Google Asistan Nedir?

Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici
Araştırmacı & Yazar Zamulmekan Binici

Google asistan uygulamasını sizin için araştırdık ve inceledik. Bilim ve Teknoloji meraklısı sitemizin ziyaretçileri için google asistan nedir, google asistan Türkçe anlıyor mu, google asistan uygulaması nasıl indirilir google asistan nasıl kullanır? konusunu bu makalemizde ele alacağız. İşte detaylar…

 

 

 

 

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Google Asistan Launcher Nedir?

 

Arama motoru devi Google asistan, mobil android akıllı telefonlar üzerinden sesli arama yapmaya muktedir bir uygulama olarak tasarlandı. Google asistan daha kolay anlaşılabilmesi adına örnek verecek olursak, Apple İOS işletim sistemi olan “Siri” benzeri android mobil akıllı telefonlar için tasarlanmış harika bir uygulamadır. Google asistan, google mühendisleri tarafından yapılan güncellemeler ile süper Türkçe kavrayışı ile Türkiye kullanıcıları için  mükemmel bir asistanınız olmaya adaydır. 

Google Asistan Ne İşe Yarar? Google asistan,  Akıllı Android cep telefonunuz ile konum bildirme, sesli arama, soru sorma, yardım isteme, rehberinizden komutlar telefon ile arama yapmak, randevularınızı hatırlatmak, sizi uykudan uyandırmak ve daha birçok görevlerinizi hatırlatmak için süper bir asistan olarak hizmetinizdedir.

 

Google Asistan Nasıl İndirilir?
Google Asistan Nasıl İndirilir?

Google asistan bir uygulama olduğu için google asistanı kullanabilmek için bir gmail ile google hesabına sahip olmak ile bu uygulamayı telefonunuzun ana ekranında google arama motorundan indirebilirsiniz. Bir android telefonu kullanıyorsanız, “google play store”, Iphone Ios kullanıyorsan şayet, App store içinden hemen ücretsiz olarak cihazınıza indirebileceksiniz. Google asistanı kullanabilmek için google asistan yazılım uygulamasını indirmeli, kullanım şartlar ve koşulları kabul etmeli ve talimatları dikkatli takip etmeli, bir konumu belirleme ile aktif hale getirmelisiniz.

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

 

Google Asistan Hangi Amaçlarla Kullanabilirsiniz?

Google resmi blog’dan yapılan açıklamaya göre, Google Asistan, tamamen sizin ihtiyacınız ile ilgilidir. Ayrıca Google Home, Google Home Max veya diğer akıllı hoparlör Asistan, sesli rehber araması, gününüzü planladığınızda ve tatil fotoğraflarınızı göstermek gibi günlük işleri yapmanıza yardımcınızdır. Google Asistan’nınız sabahları istediğiniz saate can sıkıcı bir alarm zili yerine, arzuladığınız şarkılar ile (bazı içeriklerde bir aboneliğe ihtiyacınız olabilir) daha motive edici huzurlu uyandırması için her zaman en iyi asistanınız olmaya hazırdır.  

 

Tek yapmanız gereken Google Evinde (veya başka asistan destekli hoparlörlerde) Yardımcı’ya “Hey Google asistan, sabah saat (örneğin: 7:30 da [favori bir şarkı eklemek] bir ayarlama yapmayı” deyin, böylece en sevdiğiniz müzik melodisiyle bir alarm ayarlayabilir ve en çok sevdiğiniz bir müzik ile uyanabilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıyı, çalma listesini veya favori bir radyo istasyonunu seçebilirsiniz. Asistan zaten beyaz perde aktörler hakkında bilgi edinmenize veya bir TV şovu oynamanıza yardımcı olabilir ve şu anda içine girdiğiniz TV şovlarına ayak uydurmanıza yardımcı olabilir. Sadece “Hey Google, hangi kanalın Flash’ı havalandırdığını” veya “Hey Google, ne zaman Flash hava başında olacağını” söyleyin. Unutmayın, bir hatırlatıcı ayarlayarak şovu asla kaçırmak istemezsiniz. Şöyle google asistanınıza seslenin; ‘Hey Google, bana hatırlat her Çarşamba akşamı saat 20:00 ‘de  randevum olacak. Yada Google asistan ile sesli video oynatma ve YouTube TV ile müzik yapmak çok daha kolay.

Google şirketi “Google asistan” yazılım uygulamasını Netflix döküm deneyiminizi daha kişisel hale getirmek için Netflix katkılarıyla geliştirdi. İlk adım, Netflix hesabınızı Google home (Ev) uygulamasıyla veya telefonunuzdaki Google Asistan’ı kullanarak bağlanmaktır. Buradan, sadece Netflix profilinizi oluşturmanız ve izlemek istediğiniz şeyleri tıklamanız kafidir. Ayrıca, Google Asistan, Sesli Maç sayesinde, sadece “Hey Google, Netflix’te Stranger Things oynamak” diyebilirsiniz; oda arkadaşınız ya da partneriniz için de aynı şeyi alacaksınız.

Son olarak, bir Google Play Müzik kullanıcısı iseniz, artık müzik kitaplığınıza satın aldığınız veya yüklediğiniz tüm müziklerden yararlanabilirsiniz. En sevdiğiniz sanatçıyı, şarkıyı ya da albümü istemek…

Dünyanın En İyi 5 Web Hosting Firmaları Hangisi?

Domain (Alan Adı) Transferi Nasıl Yapılır?

Kaliteli Ve Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir