En İyi Hosting Firmaları Hangisi?
Home » Bilim & Teknoloji » En İyi WordPress Çoklu Dill Eklentileri Kurulum Ayarları

En İyi WordPress Çoklu Dill Eklentileri Kurulum Ayarları

Web Sitesine Çoklu Dil Eleme Nasıl Yapılır?

WordPress çoklu dil eklentisi ile web sitesi çoklu dil desteği ile yayınlamak. WordPress uygulaması ile yayınlanmış bir internet siteniz var ve web siteniz birden fazla dilde yayınlama seçeneği ile birçok farklı dillere mensup internet ziyaretçiler tarafından internet siteniz okunsun olmasını mı istiyorsun? İnternet sitesinin yayınlanmış dil haricinde sadece bir 1-2 dil eklemekten bahsetmiyorum, arzuladığınız kadar 10 dil, 20 dil, 50 dil ekleme veya daha fazla…

En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

En Popüler WordPress Çoklu Dil Eklentileri

En iyi wp çoklu dil eklentileri hangisi? İnternet sitesinde çok fazla dilde yayınlamak isteyip, wordpress uygulaması ile web sitesini yayınlayanlar çok avantajlı. Zira wodpress birden fazla dil seçeneği yayınlamak için onlarca wordpress çoklu dil eklentileri seçeneği sunuyor. Bu yazıyı okuyanlar için artık en popüler dil seçeneği sunan wordpress çoklu dil eklentisi bulmak ve kurmak için günlerce arayış ve araştırma içerisine girip zaman israfı yapmasına gerek kalmayacak! Bu makalemde 2 adet en popüler wordpress çoklu dil eklentisinden bahsedeceğim. Sadece en iyi wordpress çoklu dil eklentisinden bahsetmekle kalmayacağım, daha önemlisi, bu eklentilerin wp-admin paneline kurulumu ve hangi dillerde nasıl yayın yapılır? tarifini içeren eğitim videolar eşliğinde, wp çok dil eklentisini ayarları öğrenmiş olacaksınız. Web sitenizi çoklu dil ile yayınladığınızda, seo bakımından da dolaylı olarak katkı sağlaması muhtemeldir. 

En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

Önemli Not: Aşağıda bahsedeceğim 2 adet wp çoklu dil eklentileri her ne kadar opsiyonel olarak ücretli versiyonları olsa da, serbest bırakılan ücretsiz wp çoklu dil eklenti versiyonları da oldukça zengin özellikleri barındırdığını bilmenizi isterim!  

"Polylang" wordpress çoklu dil eklentisi

“Polylang” wordpress çoklu dil eklentisi

1- Polylang

 

wordpress Polylang çoklu dil eklentisi Bazı Teknik Özellikleri

Bu harika wordpress Plolylang eklentisi sayesinde web sitenizi 2 farklı dilde veya daha fazla diller ile internet ziyaretçilerinize farklı deneyimler yaşatmış olacaksınız. Wp Polylang eklentisi ile dilerseniz tüm sayfalarınız, yazılarınız kategorileri ve etiketlerinizi her biri içe birbirinden farklı dil seçenekleri sağlayabilirsiniz. Bir sayfanızın dili var sayılan (site ana) dilde olsun veya internet ziyaretçilerin isteğine bağlı zengin seçenekler sunacaksınız. Wp “Polylang eklentisinin yazılımcısının açıklamasına göre, dilediğiniz sayıda onlarca dil desteği ve RTL dil komut dosyası desteklenir.  Wowpress Polylang dil dosyaları otomatik olarak indiriliyor ve güncelleniyor. WordPress “Polylang eklentisi, özel posta çeşitleri, benzersiz taksonomiler, yayın biçimleri, yapışkan yazılar/sayfalar, RSS beslemeleri ve varsayılan widgetler desteklemektedir. Böylece wordpress Polylang eklentisinin dil içerikleri URL dil koduyla ayarlayabilir veya arzu ederseniz her bir dil için farklı alt alan veya domainler kullanabileceksiniz.  

 

Bu Wp Polylang çoklu dil eklentisi tasarımcısının beyanına göre, polylang sayesinde sayfa veya ana sayfada yazı çevirisi oluştururken posta etiketleri, kategori ve bazı metalar otomatikman kopyalanmış oluyor. Bir widget yada navigasyon  menüsünde özelleştirilebilir dil değiştirici yapar. 

Sitenasilkurulur.net webmaster bilgi platformun ziyaretçileri için youtube da araştırdım, wordpress Polynang çoklu dil eklentisi kurulum ayarları için en iyi anlatan eğitim videosunu buldum. Aşağıdaki eğitim video eşliğinde “Polylang “wodpress çoklu dil eklentisi kurulum ayarları internet sitenizde onlarca dil seçeneği çok kolay bir şekilde yapabileceğinizden emin olabilirsiniz.

En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

Wordpress Weglot Translate Çoklu Dil Eklentisi

WordPress Weglot Translate Çoklu Dil Eklentisi

2 – Weglot Translate

 

 

 

 

WordPress Weglot Çoklu Dil Eklentisi Kurulum Ayarları

WordPress uygulaması ile web sitesini yayınlayanlar için önerebileceğim bir diğer en iyi wordpress çoklu dil eklentisi ise, “Weglot Translate” çoklu dil eklentisidir. İnternet sitesi 2 veya daha fazla dil desteği ile yayınlamak için wp çoklu dil eklentileri içerisinde en kolay çoklu dil ayarları yapmaya elverişli olan wp çoklu dil eklentisi olduğunu söyleyebilirim.

 Weglot Translate wp çoklu dil eklentisi yazılımcısının açıklamasına göre, “Weglot Translate, internet sitenizin tüm içeriğini ayarladığınız dil/dilleri algılar, çeviri yapar ve çevirilerin kalitesini sağlamak için çevirileri düzenlemek için sitenizin üst kısmında bulunan dil seçeneği butonu ve çeviri ayarı yaptığınız ülke bayrağı ile profesyonel görünümlü ve benzersiz bir gösterge tablosu sağlar.

Weglot Translate ile internet sitenizi ana dil haricinde daha fazla dil zenginliği sağlar ve  çeşitli kodlar ile muhatap olmadan birkaç dakika içinde internet sitenizi wordpress Weglot çoklu dil ayarları yapabilecek yayınlayabileceksiniz.
Weglot Translate tamamen SEO uyumlu bir çoklu dil eklentisidir. Weglot Translate, harika kaynak koduyla çevrilmiş bir web sayfasına hizmet vermek için çok dilli web siteleri açısından Google arama motorunun en iyi uygulamasını sağlar. Web sitenizin çevrilmiş tüm güncelleme sürümleri Google seo algoritma uyumlu dizine eklenecektir.

WordPress Weglot Translate çoklu dil eklentisi, e-ticaret siteleri, kişisel internet siteleri, bloglar, kurumsal firma siteleri için ve mobil android cep uygulama uyumlu internet sayfaları için harika bir çoklu dil wp eklentisidir.

Wordpress Weglot Translate Çoklu Dil Eklentisi Kurulum Ayarları

WordPress Weglot Çoklu Dil Eklentisi Kurulum Ayarları

Weglot Translate çoklu dil eklentisi yazılımcısı tarafından (İngilizce bilmeyenler için “görsel ağırlıklı”) hazırlanmış aşağıdaki eğitim video eşliğinde çok kolay ve hızlı bir biçimde wordpress weglot çoklu dil eklentisi ayarları yapabilirsiniz.

En Kaliteli Hosting Firmaları Hangisi? İşte Detaylar…

Domain Transferi Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar…

Seo Dostu Site Kurma Rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*