En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Makaleler » Google Adwords’te Yeniden Pazarlama Listesi

Google Adwords’te Yeniden Pazarlama Listesi

Google Adwords Yeniden Pazarlama ve Benzer Kitleler Önemi

Makale Yazarı: John Lincoln

Google Adwords hizmeti satın alıyor ve Adwords’te Yeniden Pazarlama Listeleri ve Arama için Benzer Kitleler kullanmıyorsanız, masada para kaybediyorsunuz demektir. Google Adwords Yeniden  Pazarlama Listeleri ve Adwords Benzer Kitleler ile bağlantılı olarak Benzer Kitleler’e dokunmak, perakende pazarlamacıları için başarı için bir reçete olabilir.

Katılımcı John Lincoln, Google Adwords’in yeniden pazarlama kullanan herkes için Benzer Kitleler, kullanılmayan trafiği keşfetmenize yardımcı olacak mükemmel bir ektir. İşte detaylar…

 

Google Adwords'te Yeniden Pazarlama Listesi

Google Adwords’te Yeniden Pazarlama Listesi Ve Hedef Kitleler

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Adwords’te Yeniden Pazarlama Listeleri ve Benzer Kitleler’i tam olarak kullanmayan çoğu şirketin masaya büyük para ayırdıklarına inanıyorum. Sadece işletmelerin gerçekten aldığını düşünmüyorum.

Bu makalede, öneriler sunmayı ve pazarlamacıların masada hiçbir şey bırakmamalarına yardımcı olmayı düşünüyorum.

Google Adwords Benzer Kitleler

Google Adwords Benzer Kitleler

Google Adwords Benzer Kitleler

Şimdiye kadar önceden belirlenmiş bir takım yeni adaylar elde etmeyi dilediniz mi? İyi haber: yapabilirsin. Google Adwords Arama için Benzer Kitleler, mevcut yeniden pazarlama listelerini temel alır, ancak mevcut yeniden pazarlama listelerinizdekilere benzer arama davranışı olan yeni kullanıcıları hedefler.

Daha önce sitenizde ilgi duyduğunu belirten kullanıcılara benzer olduklarından, ortalama arama yapandan daha kalifiye olduklarını düşünmektedirler.

Bunların hepsi tanıdık geliyorsa, büyük olasılıkla benzer kitlelerin Google Görüntülü Reklam Ağı’nda bir süredir kullanıma hazır olmaları veya Facebook benzeri bir kitlenin işlevini taklit etmeleri olasıdır. Bu kitleler hem Facebook hem de Google’da çalışıyor. İşletmeler tam olarak faydalanmıyorlar.

 

Google Adwords Arama için Benzer Kitleler Avantajları

Bu kitleler, reklamverenler için bir dizi nedenden dolayı çok yararlı olabilir:

Sitenizin ziyaretçilerine benzer insanları bulun ve hedefleyin.
Hedeflemek için kitleleri bulmayı basitleştirin.
Yeni potansiyel müşteriler edinin.
Bu şeylerin biraz üzerinde genişleyelim.

Benzer Kitleler ile kör davranmıyorsunuz. İlgi alanlarınız mevcut müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle uyumlu bir grup insanı hedefliyorsunuz. Bunu düşün. Markalar, TV ve dergiler gibi reklamcılık yöntemlerine para akıtmaya devam ederken, benzer kitleler gibi daha yeni özellikler için yeterli harcama yapmıyor. Veriler bu TV reklamlarını kullanmıyor; Ancak, benzer ve benzer kitlenizi kullanıyorsunuz. Bir TV reklamı sizi büyük bir kitlenin önünde bulabilse de, mutlaka nitelikli bir kullanıcı değildir.

Sigorta şirketi olduğunuzu ve otomatik sigortayı zorlamak istediğinizi varsayalım. Google Adwords, yeniden pazarlamayı kullanarak, otomatik sigorta ürünü sayfanızı ziyaret etmiş olan kişilerin listesini oluşturabilirsiniz. Ardından o havuzdan benzer bir kitle oluşturun. Benzer yeni kitleler, sitenizi ziyaret edenlerle benzer arama modellerine ve ilgi alanlarına sahip olacak, ancak bu yeni liste çok daha büyük ve nitelikli bir kitleye ulaşma potansiyeline sahip olacak.

Aslında, bu ziyaretçi havuzunu alıyor ve üstel olarak artırıyorsunuz. Geçmiş dönüştürücülere dayalı benzer bir kitle oluşturabilirsiniz. Sitenize dönüştürülen 1.000 kişi listeniz varsa, bunu 10.000’den fazla kişiden oluşan benzer bir kitleye dönüştürebilirsiniz. Bunun nedeni, benzer kitleler ve yeniden pazarlama gibi listelerin müşteri işlemlerine dayanmasıdır. Bu işlemler, satın alma, indirme veya ürün sayfalarına göz atmayı içerir.

Siteniz tarafından durdurulmuş olan herkes için arama yapmak üzere benzer kitleleri temel almanız gerekmez. Bunun yerine, alışveriş yapan kullanıcılara benzer bir alt kullanıcı grubu seçebilirsiniz.

Tekrar söyleyeceğim: Bunlar, yeniden pazarlama listenizdeki kullanıcılar gibi davranan kişilerdir. Bu, bir kaçının en değerli müşterilerinize benzeyeceği anlamına gelir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Google Adwords Benzer Kitleler Nasıl Çalışır?

Google Adwords Yeniden pazarlama, web sitenizdeki belirli sayfaları ziyaret eden kullanıcıların çerezlerini izlemenize olanak tanır. Böylece, arama etkinliklerini izleyebilir ve reklamları diğer sitelere gözatarken gösterebilirsiniz.

Arama için Adwords Yeniden Pazarlama Listeleri ve Adwords Benzer Kitleler, arama reklamlarınızı sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılar için özelleştirmenize ve tekliflerinizi ve reklamlarınızı Google ve ortak sitelerini aradıklarında bu kullanıcılara uyarlar.

Benzer Kitleler için Arama için kullanmaya başlamak için, bunları temel almak için mevcut bir yeniden pazarlama listesine sahip olmanız gerekir. Bir ‘Yeniden Pazarlama Listeleri ve Benzer Kitleler’yı çalıştırmak için, listenizin arama reklamlarınızı uyarlamak için kullanmadan önce listenizin en az 1.000 çerez içermesi gerektiğini unutmayın.

Yeniden pazarlama listenizi oluşturup yayınladıktan sonra, Google Reklamları, listedeki kullanıcıların toplu arama davranışını anlamak için listedeki kullanıcıların arama etkinliğini analiz eder. Ardından, Google Reklamlarının belirlediği arama kalıpları ve davranışlarına dayanarak, reklamlarınızı sunmak için benzer arama davranışına sahip yeni kullanıcılar bulur.

Bunu yapan Google olduğu göz önüne alındığında, süreç tamamen şeffaf değildir. Aşağıdakileri içeren (ancak bunlarla sınırlı olmayan) çeşitli “faktörlerin” kitlelerinize uydurduğunu açıklarlar:

Orijinal listedeki ziyaretçi sayısı.
Son zamanlarda bu insanlar orijinal listeye katıldı.
Bu ziyaretçilerin arama davranışının benzerliği.
Orijinal listeye yapılan herhangi bir ayar.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Arama için Google Adwords Benzer Kitleler nasıl kurulur?

 

Google Reklamları deneyimi olan herkes için kurulum işlemi çok tanıdık görünecektir. Benzer kitle hedeflemede herhangi bir şey eklemek için, Google Reklamları’nda mevcut bir kampanyaya sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Google Reklam hesabınızda oturum açarak başlayın. Soldaki gezinme çubuğunu bulun ve Kampanya Ara’yı tıklayın veya Benzer Kitle eklemek istediğiniz kampanyayı bulun. Ardından, gezinme çubuğunun sağındaki sayfa menüsünü bulun ve Kitleler’i seçin. Kalem simgesine tıklayın.

“Kitleleri Düzenle” bölümü göründüğünde, bir Reklam Grubu seçin. “Tüm Kitleler” kutucuğunu göreceksiniz. Yeniden pazarlamayı ve ardından liste türünü tıklayın. Kullanacağınız listelerin yanındaki kutuyu tıklayın ve kaydet’e basın.

Benzer Kitleler arama için kullanıma sunulduğunda dönüşümleri ve “Tıklama Oranları” (TO’lar) artırmak için sağlıklı bir itibar kazandılar.

Örneğin Chrysler’ı al. Şirket, yeniden Pazarlama Listeleri ve Benzer Kitleler (PLBK’ları) kullanarak çok sayıda etkileyici rakam görmüş ve arama için benzer kitleleri uygulayarak bir çentik oluşturmaya karar vermişti. Think with Google’a göre hedef, yeni alıcıları markalarını dikkate alma ve tüm arama kampanyalarında dönüşümleri ve verimliliği artırma yönünde etkilemekti.

Sonuçlar mı? Yüzde 22 daha fazla dönüşüm, yüzde 14 daha düşük ‘Edinme Başına Maliyet’ (EBM) ve yüzde 11 artış oranıyla tıklama oranı (TO).

Neden güçlü sonuçlar? Chrysler, özel sitelerini ziyaret eden kullanıcıları hedeflemese de, “Chrysler Pacifica” ve “RAM kamyonları” gibi benzer anahtar kelimeleri aramış olanları hedeflemişti. Bunu bilerek, Chrysler’in izleyicilerinin belirli bölümlerini daraltmayı başardı. ve teklifleri buna göre artırın.

Referans olarak, Chrysler genellikle hedefli kampanyalarla dokuz kampanya yürüttü. Doğru bir şekilde izlemek için, orijinal kampanyanın metin reklamlarında veya tekliflerinde değişiklik yapmadılar.

Rekabete hayır
Başarıyı rapor eden sadece onlar değiller. Wordstream, bir blog yayınında, erken testlerde, Benzer Kitleler’in temel RLSA kitleleriyle neredeyse aynı oranda dönüşüm sağladığını gördü.

Yeni ziyaretçi kitlelerine kıyasla, rekabet yok. Benzer kitleler, ajansın analizi sırasında yüzde 50 daha iyi bir dönüşüm sağladı ve yüzde 65 daha yüksek bir TO elde etti. Ama bu en iyi kısım bile değil. Şirket ayrıca, Ortalama olarak, Arama için Benzer Kitleler izin verilen reklam-verenlerin PLBK kampanyaları ölçeklendirme ve 7 kat daha büyük bir kitleye ulaşmalarını da bildirdi.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Arama için Adwords Benzer Kitleleri Optimize Etmek

Google Adwords Benzer Kitlelerin güzelliğinin bir parçası, sonunuzda çok az çalışma gerektirmesidir. Ancak pazarlamacılar olarak sloganımız her şeyi optimize edebilir! İşte burada:

Adwords Yeniden pazarlama listelerinizi temizleyin.
Benzer Kitleniz yalnızca yeniden pazarlama listenizde çalışıyorsa çalışır, bu nedenle her zaman iyi bir liste dizisine sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, belirli sayfaları, geçmiş dönüştürücüleri, sitede en çok vakit geçiren kullanıcıları vb. Ziyaret eden kullanıcılar için kitleler oluşturmanızı sağlar. Buradan, Benzer Kitlenizi ve ilgili yeniden pazarlama listelerini, hedeflerinize göre düzenleyebilirsiniz. kampanya.

Teklifinizi zaman içinde ayarlayın.
Benzer Kitleler ile, yavaş başlamak için tamamdır. Aslında, kitleyi% 0’lık bir teklif ayarlamasına ekleyerek işe başlamak en iyi yoldur. Sonra ne olduğunu izle. Bir ay sonra, benzer kitlenizin performansıyla ilgili doğru bir okuma elde edebileceksiniz. Dolayısıyla, bu listelerden gelen yüksek bir dönüşüm oranı fark ederseniz, tekliflerinizi ‘Arama Motoru Sayfa Sonuçları’ (SERP) sıralamasını yükseltmek için uygun şekilde artırabilirsiniz. Sonuçlar beklediğiniz gibi değilse, kampanyaya ve ilgili yeniden pazarlama listesine yeni bir göz atmanız gerekir.

Yakından izleyin.
Yukarıdakileri ele aldık, ancak tweaks’in nerede yapılması gerektiğini görmek için performansınıza sekmeleri tutmak son derece önemlidir. Yukarıdaki Chrysler örneğini hatırlıyor musunuz? En etkili kitleleri kullanın. Yeniden pazarlamanın etkili olabilmesi için, reklamlarınızı en iyi kitlenize göstermeniz gerekir. Sitenizi ziyaret eden herkes nitelikli bir lider değildir ve benzer kitlenizi kapatmak istediğiniz kişiler değildir. Bunun yerine, en iyi dönüşüm sağlayan müşterilerinize ve ömür boyu değerine göre yapı listelerinizin olduğundan emin olun.

Bu kullanıcıların kim olduğunu belirlemek her zaman kolay olmasa da, sahip olduğunuz dönüştürülmüş müşterilerin herhangi bir e-posta segmentini veya geçmiş dönüşüm geçmişinin başka bir kaydını yükleyerek başlayabilirsiniz. Ürün sayfalarınızda zaman harcayan kullanıcılara odaklanmak iyi bir kuraldır.

Belirli sayfaları ziyaret eden kullanıcıları bulmak için dinamik yeniden pazarlamayı kullanın. Başlamak oldukça kolay; Bunu yapmak için, tüm ürünlerinizi veya hizmetlerinizi (benzersiz kimlik, fiyat ve resim dahil ayrıntılar gibi) açıklayan bir feed oluşturmanız ve bunu paylaşılan kitaplığınızın İş verileri bölümüne veya Google Merchant Center’a (Google Satıcı Merkezi) yüklemeniz gerekir.

Google Satıcı Merkezi

Google Merchant Center’a (Google Satıcı Merkezi)

Bir perakendecisin. Ardından, dinamik yeniden hedefleme etiketini, izlemek istediğiniz web sitelerine ekleyeceksiniz. Gitmek iyi olduğunda, bazı yeni yüzler de getirmek için Benzer Kitleler ile denemeye başlayabilirsiniz.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

Geniş Eşlemeli Anahtar Kelimeler Kullanın

Daha geniş veya Geniş Eşlemeli anahtar kelimeler kullanın. Kitleniz önceden kalifiye olduğundan, kitleniz için geçerli olan daha geniş anahtar kelimeleri kullanarak erişiminizi biraz artırabilirsiniz.

Bir tazeleme ihtiyacın olması durumunda, eş anlamlı kelimeler, yanlış yazımlar, alakalı aramalar ve diğer alakalı terimleri kullanan kişilere geniş eşlemeli reklamlar görünecektir.

Kampanyanızla ilişkili benzer anahtar kelimeleri kullanan kişilerin ilgisini çekmenin iyi bir yoludur. Yine de, herhangi bir kelimeye veya eş anlamlılığa karşı negatif anahtar kelimelerin kullanılmasına izin vermekle birlikte, kesinlikle kampanyanız ile çıkmayı istemezsiniz. Ve yine, kitlenizin ön kalifiye olması nedeniyle, bu kişilerin arama geçmişi onları zaten sizin yönünüze işaret ediyor. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizle biraz daha fazla dayanışmayı karşılayabilirsiniz.

Sezonluk kampanyalar için Adwords Benzer Kitleler kullanın

İşte sizin için harika bir hikaye (ayrıca Google ile düşünün). İrlanda’nın en büyük spor perakendecisi Life Style Sports, 2015’te Black Friday kampanyası için benzer kitleler kullandı (bir Gmail kampanyasıydı, ancak aynı prensipler geçerliydi). Yeniden pazarlamayı kullanan şirket, bir önceki Noel tatili sırasında alışveriş yapan müşterilere ulaştı ve yeniden ilişki kurdu ve benzer ilgi alanlarına sahip potansiyel müşterileri hedeflemek için benzer kitleler kullandı.

Ne de olsa kampanya hedeflerinin %75’ini bir satış maliyetine ulaştı, yeni müşterilerin% 40’ı satın aldı. İyi hikaye değil mi? Ve ders şudur: Bazen, listelerinizin en yüksek ömür boyu değere sahip müşterilerden sonra modellenmesi gerekmez. Bazen, listelerinizi kendilerinin, yani mevsimlik alışverişçilerin kendilerine odaklayabilirsiniz.

Sonuç
Yeniden pazarlama kullanan herkes için Benzer Kitleler, kullanılmayan trafiği keşfetmenize yardımcı olacak mükemmel bir ektir.

Dünyanın En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

_____________________________________________________

Kaynak: searchengineland.com
About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*