Home » Google » Google Asistanı Arama Sonuçları
Google Asistanı Arama Sonuçları

Google Asistanı Arama Sonuçları

Google Asistan’a Zengin Yanıtlar Geliyor

Deneyimi geliştirmenin ötesinde, Google Asistan ve mobil arama sonuçlarını uyumlu hale getirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

_____________________________________________________

İlginizi Çekebilecek Bir Kaç Konu Başlıkları;

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi

_____________________________________________________

Google, Android cihazlar için Google Asistanı arama sonuçlarına daha fazla grafik, araç ve gelişmiş görsel içerik ekliyor. Görüntü yelpazesini ve yeni içerik türlerini zengin cevaplar olarak niteleyen Google, Asistan’daki sonuçları daha genel olarak mobil android cep telefonu arama sonuçlarıyla uyumlu hale getiriyor gibi görünüyor.

 

Google Asistan’a Yeni Özellikler Ekliyor

Metin parçacıkları, onebox, bilgi paneli ve doğrudan cevaplar. Aşağıdaki soldaki ekranlar “önceki” ekranlardır ve sağdaki ekranlar yeni zengin cevapları yansıtır. Soldaki olaylar, artık küçük resimler ve kaydetme düğmelerine sahip, sağdaki hisse senedi grafik ve diğer gelişmiş içeriklere sahip.

Google, Sesli Arama Programı Asistan'a Zengin Yanıtlar Ekliyor

Google, Sesli Arama Programı Asistan’a Zengin Yanıtlar Ekliyor

Bu sonuçlarda, bazıları belirgin içerikli, bazıları olmayan özel snippet ve diğer içerik türleri karışımı bulunmaktadır. Blog gönderisinde başka örnekler ve içerik kategorileri var.

Neden Bu Google Asistan Özellikleri Umursa malısın?

Google Asistan şimdi bir milyardan fazla mobil android cihazda harika hizmetler sunuyor. Bir yenilikten bir şeyden, kullanıcıların Google’daki bilgilere erişme şeklindeki ana yollara geçtikçe, bu sonuçlar yayıncılar, pazarlamacılar ve Google’ın kendisi için daha iştah artıcı hale gelir.

İnternet arama sorgusu hacminin önemli ölçüde bir yüzdesi, önümüzdeki birkaç yıl içinde Google Asistan’a geçerken, şirketler internet siteleri üzerinde giderek daha fazla odaklanacak ve Google para kazanmaya başlayacaktır.

Son zamanlarda Google, Google Asistan sonuçlarında yerel servis listeleri testine başladı. Bu alan çok değerli çünkü, daha az karmaşa ve daha fazla kullanıcı ilgisi cazip kılıyor.

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*