Home » Google » Google Algoritmasının Hız Güncellemesi
Google Hız Güncellemesi Hakkında Temel Bilgiler

Google Algoritmasının Hız Güncellemesi

Google Hız Güncellemesi Hakkında Temel Bilgiler

Forbes’ten Yazar Baruch Labunski

Google sayfa yükleme hız güncellemesi. Bu makalede oldukça zor ve kaygan bir zemin olan ve çok önemli Google mobil algoritma sayfa yükleme hızı hakkındaki konuyu ele alacağım.  Google beyin takımı mühendisleri sitenizin sayfa sıralamasını dağıtmak için kullandıkları sihirli formül.

Google’daki bu güçlü beyinler, yolda hangi değişikliklerin olabileceğine ve bu değişikliklerin işletmenize (web sitenize) nasıl etki edeceğine dair yalnızca açık bir fikir veriyor. Hepimiz Google sayfa sıralamasının web sitesi trafiği için ne kadar kritik olduğunu biliyoruz. Oyunu iyi oynamak, Google arama motoru kullanıcıları sitenizde tam olarak aradıkları şeyi buldukları anlamına gelir. Algoritmada değişikliklerin önünde kalmak zor bir iştir. Ancak bu çok önemlidir.

 

Google Algoritmasının Hız Güncellemesi

Google Algoritmasının Hız Güncellemesi

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Google Hız Güncellemesinin Temmuz 2018’de Kullanıma Sunuldu

Bu taktirde gerçekten neyi bilmeniz gerekiyor?

Elbette mobil android cihazlar için sayfa yükleme hızı oldukça önemlidir.

Web sitenizin yüklediği hız, sayfa sıralamasında önemli bir faktör oluşturacaktır. Ancak güncellemede kritik bir yeni fark var. Buda Google artık normal masaüstü hızına ek olarak mobil internet ziyaretçileri için yükleme hızını da hesaba katacak.

Neden Web Sitemizi Mobil Kullanıma Uyumlu Hale Getirmeliyiz?

Artık Web Sitemizi Mobil Kullanıma Uyumlu Hale Getirmelisiniz

Neden Web Sitemizi Mobil Kullanıma Uyumlu Hale Getirmeliyiz?

Peki neden? Mobil teknolojisinin gittikçe sınır tanımayan bu yükselişi, mobil android internet kullanıcıları artık masaüstü bilgisayarlarda internet kullanıcıların sayısını geçmeye aday. Tıpkı artık evlerde sabit telefon kullanımın yerini cet telefonları alması gibi. Pek yakında mobil internet kullanım oranları, masaüstü bilgisayar internet kullanımın tahtından edecek gibi. Statista.com’a göre, 2009 yılında, web trafiğinin yüzde 0,7’si mobil cihazlardan geliyordu. Bu durum, internet ziyaretçilerin mobil internet kullanım oranı %1’den az olduğuna işaret ediyor! Ancak 2017 yılında mobil web kullanım aranı yüzde 50,3 oldu. Mobil cihazlar, dünya çapındaki web trafiğinin yarısından fazlasını oluşturduğuna işaret ediyor. Bu nedenle, web sitenizin mobil cihazlara yönelik performansını Google algoritmasına dahil etmeniz artık vazgeçilmez bir kriter.

Web sitenizin hızının, özellikle Google’ın yaptığı değişikliklere uyum sağlamaya çalışırken özellikle mobil kullanıcılar için zaten önemli olduğunu gözden kaçırmamak gerek. Özellikler web siteniz için kullanacağınız tema/şablon İnternet sitemizin mobil görünüm ve mobil sayfa yükleme hızı performansına sahip olduğunuzdan emin olmalıyız.

Google araştırması, bize bir mobil açılış sayfasının yüklenme süresinin 15 saniye olduğunu bildiriyor. Ancak şok edici olan, sayfa yükleme süresine bağlı olarak hemen çıkma oranını araştırmasıdır. Sayfalar için yükleme süresi bir ila üç saniyeden fazla olduğu için, hemen çıkma oranı olasılığı yüzde 32’ye çıkar. Bir ile 10 saniye arasında gittikçe, hemen çıkma oranı olasılığı %123’e kadar yükseldiği yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Yükleme zamanı önemlidir.

Hız Analizi Daha Nüanslı

Google Hız Güncellemesinin bazı kişilerin göz ardı edebileceği önemli bir yönü aşağıda belirtilmiştir:

Googlebot’u kandırmak için basit, geçici bir “hile” yoktur. Örneğin, açılış sayfasından tüm eklentileri ve resimleri kaldırarak hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayabilirsiniz ve hızlı bir sayfanın, aksamayan bir web sitesinin etkilerini ortadan kaldırmasını bekleyebilirsiniz.

1 Haziran 2018’de İngilizce Google Web Yöneticisi Merkezi ofis saatleri hangout’unda, Google’dan John Mueller biraz bilgi paylaştı. Google için gerçekten önemli olan şeyin, bir sitenin daha hızlı görünmesini sağlayabilen yüzey düzeltmeleri yerine gerçek site performansı olduğunu açıkladı. Mueller şunları söyledi: “Sadece Googlebot için sayfanın daha hızlı görünmesini sağlamak için belirli komut dosyalarının engellenmesi, muhtemelen sitenizin hızını nasıl gördüğümüzle ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Bunun yerine, genel olarak siteyi hızlandırmak için yollar olup olmadığını görmeye çalışıyorum. ”

Mueller’ın söylediği şey önemli ve kolayca gözden kaçırılabilir. Google, hem mobil hem de masaüstü için gerçek kullanıcı deneyimlerini hız açısından hesaba katmak için Chrome’daki verileri analiz edecektir. Pratik açıdan Google hız güncellemesi, pencere eşlemesi veya hızlı bir şekilde yüklenmek için sıyrılan bir açılış sayfasıyla ilgili değildir. Web sitenizin gerçek performansını optimize etmekle ilgilidir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Peki Hızını Artırmak İçin Ne Yapabilirsiniz?

Öncelikle, web sitenizin şu anda nasıl performans gösterdiğini anlayın. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, neler olduğunu anlamanıza yardımcı olacak çok sayıda araç var. Bunların birçoğu, yapmanız gereken değişiklikler için öneriler de sunuyor.

Bu tam bir liste değildir, ancak bunlar başlamak için saygın, güvenilir yerlerdir: PageSpeed ​​Insights, Pingdom Tools, GTMetrix, LightHouse, TestMySite With Google, Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu.

Sitenasilkurulur.net webmaster platformun bu sayfasındahttps://www.sitenasilkurulur.net/en-iyi-ve-en-hizli-ucretsiz-wordpress-temalari-tavsiyesi/ ) en hızlı ücretsiz wordpress temaları ve PageSpeed İnsights, TestMySite With Google Pingdom Tools test araçları bulabilecek ve web sayfanızın sayfa yünleme hızı testi yapabilirsiniz.

Web sitenizin yüklenme hızını test ettikten sonra, sorun şu ki, bunu iyileştirmek!

Sayfalarınızdaki görüntüleri sıkıştırarak başlayın. TinyPNG, belirli bir görüntüde kullanılan renk sayısını temel olarak seçici bir şekilde düşürür; bu da görüntü boyutunu kayda değer ölçüde etkilemeden dosya boyutunu büyük ölçüde azaltır.

Yükleme hızını iyileştirmek için diğer seçenekler arasında, tekrarlanan ziyaretçiler tarafından depolanan dosyaları yeniden kullanarak tarayıcıda önbelleğe alma özelliğinden yararlanılmaktadır.

Ayrıca kritik olmayan eklentileri de kaldırmak isteyebilirsiniz. Sunucu yapılandırmalarınızın kullanıcılar için hızı optimize ettiğinden emin olun. Web barındırıcınızı yükseltmek, sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlamak için bir başka olasılıktır.

Temmuz 2018 Google Hız Güncellemesi ile ilgili alt satır şu şekildedir: Yapmanız gereken değişiklikler zaten yapmanız gerekenler. Veriler, kullanıcıları sayfanızda tutmaya özen gösterirseniz, sayfa yükleme hızının önemini açıkça gösterir.

Gerekli değişiklikleri içererek, web sitenizde geçirilen ortalama süredeki gelişmeleri görebilirsiniz. Bu size, ziyaretçileri dönüştürmede daha iyi bir şans verir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Kaynak: forbes.com

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*