Home » Makaleler » Farklı SEO Stratejileri ve Taktikleri
Farklı SEO Stratejileri

Farklı SEO Stratejileri ve Taktikleri

SEO Taktiklerin Gerçek Değerini Nasıl Kanıtlar?

Farklı ve en yeni SEO stratejileri ve taktikleri nasıl Yapılır? Google algoritması hızla gelişti ve değişmeye devam ediyor. Google AI (Yapay zeka) ve arama motoru makine öğrenmedeki ilerlemeler sayesinde sürekli daha akıllı olmayı olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor. Bugünlerde Google ilk sayfasının en iyi organik arama sıralarına ulaşmak daha da zahmetli bir hal alıyor.

SEO gittikçe zorlaşıyor ve SERP’ler sürekli değişiyorsa, potansiyel müşterilere, mevcut müşteriler bulmak için SEO’ya yatırım yapmak isteyen herkes, SEO değerini kanıtlama yolunda oldukça değerli bir yol kat edebilir. Hadi keşfedelim.

Farklı SEO Stratejileri

Farklı SEO Stratejileri ve Taktikleri Nasıl Yapılır?

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

 

Farklı Ve Yeni SEO Taktikleri İle Değerini Kanıtlamak

SEO değerini kanıtlamak, müşterinize veya potansiyel müşterinizin hedeflerine ve sayfalarınızı üst sıralara çıkarmak için uğraş vermek gerek.  Bu, yerel arama, uygulama mağazası optimizasyonu, içerik pazarlaması, teknik SEO optimizasyonu vs. olabilir. Bununla birlikte, daha fazla fon sağlamak ve müşterinizi başarılı kılmak için performans iyileştirmeleri yapmanız gerektiğini söyledi.

 

En İyi 5 SEO Taktikleri Önerisi

Tecrübelerime göre, SEO değerini ispatlamanın en iyi yollarından bazıları:

• Artımlı iyileştirmeler göstermek için bir ROI SEO modeli kullanın.
• Ücretli arama yoluyla trafiği edinmenin maliyetini göstermek için ücretli arama verilerini kullanın.
• Performansınızı ve sonuçlarınızı raporlama yoluyla yedekleyin.
• Bir test bütçesi edinin.
• Gösteri rakip farklı SEO stratejileri ve taktikleri ile kazanır.

1. ROI SEO Modeli
ROI SEO modeli, görünürlük, trafik ve gelirde artan kazançlar göstermek için en iyi modellerden biridir. Buna yaklaşmanın yolu, bir Excel elektronik tablosu kullanmak ve tüm anahtar kelimeler veya en iyi ödül anahtar kelimeleriniz için tüm verileri toplamaktır. Bu modelde, her bir anahtar kelime için arama motoruna göre olası tıklama ve dönüşümleri kullanabilirsiniz. Beklenen dönüşümlerde sıralama, dönüşüm veya diğer ölçümlerin iyileştirilmesinden bir değişiklik görmek için öngörülen durumu görebilirsiniz.

Google anahtar kelime planlayıcının amacı, Google arama motorunda organik arama yoluyla ziyaretçilerin en çok kullanılan anahtar kelimeleri bulmak ve ardından yüksek değeri tanımlamaktır Örneğin, yüksek dönüşüm potansiyeli olan Google ilk sayfadaki güçlü dönüşümlü anahtar kelimeler veya çarpıcı mesafedeki uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

En popüler anahtar kelimeler tanımlandıktan sonra, bu anahtar kelimeler için alan adlarının sıralamasını iyileştirmek ve daha fazla dönüşüm sağlamak amacıyla sitede içerik oluşturmayı kolaylaştırmak için benzer kategorilere ayrılmalıdır. İdeal olarak bu veriler organik arama verileri mevcut değilse, organik raporlama ve dönüşüm verilerini arttırmak için ücretli arama raporlama verileri veya dönüşümle ilgili diğer bilgiler kullanılarak yapılmalıdır. Ücretli arama Google Ads’te raporlama verilerinin kullanılması, anahtar kelimelerin gerçek dönüşüm potansiyelini tahmin etmeye veya ölçmeye olanak sağlar. Anahtar Kelime Araçları: SEMrush, DataCube, Ahrefs ve Google Anahtar Kelime Aracısı.

2. Ücretli Anahtar Kelimeleri Satın Alma Maliyeti
SEO değerini göstermenin başka bir yolu da, ücretli aramadan trafiğinizi alma maliyetiyle (bu anahtar kelimeler için sıralama yapmıyorsanız) karşılaştırmak olacaktır. Bu anahtar kelimelerden sonra organik olarak gitmeye değer olabilir, çünkü bunları satın almak pahalı olacaktır. Değeri tahmin etmek için:

• Segmentte ücretli arama için anahtar kelime sayısını analiz edin.
• Bu anahtar kelimelerin her yıl ne sıklıkta arandığını ekleyin.
• Modeli ne kadar tutacağını görmek için farklı pazar paylarına ayırmak için ortalama TBM’leri kullanın.

 

3. Test Bütçesi alın
SEO değerini kanıtlamanın başka bir yolu da müşterinizden küçük bir test bütçesi istemektir. Pilot uygulama yapmak, sonuçları çok küçük bir bütçeyle bile elde edebileceğinizi gösterebilir. SEO hemen değil ve sonuçları göstermesi zaman alıyor. Bu testte, küçük kazançlar elde edebileceğinizi ve organik performans üzerinde artan bir etki yaratabileceğinizi gösterebileceksiniz. Testi gerçekleştirmenin bir yolu, bağlantısı olmayan mevcut bir optimize edilmiş sayfaya beş adet yüksek kaliteli bağlantı elde etmektir. Birkaç ay sonra sıralamadaki sonuç öncesi ve sonrasını ölçümleri yapınız.

Bağlantılar, sayfada oluşturduğunuz tek şeyse, bağlantıların görünürlük ve umarım trafik üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösterebilirsiniz. Anahtar kelimelerdeki ve diğer performans ölçümlerindeki fazla mesailerde artış göstermek için içerik ve sayfa dışı tekniklerle başka testler de yapabilirsiniz. Gösterimler, tıklamalar ve sorgularda aydan aya iyileştirmeler gösterebilirsiniz. Diyelim ki müşteri veya müşteri adayı için bir analiz yaptınız, yapmanız gerekenler:

• Hedeflenen sorgular için daha alakalı olacak bir sayfanın içeriğini genişletin.
• Soruları yanıtlayarak kullanıcı amacını karşılayan daha bütünsel içerik oluşturun.
• Sayfalarınızı daha yararlı veya alakalı hale getirin.
• Google Arama Konsolu verileri, bu anahtar kelime, kelime öbeği hakkındaki sorguların ve gösterimlerin zaman içinde arttığını göstermek için en iyi arkadaşınız olabilir.

4. Raporlama Yoluyla Verilerinizi Yedekleme
Sayılar yalan söylemez. Google Search Console (Arama Konsolu) ile tıklama ve gösterimlerde iyileştirmeler göstermek, veri almanın bir yoludur, ancak raporlamada iyileştirmeler göstermenin başka yolları da vardır. Ahrefs size sıralamada geçmişte ne olduğunu ve şimdi değişip değişmediğini görmek için ne olduklarını göstermek için bazı özellikler sunar. Gösterilecek diğer iyi bir ölçüm, 3 veya 6 ay önce şu anda kaç anahtar kelime gösterdiğinizdir. Siteniz sıralamada iyileşmeye başladığında, Google’daki ilk sayfaya ulaştığınızda daha fazla trafik ve umarım dönüşüm elde etmeyi bekleyebilirsiniz.

Dönüşüm oranı: Dönüşüm oranlarındaki iyileştirmeleri göstermek, müşterilere veya potansiyel müşterilere gösterilecek iyi bir ölçümdür. Organik arama çabalarınız nedeniyle sitelerin dönüşümlerinde yüzde x oranında artan farklı bölümleri göstermek, bir kahraman gibi görünmenizi sağlayabilir ve daha fazla hesap açmanıza yardımcı olabilir.

Trafik ve Dönüşümler
Google Analystics hesap erişiminiz varsa, organik trafikte herhangi bir gelişme ve dönüşümlerde sert veya yumuşak dönüşümler (ör. Broşür indirme, bültene kaydolma, satış vb.) Olup olmadığını gösterdiğinizden emin olun. Müşterinize yalnızca ne yaptığınızı bildiğinizi göstermekle kalmayacak, aynı zamanda organik arama yoluyla zaman içinde daha iyi sonuçlar alabileceklerini ve zaman içindeki iş performansını artırabileceğini göstermeyecektir.

5. Rakip Kazançlarını Göster
Değer göstermenin son yolu, SERP’lerde sizi yenen rakiplere göstermektir. Rakiplerinizin büyümesini göstermek – SEMrush gibi üçüncü taraf araçlardan kolayca anlatabileceğiniz – müşteriniz için bir tetikleyici olabilir. Müşteriler ana rakiplerinden daha iyi performans sergilerken ve cevap kutusu sorguları, yerel arama sorguları, App Store’da vb. Sırada yer almalarına yardımcı olan yeni içerik geliştirme gibi SEO stratejileri uygularken nefret ediyor. Onlara verileri gösterip ne kadar trafik ve dönüşüm elde ettiklerini tahmin ettiğinizde, onları reaksiyon modunda alabilirsiniz. Hepimiz SEO’nun acil olmadığını ve sonuçları görmenin zaman aldığını biliyoruz.

Müşterilerinize veya potansiyel müşterilerinize görünürlük, gelir ve diğer dönüşüm ölçütlerinde artan kazanımlar gösteren bir tahmin ve sonuçların onları mutlu edebileceğini ve organik arama çabalarınızın gerçek değerini görebileceğini gösteren anlamlı raporlar göstermek. Bazen biraz fazladan çaba harcamak ve hızlı kazançlar kazanmak, müşterinizle SEO başarısına yol açmakta en iyi seçeneğiniz olabilir.

En İyi Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Web Sitesi Açma Maliyeti Nedir?

Web Sitesi Kurma Rehberi İle Profesyonel Bir Site Kur

NOT: Makalemizi faydalı bulduysanız, daha iyi bilgiler sağlamamız için sosyal paylaşım hesabınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*