçilerle özellikle iletişim kurmak için bir teşvik sunmak üzere Mesajları kullanarak hayal edebiliyorum.

Yine, bu benim spekülasyonum ve Google gelecekteki herhangi bir özellik veya yetenek hakkında yorum yapmayı reddetti. Ayrıca Google, kullanıcılar için Soru ve Cevap bildirimlerinin ve yanıtlama yeteneklerinin kısa sürede Google Benim İşletmem uygulamasına geleceğini de hayal ediyorum.

Pazarlamacılar için önemli olan. Google Benim İşletmem, temel iş bilgilerinin itibar izleme ve çeşitli müşteri etkileşim biçimlerine olanak tanıyan bir “etkileşim platformu” na yüklenmesi için bir yerden evrimleşmiştir. Google Haritalar ve arama, son birkaç yılda onlarca yeni özellik ve deney gördükçe, Google Benim İşletmem paralel olarak gelişmektedir.

Hala doğrulanmamış iş profillerinin önemli bir yüzdesi Google Benim İşletmem uygulamasında kayıtlı çok konumlu markalar var. Pazarlamacılar, Google’ın önde gelen itibar ve değerlendirme platformu haline gelmesinden dolayı, hak talep etmeli ve GMB ile etkin bir şekilde etkileşimde bulunmalıdır. Google “Soru Cevap Oturumu Başlatma” platformu artık bir zorunlu izleme özelliğidir ve Google Yayınlar, işletmeler için büyük ölçüde düşük bütçeli ücretsiz bir araçtır.

Google’ın Google Benim İşletmem uygulamasının son güncelleme için hazırladığı tanıtım videosu aşağıda görüyorsunuz.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*