Home » Google » Google Benim İşletmem Hakkında
Google Benim İşletmem Faydaları Nelerdir?

Google Benim İşletmem Hakkında

Web Sitenizi “Google Benim İşletmem” İle Yerel SEO’ya Katkısı Olur mu?

Makale Yazarı: Jayson DeMers

İnternet kullanıcıların büyük ekseriyeti Google’ı sadece bir arama motoru olarak tanır. Oysaki Google, arama motoru da dahil olmak üzere internet kullanıcıları için sayısız faydalı ürün ve hizmetleri sunar. Bu hizmetlerden bir de “Google Benim İşletmem” olarak işletmelere ve işletme internet sitelerine önemli hizmetler sunuyor.

Web Sitenizi "Google Benim İşletmem" İle Yerel SEO'ya Katkısı

Web Sitenizi “Google Benim İşletmem” İle Yerel SEO’ya Katkısı Olur mu?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google Benim İşletmem ile herkesi mutlu etmek istiyor. Herkes mutlu olduğunda en karlı olandır. Kullanıcılar aradıkları şeyi aldıklarında, arama motorunu kullanmaya daha eğilimlidirler, bu da reklamlarını daha değerli kılar. İşletmeler arama motorunda daha fazla görünürlük elde ettiğinde, daha fazla kullanmaya eğilimlidirler.

Buna göre Google, işletmelerin görünürlüğünü artırmak için kullanabilecekleri yeni araçları ve özellikleri sürekli olarak tanıtmaktadır. Bunlardan biri olan Google Benim İşletmem, yerel şirketlere daha önce hiç olmadığı kadar daha fazla görünürlük ve arama motoru doğruluğu elde etmelerine yardımcı olmayı vaat ediyor, ancak bu çabaya değer mi?

Google Benim İşletmem Faydaları

Google Benim İşletmem Faydaları

Google Benim İşletmem Hizmetinden Nasıl Yararlanırım?

Google Benim İşletmem, işletme sahiplerinin web sitelerini “Arama Motoru Sayfa Sonuçlar”(SERP), incelemeler ve anlık içerik dahil olmak üzere, Google’ın tüm ürün ve platformlarında nasıl görüntülendiğini ele almalarını sağlayan bir arayüzdür.

Uygulamayı mobil cihazınızdan Google Play’de veya App Store’da bulabilir veya masaüstü bilgisayarınız ile kaydolabilirsiniz. Buradan, bir avuç ayrıntıyı onaylayacak ve gönderiler, rezervasyonlar ve analizler dahil olmak üzere çeşitli özelliklere erişebileceksiniz.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google Benim İşletmem Faydaları Nelerdir?

Google Benim İşletmem’in sunduğu avantajlara ve özelliklere bireysel olarak göz atalım

1. Bilgi tutarlılığı: İşinizi online olarak yanlış temsil ettiğini gördünüz mü? Google Benim İşletmem’deki girişinizi güncellemek, işletmenizin Google’daki bilgilerinin doğruluğunu ve uzantılarını kullanarak, verilerini almak için Google’a dayanan üçüncü taraf uygulamaları veya hizmetlerini pratik olarak garanti edecektir. Google benim işletmem’e işletmenizin adını, adresini, telefon numarasını ve açık çalışma saatleri gibi belirli ayrıntıları güncelleme şansına sahip olacaksınız. Hatta işinizle ilgili genel soruları ve cevapları yazma fırsatınız olacak ve bunları Google Haritalar’da görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu bilgi tutarlılığı, müşterilerin doğru zamanda sizinle iletişim kurmasını ve işinizin ne olduğuna dair doğru fikir edinmesini sağlamak için paha biçilmez bir hizmettir.

2. Web boyunca görünürlük: Google Benim İşletmem’i kullanmak, işletmenizin görünürlüğünü de artırır. Birçok üçüncü taraf site, bilgileri için Google’a güvenir. Bu nedenle, iş profilinizi tamamladığınızda, bunlara yer verme şansınız artacaktır. Google, işletmenizi kategorilere ayırmak için daha fazla bilgiye sahip olacaktır. Bu nedenle, alakalı yerel aramalarda görünmeniz daha olasıdır.

3. Daha iyi ilk izlenimler: Google Benim İşletmem’in en iyi avantajlarından biri, en iyi ürün ve hizmetlerinizi gösterebilecek veya yalnızca mağazanızı gösterebilecek fotoğraf veya video yükleme yeteneğidir. Ne seçerseniz seçin, müşterilerinizin firmanız ilk kez karşılaştıklarında gördükleri resimler üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz ve bu da daha güçlü ilk izlenimlere yol açar.

4. İçyüzünü Anlama: Google ayrıca, müşterilerin “girişler” i kullanan işletmeleri veya müşterilerin girişlerini nasıl ve ne zaman bulduğunu gösteren analitik verileri de sunar. Bu verilerle, müşterilerin sizi nerede gördüklerini ve sizi görmediklerini anlayabilirsiniz. Bu bilgilerle, Şirketinizin görünürlüğü iyileştirmek veya belirli bir hedef kitleye hitap etmek için kampanyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

5. Google Benim İşletmem hesabınızda geçici süreli kampanya Seçenekleri: Bir başka önemli şey de, internet ziyaretçilerin Google Benim İşletmem” hesabında kayıtlı internet sitenizi veya firmanızı değerlendirirken görecekleri yayınları ve içerik parçalarını kesip çıkarma yeteneğidir. Bunlar hemen hemen her şey olabilir. Örneğin, daha fazla satış sağlayan sınırlı süreli kampanya “teklifler”, promosyonlar olabilir veya müşterilerinize değer katan makaleler yayınlayabilirsiniz. Satışlarınızı veya itibarınızı geliştirmek için istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ücretsiz bir reklam fırsatı olarak düşünebilirsiniz.

6. Google Benim İşletmem hesabınızda Rezervasyon: Satıştan bahsetmişken eğer işletmeniz konaklama türü bir faaliyet alanı ise, Google Benim İşletmem hesabınızda, müşterileriniz rezervasyon yapabilecek. Google Benim İşletmem (Google My Business) hesabınızda size çevrimiçi rezervasyon kabul etme fırsatını bile verecektir. Bu, hiçbir zaman SERP’den ayrılmadan randevu planlayabildikleri için evcil hayvan bakımı veya saç kesimi gibi hizmetleri arayan müşteriler için son derece uygundur.

7. Google Benim İşletmem Hesap Yönetimi Gözden Geçirin: Bildiğiniz gibi, işinizin incelemeleri SEO stratejinizin önemli bir bileşenidir. Bir Google My Business (Google Benim İşletmem) hesabıyla, tüm Google incelemelerinizi iki yönlü bir sohbete dönüştürme olanağına sahip olacaksınız. Google Benim İşletmem hesabınıza giriş yaptığınızda, müşterilerinizin bıraktığı tüm yorumları görebilir ve gerektiğinde bunlara yanıt verebilirsiniz. Kötü bir durum yaratmak için mükemmel bir fırsattır veya yıldız hizmetinizi tanımak mümkündür.

Ayrıca Google Benim İşletmem hesabı açmak ve web sitenizi ve firma bilgileri kaydetmek ücretsiz olduğunu unutmayın! Hesabınıza kaydolmanız veya hesabınızın bakımını yapmanın hiçbir maliyeti yoktur. Google, doğru bilgilerden yararlanır. Bu nedenle, mümkün olduğunca çok sayıda işletmeye katılma konusunda teşvik edilir.

Google Benim İşletmem’i kullanmanın herhangi bir olumsuz tarafı var mı? Düşünebildiğim tek şey, girişinizi sürdürmek için harcayacağınız çaba miktarıdır. Ancak, marka bilinirliğini geliştirmeye yönelik herhangi bir strateji çaba gösterecektir. Bir ya da iki saatlik bir süre zarfında, parasız çevrimiçi olarak varlığınızı kurabilir ve doğrulayabilirsiniz. 

Google Benim İşletmem bu çabaya değer mi? Ne kadar az çaba gerektirdiği göz önüne alındığında, cevap neredeyse kesinlikle evet. Bu, tüm işletmeler için mükemmel bir uyum değildir, ancak aksi halde sizi duymamış olabilecek yeni müşterilere ulaşmanıza yardımcı olma potansiyeline sahiptir ve doğru bilgileri aldıklarından emin olun.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olun lütfen!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*