En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Bilim & Teknoloji » En İyi WordPress Seo Eklentileri

En İyi WordPress Seo Eklentileri

En Popüler 3 Wp Seo Eklentileri Tavsiyesi

En iyi wordpress seo eklentileri hangisi? Hiç kuşkusuz binlerce wordpress seo eklentileri var. Bu kadar çok sayda wordpress seo eklentileri içerisinde hangi wp seo eklentisi kullanmalıyız? Ayrıca worpress eklentileri bağımsız yazılımcılar tarafından tasarlandığı için bazı seo eklentileri ücretlidir ve bazı yazılımcılar da tamamen ücretsiz wordpress seo eklentileri tasarladıkları ortadadır. Ancak en önemli soru; Google seo algoritması ile uyumlu en kaliteli ve en popüler ücretsiz wp seo eklentisi hangisi? Sitenasilkurulur.net webmaster platformun ziyaretçileri için en popüler ve en kullanışlı wordpress seo eklentileri tüm yönleriyle inceledik, ücretli ve ücretsiz wp seo eklentileri tavsiyemiz ile internet sitenizde daha iyi seo performansı sağlamanızda size yardımcı olacağını umarım. 

En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

 

Ücretli Veya Tamamen Ücretsiz En İyi WordPress Seo Eklentileri

Ücretli Veya Tamamen Ücretsiz En İyi WordPress Seo Eklentileri

Bu makaleyi kaleme aldığım bugün itibariyle bir blog’umun (wp-admin> eklentiler> yeni ekle) eklenti arama kutusunda “seo” anahtar kelimesi ile arama yaptığımda, 114 sayfada toplamda 3.402 adet wordpress seo eklentileri arama sonuçlarında karşıma çıktı. Tamamen gönüllü yazılımcılar tarafından tasarlanan wordpress eklentileri, kimi yazılımcılar önemli özelliği kısıtlı olarak ücretsiz wp seo eklentisi serbest bırakırken, tüm seo eklenti özelliklerinden yararlanmak isteyenler için sabit ücret veya hosting sunucu hizmeti gibi aklık fiyatlandırma marifeti ile ücret talep etmektedir! Ayrıca tamamen ücretsiz olmak üzere mükemmel düzeyde kaliteli wp seo eklentileri de var olduğunu unutmayın!

 

Aslında wordpress eklentilerin yaklaşık %95’i ücretsiz olduğunu bilmenizi isterim. Bir wp seo eklentisinin ücretli olması, tamamen ücretsiz olan wp seo eklentisinden daha iyi olduğu anlamına gelmez!  Hatta bazı ücretsiz wordpress seo eklentisi, ücretli wordpress seo eklentisinden daha iyi seo performansı sağladığına şahit oldum.

Kaliteli Bir WordPress Seo Eklentisinin Ölçüsü Nedir?

Öncelikle ilgili seo eklentisi ismi ile arama motorunda arama yaptığınızda wordpress.org sayfasına girdiğinizde ilgili eklentinin kim tarafından tasarlandığını, ziyaretçi memnuniyet oranları, kaç kişi tarafından indirildiğini, kaç yıllık bir eklenti olduğunu vb. performans durumu göreceksiniz. 

WordPress seo eklentileri genellikle “başlık”, “açıklama” ve “anahtar kelime” özellikleri kullandığınızda, bir kaç gün sonra ilgili yazınızın içerik konusu ile alakalı arama motorunda anahtar kelimeler ile arama yaptığınızda;

1 – WordPress seo eklentisi başlık (title) kutusunda kullandığınız başlık ile arama motorunda görüyorsanız,

2 – WordPress seo eklentinizin açıklama (description) kutusunda kullandığınız açıklama ile arama motoru sonuçlarında sayfanızı görüyorsanız, 

kullanmış olduğunuz wp seo eklentisi, arama motorları algoritması ruhuyla uyumlu, başarılı bir seo eklentisi olduğunun en önemli performans göstergesi olduğunun ispatıdır. Eğer ilgili makalenizin içerik konusu ile alakalı anahtar kelimeler ile google ve benzeri arama motorları sonuçlarında görünen başlık ve açıklama kısmı, wp seo eklentisinde kullanmamış olduğunuz farklı bir başlık ve açıklama ile arama motorlarında sayfanız görünüyor ise, seo eklentisi başarısı bir eklenti olduğunun açık delili sayabilirsiniz.  

En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

 

Yoast Seo wp eklentisi

Yoast Seo wp eklentisi

1 – Yoast Seo

 

 

Yoast Seo, çok fonksiyonlu, harika ve en iyi wordpress seo eklentisinden biridir. Yoast seo eklentisi kullanmak için internet sitenize indirebilirsiniz ancak, Yoast seo eklentisi ücretli bir seo eklentisidir. Ancak yoast seo yazılım şirketinin,  ücretsiz olarak serbest bıraktığı Yoast seo eklentisi versiyonu da oldukça zengindir. Yoast seo eklentisinin ücretli versiyonu bir eklenti için oldukça pahalıdır. Yoast seo wordpress eklentisi, satın almak istediğinizde $89.00 ile $756.500 dolar arasında değişen fiyatlar ile satın alınır. Yoast seo eklentisinin bir internet sitesinde kullanmak için fiyatı: $89.00 dolar, 10 adet internet sitesinde kullanmak için Yoast seo eklentisi fiyatı: $756.50 dolar. Bu wordpress “Yoast seo eklentisi için bütçe ayıramayacak olanlar için de ücretsiz yoast seo eklentisi özellikleri az olmadığını söyleyebilirim. Ayrıca wodpress kullanıcıları tarafından bugüne kadar 5 milyondan fazla yoast seo eklentisi indirilmiştir. Bu rakam, belki de bir eklenti için en fazla indirilen wordpress eklentilerin başında gelir. Ayrıca wordpress kullanıcıları tarafından puanlama için 20.734 kişi ile şimdiye kadar gördüğüm en fazla yorum yapılan eklenti olduğunu söyleyebilirim. 

Wordpress "Yoast Seo" Eklentisi Kullanıcı Yorumların Puanlama Durumu

WordPress “Yoast Seo” Eklentisi Kullanıcı Yorumların Puanlama Durumu

Yoast seo eklentisinin serbest bırakılan ücretsiz versiyonu internet sitenize indirmek ve gelişmiş özellikleri etkin hale getirmeyi bilmeyenler için, wordpress yoast seo eklentisi kurulumu yapabilmeniz için sizin için youtube da bulduğum aşağıdaki eğitim videosu eşliğinde yapabileceksiniz.     

 

En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

All In One Seo Pack

All In One Seo Pack

2 – All İn One Seo Pack

 

 

2007 yılında Michael Torbert tarafından worppress seo eklentisi olarak “All İn One Seo Pack” tasarlanmış ve bu güne dek geliştirmeye devam etmiştir. WordPress “all in one seo pack” eklentisi, wordpress uygulaması ile internet sitesi yayınlayanlar tarafından bu güne kadar 3 milyon’dan fazla indirilmiştir. Bu rakam, binlece wordpress eklentileri arasında tahminimce en fazla indirilen 2 veya 3’üncü eklentidir. Ayrıca kullanıcılar tarafından puanlama yapılırken, 5 yıldız üzerinden, 4,50 yılldız puan ile övülmeye layık görülmüştür.  Bugün itibariyle 550 kişi “all in seo pack eklentisi hakkında yorum yaptı.

Ortalama puanı;

5 Yıldız 436
4 Yıldız 44
3 Yıldız 12
2 Yıldız 13
1 Yıldız 45

All in one seo eklentisi de çok amaçlı, başarılı ve en iyi wordpress seo eklentilerden biri olarak tasarlamayı hakketmiştir. Aslında diğer wordpress eklentileri gibi geçmişte bir kaç kez worpress uygulaması ile paralel olarak güncelleme yapılmadığından dolayı wp-admin panel içerisindeki bazı butonları kilitlediğine şahit oldum. Ancak biraz geç farkedilmiş olsa da “all in one seo pack” eklentisinin tasarımcısı Michael Torbert tarafından fark edilmiş ve güncelleme ile wodpress uygulaması ile tekrar uyumlu hale getirmeyi başarmıştır. Bu wordpress all in one seo pack eklentisi ücretli versiyonu olsa da, seo eklentisinin servest bırakılan ücretsiz versiyonu da oldukça zengin özellikleri barındırıyor. 

 

Açıkçası wordpress seo eklentisi kurulum ayarları için bir eğitim videosu hazırlamayı planlıyordum. Ancak, youtube da “Worpress “All İn One Seo Pack” eklentisi kurulum ayarları konulu henüz yeni ve iyi anlatımlı hazırlanmış bir video gördüm. Zaman israfı olmasın diye sizin için “Worpress “All İn One Seo Pack” eklentisi kurulum ayarları içeren videoyu seçtim. Aşağıda sizin için beğendiğim iyi hazırlanmış “Worpress “All İn One Seo Pack” eklentisi kurulum ayarları içeren video eşliğinde yapabilirsiniz.

 

 

3 – Platinum Seo Pack

 

Platinum Seo Pack

Platinum Seo Pack

Worpress seo eklentileri arasında tamamen ücrertsiz  olan “platinum seo pack” eklentisi, kolay kurulum ve kullanım özellikleri ile en sade ve arama motorları algoritmasına oldukça başarılı bir şekilde entegre edilen eklentilerden biridir. Wp platinum seo pack eklentisi hatırladığım kadarıyla 2012 yılından beri ve sürekli wordpress ile mükemmel uyumu ile şimdiye kadar hiç bir hatası ile karşılaşmadığım eklentilerin başında gelir. 

 

Sitemizin ziyaretçileri için wp-admin paneli en mükemmel bir biçimde nasıl kullanılacağı ile ilgili, içerik düzenleme worpress “platinum seo pack” eklentisi kurlum ayarları içeren 49 dakikalık aşağıdaki eğitim video eşliğinde yapabileceksiniz. Aşağıdaki wp-admin paneli kullanımı ve wp-admin panelinin seo ayarları ile alakalı bilgilere ihtiyacım yok derseniz şayet, eğitim videosunun 30’uncu dakikası itibariyle worpress “platinum seo pack” eklentisi kurulumu ve sayfa içerik seo düzenleme eğitim ele alınıyor, unutmayın! 

2018 Yılının En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*